Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary gramofon Philips FP 780 - na jakie płyty?

20 Mar 2011 16:55 2561 11
  • Poziom 8  
    witam, przywiozlem do kraju okazjonalnie stary gramofon, wzmacniacze, odtwarzacz cd, kaset itd :)

Gramofon to stary Philips FP 780, dane z tabliczki:
    Philips FP 780 Automatic Return Record Player
    Belt drive: 33-45
    12 V
    90 mA
    Made in Taiwan

Zdjęcie:
    Stary gramofon Philips FP 780 - na jakie płyty?

pytanie: czy moge kupowac na ten odtwarzacz obojętnie jakie vinyle i będą działać? 12 calowe?

za dzieciaka wyszło wiele singli na tych płytach http://allegro.pl/rap-hip-hop-281 niestety nie miało się pieniędzy, teraz przy okazji dostałem jakiś stary sprzęt i chociażby dla frajdy chciałbym sobie zapuścić na nim vinyl i poczuć się jak 20 lat temu :) oczywiscie mam wzmacniacz z wejsciem Phono itd wiec sprzet powinien byc kompletny, chodzi tylko o płyty.... pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    a z tymi MAXI singlami to dlaczego nie? mam jakiś przełącznik przy igle "33" i "45" więc pewnie chodzi tam o ustawienie obrotów rpm.

patrzę na allegro, że wszystkie płyty są rozmiaru 12'. czyli co teraz? :(
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Tak, raczej tu będzie wszystko manualne, ale to już nie tak wielki problem dla mnie osobiście.

Chodzi mi przed wszystkim o to czy rozmiar 12' tych na allegro będzie pasował oraz czy grubość plyty jest ważna, bo czytałem coś że na stare sprzęty trzeba grubsze plyty.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    działa, super :) po wpisaniu w google " Philips FP 780" ten temat jets na pierwszym miejscu wiec mam nadzieje ze posłuży komus.
    dziękuje za pomoc, szczególnie dj-MatyAS który chętnie udzielił się powyżej, pozdrawiam :)

a mam jeszcze jedno pytanie. czy na tym sprzęcie nie da się w miarę fajnie scratchować? :) coś takiego choćby w 50% jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=8T7LmkfiI3I&feature=related . robię podobnie ale głos wydobywający się jest bardziej podobny do wciągającej taśmy a nie scratchu, a gdy zacznę kręcic szybciej to juz całkiem nie ma efektu :(
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie próbował bym technik scratch na tym gramofonie (Philips FP 780). Cóż, slipmatę to możesz kupić, ale wkładka nie jest przystosowana do takiej zabawy i szybko ją zniszczysz. Powiem Tobie co skompletowałem dla kolegi. Zakupiłem reloop rp 4000. Gramofon posiadał już "headshell" i slipmatę, tak więc wystarczyło dokupić wkładkę. Tu zdałem się na podpowiedź "pana" w sklepie DJ. Wybór padł na ortofon OM 3E. Do odsłuchu polecam AT 95. To już z autopsji.
  • Poziom 8  
    Stary, ale nie mam tyle pieniędzy, nie chcę sprzętu na miarę światowych klubów lecz spróbować jak mi to wychodzi, żeby później się nie okazało, że zmarnowałem grubą sumę..hehe

a co powiecie na temat Numarka TT1550?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Stary.
    Tylko że ten gramofon w nienagannym stanie zakupiłem właśnie za 300zł. He he. :idea:
    Zresztą za 400zł możesz kupić kompletny (wraz z wkładką - czego nie polecam), a jak się okaże, że to sprzęt nie dla Ciebie, to bez straty odsprzedasz.