Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przed zakupem płyty indukcyjnej?

staniwaw 20 Mar 2011 10:00 4442 3
  • #1 20 Mar 2011 10:00
    staniwaw
    Poziom 7  

Mam zamiar zakupić do mieszkania w bloku płytę indukcyjną,ale nie wiem czy może taka być zainstalowana w mojej kuchni.Zasilanie mam 220V i nie ma mowy aby było 400V z przyczyn technicznych i ekonomicznych (brak zgody zarządcy i wysoki koszt wykonania instalacji).Nie wiem też jakie zabezpieczenie musi mieć taka płyta,ja mam w mieszkaniu 10A i 16A na głównym zabezpieczeniu przy liczniku.Moc wg umowy z energetyką mam 2,8 kilowata.Przypuszczam,że musiałbym dokupić mocy od dostawcy energii.Instalacja jest dobra,wykonana w miedzi.Ja myślę,że płyta jest już standardem jako urządzenie i nie sadzę aby wystąpiły jakie problemy,chciałbym uniknąć jedynie problemów które można przewidzieć i nie narażać instalacji mieszkaniowej.Płyty mają moc jak czytam ok.7000W,czy można kupić inną o mniejszej mocy np podobną do piekarnika kuchni gazowej i jaka jest wówczas różnica czym się ona charakteryzuje?Jeżeli ma ktokolwiek wiedzę na temat -proszę o sugestie.Mile widziane propozycje lub rodzaj płyty.Jak pokierować się w sprawie zakupu mocy?Czy muszę pytać zarządcę o zgodę na zainstalowanie takiej płyty w kuchni.

• #2 21 Mar 2011 12:45
    zwykły człek
    Poziom 20  

Do wyboru masz 2 płyty pod 230V: Mastercook I3D4MR i Amica PI6509. Master ma wyświetlacz obciążeniowy, więc bedziesz mógł w razie czego kontrolować obciążenie. amica ma za to booster, ale taki troche w cudzysłowiu. Sam musisz wybrać co ci bardziej potrzebne.

• #4 24 Mar 2011 08:20
    mita
    Poziom 16  

W twoim przypadku tylko płyty na 230V wchodzą w grę. I tak jednocześnie na wszystkich 4 polach nie będziesz mógł gotować w pełnej mocy. Te płyty zazwyczaj mają moc ok. 3KW.
    3000/230~14A
    Zdecydowanie będziesz musiał zwiększyć moc. A to też kosztuje i wymaga zgody administratora.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME