Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer nie widzi karty w telefonie Samsung C3050

20 Mar 2011 11:59 6417 28
  • Level 9  
    Witam!
    Mam poważny problem: mój komputer (Samsung R540 z systemem Windows 7 64) nie widzi podpiętego do niego kablem przez USB telefonu Samsung C3050. Przeczytałem wszystkie tematy w Google i nic mi to nie dało. Ściągnąłem New PC Studio i nie może się połączyć mimo to. Telefon siostry (avila) udało się podłączyć, za to mojego już nie.
    Dla ułatwienia dodam, że nie mam w telefonie możliwości zmieniania ustawień USB. Nie mam pojęcia w czym rzecz, dostaje cholery i ogólnie nie jest ze mną dobrze z tego powodu.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam serdecznie

P.S.

Gdy wsadzam kabel do USB wyświetla się komunikat:
    Nie rozpoznano urządzenia USB
    Jedno z urządzeń USB podłączonych do tego komputera ma awarię, ale system Windows nie może go rozpoznać.

Dla ułatwienia dodam, że wszystkie trzy wejścia USB w moim laptopie reagują tak samo...
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 9  
    Pytasz o model kabla?

APCBS1OBBE
    chociaż nie mam pojęcia, czy o to chodziło
  • Level 19  
    Hm, chodzi mi, czy kabel sprawny :D I złącze też.
  • Level 9  
    No to akurat tak. Jak już powiedziałem: telefon siostry udało się podłączyć. Nie ma też problemu z podłączaniem do komputera myszy, odtwarzacza MP3 i innych takich rzeczy, więc ten problem odpada.
  • Level 31  
    Ja używam "Samsung PC Studio3" i nie mam problemu z połączeniem przez kabel lub "Blutufa". Jak chcę na szybko odczyt z karty to samą kartę podłączam przez czytnik kart.
  • Level 9  
    No mi niestety New PC Studio nie potrafi pomóc, a czytnika kart nie mam. Za to mam kabel, przy pomocy którego na starym komputerze działało jak należy, natomiast na laptopie już nie. W ogóle rzecz ciekawa: nie udało mi się połączyć na żadnym komputerze oprócz tamtej mojej starej maszyny.

Może powinienem ściągnąć jakieś sterowniki?
    Tylko powiedzcie mi jakie i gdzie/jak je zainstalować, bo naprawdę jestem w tym kompletnie zielony.
  • Level 31  
    Czytnik kupisz za 10 do 15 zł. W laptopie nie masz czytnika? Dokup adapter do karty za może 5 zł i masz z głowy.
  • Level 9  
    Jeśli mam kabel i na innym komputerze da się go wykorzystać, to wolałbym raczej poprzestać na nim. Podejrzewam, że chodzi tu o brak sterowników czy czegoś takiego, bo przecież USB jest dobre, kabel działa, telefon też. Oprogramowanie jest jakieś niewłaściwe (albo raczej go brakuje).
  • Level 31  
    Sprawdź może czy przez blutufa wykryje telefon. Albo zmień program na ten mój.
  • Level 9  
    Od Sinozębego będę się na razie trzymał z daleka. Spróbuję tamtym programem. Ściągam.

Dodano po 17 [minuty]:

No niestety: mimo zainstalowania Samsung PC Studio 3 + całej masy jakichś sterowników, które razem z tym programem były, nie udało mi się podłączyć telefonu do komputera.
    Jakieś inne pomysły?
  • Level 31  
    Wygląda na to że telefon trzeba jakoś (ustawieniami) dostosować do możliwości łączenia z komputerem. Popatrz jeszcze w instrukcję może coś przeoczyłeś. Brak mi innych pomysłów.
  • Level 9  
    Nie ma możliwości zmieniania ustawień połączenia z komputerem, zresztą na starym komputerze te, które są obecnie (więc pewnie są zarazem domyślnymi) odpowiadały, toteż raczej nie w tym kierunku należy uderzyć. Natomiast instrukcji nie mam.
  • Level 31  
    Instrukcja jest w necie - patrzyłem. Nawet tu w elektrodzie też jest.
  • Level 9  
    Niestety przeczytanie instrukcji nic mi nie dało. Co prawda dowiedziałem się paru ciekawych rzeczy na temat jej wpływu na rozrusznik serca i o konieczności zachowania niezbędne odległości, ale nie pomogło mi to wcale. Nie ma tam żadnych sensownych informacji.
  • Level 9  
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
  • Level 12  
    A instalowałeś sterownik od samsunga i czy restetowałeś telefon kodem *2767*3855# i czy ustawiałeś go w ustawieniach MENU-USTAWIENIA-TELEFON-USTAWIENIA USB i tam powinneś miec 2 lub 3 opcje bo ja mam avile i to mi pomogło albo czy twój telefon widzi kare pamięci
  • Level 9  
    Tak. Instalowałem sterowniki od Samsunga (choć ściągałem z internetu, bo swojej płyty nie mogę znaleźć ;/) nie resetowałem telefonu, bo nie chcę tego robić, poza tym to na pewno nie jest problem telefonu - na PC siostry wszystko działa dobrze. Co do ustawień w telefonie, to mój Samsung nie ma takich opcji. W Avili (siostra ma, to widziałem nawet) - owszem jest, ale w C3050 nie ma.
  • Level 12  
    A nie masz powyłączanych portów COM w komputerze??
  • Level 9  
    Nie wiem co to są porty COM i czy mam, czy też nie mam ich włączonych.
  • Level 12  
    porty COM są to wejścia USB zobacz w ustawieniach czy nie masz ich powyłączanych
  • Level 9  
    Jak się do tych portów dostać, żeby to sprawdzić?
  • Level 12  
    Wchodzisz na start mój komputer i na wolnej pustej powierzchni naciszkasz prawym przyciskiem myszy i klikasz właściwości klikasz sprzęt i tam masz menadżer urządzeń i tam masz port(COM i LPT) i jeśli masz tam wykrzyknik to na górze masz strzałke w prawo lewo i rózne tam ikonki pomoc takie tam i klikasz na włącz i powinno działać to włączeniu ponownie komputera.Jeśli nie działa to napisz to coś innego wymyśle.
  • Level 9  
    No niestety: włączyłem menedżera urządzeń i nie ma czegoś takiego jak port (COM i LPT). Użyłem pomocy Windows, tam napisano, żebym kliknął węzeł Porty (COM i LPT), ale nie mam żadnego węzła porty... Mam tylko wśród Urządzeń systemowych "Port główny 1 PCI Express rodziny zestawów układów Intel(R) 5 Series/3400 Series - 3B42" i dwa inne o końcówkach 3B46 i 3B48. Więcej nic.
  • Level 12  
    A masz zainstalowane sterowniki do komputera wszystkie????I jaki masz Windows??
  • Level 15  
    wejdź w menedżer urządzeń na kompie przy podłączonym telefonie, usuń urządzenie które wyświetla się z pytajnikiem, odłącz i podłącz jeszcze raz. Wybierz jako miejsce do znalezienia driverów pc studio lubv new pc studio. Powinno pomóc.
  • Level 12  
    To jak to też nie pomaga to wejdź w panel sterowniczy i na lewo masz pasek i tam będzie"Przełącz do widoku klasycznego" i otworzy ci się lista usług systemu windows i tam będzie takie coś jak "Dodaj Sprzęt" i podłącz telefon i naciśni dalej będzie szukał ci urządzeń później powinno wyskoczyć komunikat czy urządzenie jest podłączone naciśni że tak i przy zainstalowanych sprzęcie zjedź na sam dół i będzie tam dodaj nowe urządzenie sprzętowe naciśni dalej i bedzie tam co chcesz aby zrobił kreator wybierz pierwszą opcję wyszukaj i zainstaluj automatycznie nowe urządzenie naciśni dalej i jak wyszuka i zainstaluje zresetuj komputer(uruchom ponownie).I powinno działać...
  • Level 11  
    a mnie sie wydaje że problem jest po windows 7.
    Od dwóch dni próbuje z telefonu zrobić modem i nie daje rady 7ma nie rozpoznaje urządzenia .....
    po podłączeniu pod komp XP kilka chwil wszystko działa.
  • Level 11  
    Niby banalne , ale jednak problem tkwi z w braku sterowników do USB w biosie.
    Ściągnij najnowszy bios ze strony producenta lub same sterowniki płyty (do mojego acera pod 7ke nie było :( ) ale bios był. Zainstalowałem i komp zaczął widzieć moją Nokie później już kwestia konfiguracji
    ps. Play też dziwnie bo nie tak jak operator podaje *99# tylko same słowo internet