Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program sygnalizacja świetlna

djtitos 20 Mar 2011 13:59 2350 2
 • #1 20 Mar 2011 13:59
  djtitos
  Poziom 9  

  Witam
  Mam do napisania program który będzie informował kierowcę o czasie zmiany sygnalizacji świetlnej tzn. sygnalizacja świetlna będzie wysyłać sygnał do samochodu znajdującego się na danej drodze i będzie go informować za ile sekund zmieni się światło zielone na czerwone. Program ma być symulowany i przedstawiony za pomocą symulacji graficznej. Ponieważ jestem laikiem w tym temacie prosiłbym o pomoc, sugestię w jakim programie napisać oprogramowanie i stworzyć symulację, oraz jak się zabrać za napisanie tego programu. Za wszelką pomoc jestem w stanie zapłacić. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

  0 2
 • #2 20 Mar 2011 14:14
  Dżyszla
  Poziom 42  

  W czym? W tym, w czym czujesz się najlepiej.

  Sugestia? nie bardzo wiem, czy to ma być jakaś kompleksowa symulacja, czy jak to ma wyglądać... Nawet samo rozwiązanie wydaje się trochę dziwne, bo jak byś chciał przesyłać informacje do konkretnych samochodów? Może jakaś podczerwień? ;p Ciężko symulować coś, co nie wiadomo jak pokryć w rzeczywistości.

  0
 • #3 20 Mar 2011 22:26
  djtitos
  Poziom 9  

  Po pierwsze jakbym czuł się w jakimś programie dobrze to nie pisałbym na forum z prośbą o pomoc. Mam napisać program sterownika sygnalizacji świetlnej który będzie odliczał czas zmiany sygnalizacji i będzie o tym informował kierowcę samochodu znajdującego się na danym pasie ruchu. Ponieważ nie jestem w stanie pokazać działania programu za pomocą fizycznie działającego sterownika, mam ukazać działanie za pomocą symulacji komputerowej. Konkretnie podaję przykład sterownik odlicza sobie zmianę sygnalizacji świetlnej 60s..59s...58s... i w momencie pozostania 10s do zmiany sygnalizacji wysyła tą informację do samochodu a kierowca jest informowany za pomocą ikonki na zestawie wskaźników. Symulacja ma ukazać działanie tego programu oraz pokazanie jak jego działanie wpływa na płynność ruchu. Wiem że może troszkę nie jasno opisuję ale po prostu jestem laikiem w tych sprawach i nie znam możliwości programów, czy w ogóle jest możliwość stworzenia takiego oprogramowania.

  0