Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwymarka Ariston LI420 nie zmywa

posek 20 Mar 2011 16:00 2559 6
    posek
    Level 13  
    Witam posiadam zmywarkę ARISTON LI420 , niestety dziś przestała funkcjonować , po włączeniu przycisku z prawej strony POWER (czerwona dioda świeci) i wydaje długi około 2 sekundowy dźwięk i świeci sie stale kontrolka "Mycie intensywne" po zakończeniu dzwieku kontrolka gaśnie i nic sie nie dzieje , nie pomaga nawet długo trwałe naciśniecie przycisku wyboru programu ani kilka krotne wyłączanie zasilania. Odkręcałem płytkę z programatorem ale nie zauważyłem nic mokrego itp, filtr również mam mam czysty, jak pisze na zmywarce używam do nich markowych środków Calgonit wraz z solą . Prosze o pomoc Pozdrawiam
    osliczka
    Level 14  
    a możesz napisać gdzie jest moduł programatora i jak go wyciągnąć?
    posek
    Level 13  
    W drzwiczkach zmywarki, musisz odkręcić wewnętrzną część drzwiczek, tą srebrną stronę , tam jest 14 śrubek krzyżakowych, pod tym jest elektronika.

Mieliśmy niedawno znowu awarię tej zmywarki i problem był podobny do poprzedniego, ale naciskałem kilka razy guzik włącz/wyłącz i zaskoczyła, też mrugały te 2 diody
    osliczka
    Level 14  
    a możesz dokładnie opisać która dioda była trafiona i jakie miałeś dokładnie objawy? Ja mierzyłem diody prostym miernikiem i wszystkie zachowywały się chyba prawidłowo bo przepuszczały napięcie tylko w jedną stronę, choć po podłaczeniu w jednym kierunku miernik na ułamek sekundy pokazywał jakąś wartość i dalej brak przewodności. Wymieniałem kondensatory foliowe na nowe niestety bez rezultatu. Zmywarka po zapodaniu pierwszego programu po jakiejś chwili piszczy, mruga pierwsza kontrolka programu i słychać jakieś warczenie/buczenie.
    osliczka
    Level 14  
    Ostatecznie po naprawie diody problem ustąpił.