Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić podajnik drutu ESAB A10-MEB20

markus2158 20 Mar 2011 17:12 2566 1
  • #1 20 Mar 2011 17:12
    markus2158
    Poziom 2  

Witam serdecznie, Problem mam z podajnikiem drutu do dość leciwego Migomatu ESAB LDA 275 z podajnikiem A10-MEB 20, padł mi podajnik. Problem pojawił się po skręceniu prędkości wysuwu drutu , po naciśnięciu przycisku na rękojeści wybiło bezpiecznik w spawarce. Sprawdziłęm - spawarka działa, podajnik padł. Robi zwarcie. Posprawdzałem co umiałem w podajniku i na płytce sterowniczej od silnika znalazłem uszkodzony tyrystor (to chyba tyrystor??) - zwiera do masy. Po odlutowaniu kabelka na zwierającym tyrystorze, działają wszystkie styczniki tak w spawarce jak i w podajniku, nie działa silnik. Co potwierdziłoo moje przypuszczenia co do tyrystora. Nie znam się na tym za bardzo ale wiem, że tyrystor muszę wymienić i tu problem. NIe znalazłem nigdzie podobnego ustrojstwa. Oznaczenia, które zczytałem: GE C30B 7126s, podejrzewam, że GE to General Elektric, poza tym nie wiem nic. No może tyle, że prawdopodobnie dopuszczalny prąd to 26 A:) Proszę o pomoc w znalezieniu jakiegoś zamiennika. lub po prostu co tu wsadzić aby działało nadal bo bez spawarki jak bez ręki:) poniżej płytka, tam gdzie kabelek jest odlutowany znajduje się ów tyrystor.

Jak naprawić podajnik drutu ESAB A10-MEB20

0 1
  • #2 23 Mar 2011 21:09
    markus2158
    Poziom 2  

Naprawiłem, wprawdzie nie odnalazłem zamiennika do tyrystora, który znajdował się na płytce ale zakupiłem pierwszy z brzegu o prądzie granicznym 30 A. wlutowałem i ...działa:) Mam nadzieję, że ten stan będzie trwał:)

0