Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Toledo 1L resory tył.

markus84 20 Mar 2011 11:27 2068 9
  • #1 20 Mar 2011 11:27
    markus84
    Poziom 13  

Witam.
    Mam pytanie dotyczące sprężyn resorów w Seacie Toledo 1L, czy resory z VW Passata b3 kombi różnią się wielkością tzn. szerokość sprężyny i wysokość?
    Pytanie kieruję do forumowiczów, gdyż żaden ze sprzedawców nie jest w stanie udzielić odpowiedzi.
    Z góry dziękuję.

0 9
  • #3 20 Mar 2011 13:05
    markus84
    Poziom 13  

Sprężyna również jest resorem.

0
  • #4 20 Mar 2011 13:47
    turpik5
    Poziom 18  

Witam
    jeżeli chcesz założyć amortyzator z passata b3 to bedziesz musial zrobić małą przerobke ponieważ w b3 amor na dole jest przykręcany na śrube m12 a w toledo na m10 bedziesz musial rozwiercić otwór i dac większa nakrete z tyłu. Na amorkach z passata b3 toledo bedzie stalo troszecze wyzej bo cala kolumna jest wyższa i spręzyny mocniejsze i sie juz tak nie ugną pod ciężarem toledo jak pod passatem.

0
  • #5 20 Mar 2011 16:43
    fnk
    Poziom 10  

Witam.
    Jeżeli Twój seat siedzi za nisko a seryjne sprężyny nie pomagają. To załóż sprężyny z Passata ale B2 nie B3. Są dłuższe o podajże 1 zwój. Po takim zabiegu różnica w wysokości podniesienia tyłu nie zmienia się za bardzo a przy dociążeniu już nie będzie ocierał.

0
  • #6 22 Mar 2011 11:34
    markus84
    Poziom 13  

Nie chcę wymieniać amortyzatorów tylko same sprężyny ponieważ oryginalna pękła i byłem zmuszony zakupić nowe które po ok. 2 latach siadły na odbojach i ocierają o nadkola. Interesuje mnie jedynie średnica i ewentualnie długość sprężyn od passata b2 i b3. Jeżeli samochód będzie stał wyżej to nie przeszkadza bo tył w tolku i tak jest obciążony przez butlę LPG i hak.

0
  • #7 25 Mar 2011 07:32
    fnk
    Poziom 10  

Passat B2 pasuje. W przyszłym tygodniu zakładam takie sprężyny w swoim tolku. Więc jak będziesz chciał podrzucę fotki.

0
  • #8 25 Mar 2011 10:59
    markus84
    Poziom 13  

Byłbym wdzięczny za fotki. Jeżeli nie sprawi Ci to problemu czy mógłbyś podesłać wymiary sprężyn (średnicę , wysokość, grubość drutu).
    Z góry dziękuję

0
  • Pomocny post
    #9 04 Kwi 2011 08:11
    fnk
    Poziom 10  

Witam. Niestety zdjęć nie mam jak zrobić ale co do wymiarów to:
    średnica - taka sama
    wysokość - jeden zwój więcej
    grubość drutu - 1mm więcej
    oczywiście wszystko w stosunku do standardowej sprężyny. Ogólnie auto stoi wyżej trochę i na dziurach już nie dobija w moim przypadku.

0
  • #10 05 Kwi 2011 09:14
    markus84
    Poziom 13  

Dzięki za informacje znalazłem wymiary sprężyn na stronie Kagera i tak samo i mi wychodziło a resory z b3 są większe średnica o 1 lub 2 mm wysokość o ok. 20 mm a drut grubszy o 1 lub 2 mm.

Jeszcze raz wielkie dzięki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo