Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani prezent na walentynki (do 50gr.)

gulson 11 Feb 2003 17:21 20190 23
Termopasty
  • Tani prezent na walentynki może nas kosztować 50 groszy a może nawet nic nie będzie kosztował wykorzystując elementy z demontażu. Istota polega na stworzeniu z posiadanych elementów elektronicznych najzabawniejszej formy podarunku. Przykładem mogą być zdjęcia zaprezentowane poniżej. Głowa została zbudowana z kondenstatorów o wartości nano faradów zdobytych ze starego odbiornika telewizyjnego, ręce, nogi i tłów to rezystory o odpowiednich proporcjach mocy :) Pozostało jeszcze wykonanie biustu do tego celu idealnie nadają się tranzystory polowe lub diody LED czerwone mogą być swiecące :D
    Montaż rozpoczynamy od elementów najmniejszych minimalizując końcówki elementów. Stojak możemy wykonać z drutu ukształtowanego w kształcie serca. Układ po zmontowaniu nie wymaga strojenia :) Czekamy na najzabewniejsze zdjęcia Waszych pomysłów.
    Tani prezent na walentynki (do 50gr.)Tani prezent na walentynki (do 50gr.)
    Tani prezent na walentynki (do 50gr.)Tani prezent na walentynki (do 50gr.)

Cool! Ranking DIY
    About Author
    gulson
    System Administrator
    Twórca portalu elektroda.pl od roku 1999. Zajmuje się opieką portalu, od czasu do czasu publikując tutaj ciekawostki i felietony. Interesuje się wszystkim, co jest związane z nowymi technologiami. Z wykształcenia technik elektronik, inżynier i magister informatyki po Politechnice Łódzkiej.
    gulson wrote 21069 posts with rating 2171, helped 70 times. Been with us since 2001 year.
  • Termopasty
    fachman
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ooo! Tak tak!
    Masz na myśli prezent koleżance z klasy?
    Spróbowałbyś coś takiego podarować żonie... :(((
  • Termopasty
    elektryk
    Level 42  
    Tylko trzeba uważać żeby nie przegrzać elementów :lol: :lol:
    lukaala
    Level 14  
    Uważam to za wspaniały pomysł.
    lukaala(malpa)poczta.onet.pl
    POZDRAWIAM
    Jurek :lol:
    User removed account
    User removed account  
    Darekkk
    Level 24  
    Niezłe, nie powiem, że nie :D
    Mam trochę złomu elektronicznego, może się pobawię. Będzie można wykorzystać stare elektrolity :twisted:
    emeryt
    Level 22  
    To jeszcze raz ja..........
    Sorki, że drugi raz w tym samym temacie, ale wpadł mi do głowy pewien pomysł - sami oceńcie - czy sie nadaje. Czytając komentarze innych, zauważyłem ze pomysł się spodobał. Idąc dalej tym tropem, proponuję (i nie jest to żart): a moze utworzyć na Elektrodzie małą galerię tego typu prac. Wśród naszych elektroników napewno drzemią ukryte talenty artystyczne. W ten sposób Elektroda, poza szerzeniem wiedzy ściśle technicznej będzie także promowała sztukę. Z czasem moze też trafić do Księgi Rekordów Guinesa, jako posiadacz największego zbioru rzeźb z materiałów recyclingowych (odwieczny problem utylizacji starej elektroniki). Żeby bardziej zachęcić naszych elektronicznych twórców, mozna raz na jakiś czas dokonywać oceny nadesłanych prac a twórcę najładniejszej, najbardziej pomysłowej.... itp. rzeźby nagradzać np. jakąś pulą extra elektrodowych punktów.
    Co o tym sądzisz Gulson?
    Lewho
    Level 15  
    Kapitalny pomysł!!! Sam mam parę takich „rzeźb”. Są to mianowicie rowery z polutowanej srebrzanki. Niebawem się nimi pochwalę :)

Jeśli pomysł przejdzie, to sklecę jeszcze parę innych pająków.
    Darekkk
    Level 24  
    W takim razie przesiadam się na wykonywanie "Elektroludków"(C) :D :D
    brombal
    Level 19  
    pomysl niezly moze nie walentynkowy ale niezly dolanczam sie do niego i napewno cos sklece a jak juz ktos wspominal rowniez robilem rowerki ze srebrzanki w chwilach nudy ale teraz pomysle nad czyms "powazniejszym"
    marciu11
    Level 15  
    GENIALNE :)
    Proste ale zabawne mile dla oka i ciekawe A do tego jak bardzo orginalne.
    Ze ja na to nie wpadlem :(
    Pozdrawiam i gratuluje pomyslu.
    Maniek23
    Level 11  
    Gratuluję pomysłowości. Kombinuj dalej.powodzenia
    mosfet
    Level 25  
    Kombinujcie ile chcecie z tymi dziewczynami, tylko nie zapomnijcie o separacji galwanicznej :)
    CKsrv
    Level 32  
    Witam
    Jak ktos ma stary procek to proponuje z niego zrobic brelok do kluczy (trzeba tylko otwór wykonac i nogi amputowac) albo grzebień (po dołączeniu rączki).

Pozdrawiam
    Darekkk
    Level 24  
    Też już to robiłem. Trudno sie tylko przewiercić przez nóżki metalowe scalone w środku obudowy.
    settem
    Level 12  
    wspaniały pomysł zaiste...
    ja na przyklad zrobilem dla mojej dziewczyny jakis czas temu pierscionek z grubej cyny i układu scalonego(LM358) wygląda rewelacyjnie i wszystkim się podoba(nawet jej :-) ).
    jak bede mial fotke to moze wrzucę.

settem
    elektryk
    Level 42  
    Dziewczynę chętnie obejrzymy ;)
    mosfet
    Level 25  
    a propos tego gatunku..

czy uwazasz, ze Twoja dziewczyna powinna miec haslo do Twojego konta na elektodzie ? :)
    >Ozim<
    Level 11  
    spoko sprawa... i chyba nic sie nie pali i zero awarii :D
    Alcedo
    Level 23  
    :arrow: CKsrv
    widzisz, przecież on tu dopiero co się zarejestrował na elektrodzie, a jak głęboko go już wciagnęła :) :D :lol: