Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

huawei e122 blueconnect a orange free

20 Mar 2011 02:06 5544 3
  • Poziom 10  
    Zakupiłem ten modem w blueconnect bo słyszałem że nie ma simlocka, ale po włożeniu karty sim Orange Free internet strasznie się rwie. Przeinstalowywałem system, sprawdzełem na innych kompach, to samo. Używam aplikacji blueconnect z modemu, chciałem sprawdzić na innej aplikacji, albo skonfigurować połączenie ręcznie, ale nie ma chyba nigdzie sterowników. System XP sp3. prof.
    Karta Orange po włóżeniu do Nokii e51 i zainstalowaniu Nokia PC Suite śmiga doskonale. Po włożeniu karty sim z ery do e122 też działa tyko troche wolniej, ale era ma dużo słabszy zasięg UMTS u mnie.
    Wydaje mi się, że to jeden z następujących problemów:
    1. Nawala sam modem
    2. Głupie żarty ery, że po włożeniu karty sim orange apikacja Blueconnect przerywa (nie chcę grzebać w sofcie e122 bo jest na gwarancji)
    3. Jakaś niekompatybilność przekaźnika orange z modemem e122

Zainstalowałem aplikację Orangę Free, ale razem z blueconnectem odinstalowały się sterowniki do modemu.
    Będę wdzięczny za sugestie, podpowiedzi i porady.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Ponawiam pytanie bo nie mam już cierpliwosci na ciagłe rwanie. Przerwy 20-40 sekundowe.
    Łączę się na sterownikach pobranych z internetu i programie Top_netinfo.

Dowiedziałem się czegos wiecej. "W skrócie (jak to ktoś napisał) - Huawei mają problem przy przełączaniu między HS(D)PA a UMTS."

Może ktoś zna program, który ma opcję aby uniemożliwić to przełączanie na czas połaczenia. Czy to się w ogóle da programowo zrobić ?

Na dodatek na ślepo zacząłem manipulować tutaj: top_netinfo -> Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Reset modemu
    i teraz po każdym właczeniu peceta muszę robić Reset modemu (AT+CFUN=1,0) bo bez tego e122 nie łapie sieci a Top_netinfo nie pokazuje danych operatora, sygnału itp. (dioda miga 2x na zielono, a zanim namieszałem od razu po właczeniu peceta migała na niebiesko co oznacza zasięg 3g, a top_net pokazywał dane sieci). Ten problem jest mniej uciążliwy.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    Zmien firmware modemu. W DC unlockerze(crackowanym) zrobisz backup dashboarda bez problemowo... W razie gwarancji wgrywasz backup i po problemie.
  • Poziom 10  
    Dowiedziałem się że to przełączanie między HS(D)PA a UMTS wymusza sieć GSM i programowo nic się na to nie da zrobić. Można jedynie generować ruch ciągłym (sztucznym) pingowaniem. Stosunkowo niewielka ilość danych, a połączenie podtrzymane.

Dzięki Sivyx, ale zanim namieszałem miałem ten sam dashboard. A z niego nie korzystam i zmiana dla zmiany mnie nie bawi.
    Potrzebne mi coś (jakaś komenda chyba) co zrobi ten "Reset modemu (AT+CFUN=1,0)" jakby na stałe.
    Tak aby po podłączeniu do usb od razu "łapał" sieć. Tak miałem jeszcze 3 tyg. temu.