Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

słaby zasięg wifi, asus k50

jaguarx92 20 Mar 2011 19:40 2080 2
  • #1 20 Mar 2011 19:40
    jaguarx92
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam laptopa marki ASUS, model K50.
    Problem polega na tym, że mam słaby zasięg internetu przez Wifi.
    Posiadam system windows 7, przeważnie mam 1 kreskę.. w porywach 2.. a czasami w ogóle zasięgu nie ma. Router znajduje się na 1 piętrze (gdy laptop jest na 1 pietrze nie ma problemu) a gdy siedzę na 2drugim są problemy.
    Sęk w tym, że inne laptopy (asus m51, netbooki, telefony z wifi) posiadają dobry zasięg, nawet 3-4 kreski i nie ma problemu..
    I mam pytanie co może być powodem tak słabego sygnału w asusie k50 i czy po zmianie karty wifi problem się rozwiąże. Czy może coś innego zastosować?

0 2
  • #2 20 Mar 2011 21:36
    rolfo
    Poziom 9  

Zainstaluj jakiś program, który poda Ci "zasięg" w normalnych jednostkach (decybelach). Może być netstumbler. A co do słabego sygnału, to mógł się wypiąć pigtail na złączu karty wi-fi. Prawdopodobnie jest on na złączu u.fl, które nie jest rewelacyjnie przemyślane.

0
  • #3 03 Sty 2014 21:41
    kita4
    Poziom 2  

Witam mi jak na razie pomogło zainstalowanie najstarszego sterownika jaki znalazłem na tej stronce http://www. atheros.cz/atheros-wireless-download.php?chipset=37&system=6 w sumie sterwnik chyba tak stary jak laptop. U mnie sie na przykład zaczeło sypać po formacie. Pozdro

0