Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia I zanikają światła mijania.

mifak 20 Mar 2011 21:48 5421 6
  • #1 20 Mar 2011 21:48
    mifak
    Poziom 13  

Witam. W mojej Skodzie Fabia 1,4 TDI rocznik 2007, światła mijania zapalają się po uruchonieniu silnika, mimo iż przełącznik świateł ustawiony jest w pozycji ,,0" jest to jakaś modyfikacja w związku z ustawą i problem polega na tym, że podczas jazdy lub po krótkim postoju gasną światła mijania, a pozostają tylko pozycyjne, gasnie wtedy kontrolka świateł mijania a pozostaje podświetlenie kokpitu. Po ręcznym przełączeniu przeł. świateł w pozycję zał. światła mijania działają poprawnie, po przejechaniu kilku minut mogę przeł. swiateł ustawić na poz ,,0" i światła mijania świecą i tak w kółko. Nie wiem od czego zacząć poszukiwania usterki? Będę wdzięczny za sugestie.

0 6
  • #2 20 Mar 2011 22:19
    milejow
    Poziom 42  

Najpierw ustal, czy masz dołożony automat świateł (tzw. AWS) czy jest to kwestia programowania modułu bordnetz

0
  • #3 21 Mar 2011 08:59
    mifak
    Poziom 13  

Witam.
    Musi być jaiś moduł dodatkowy, ponieważ w tym samochodzie nie można wyłączyć świateł mijania przy włączonym silniku , kwestia tylko gdzie go szukać, nadmienię iż alarm jest firmy Dest-tronic DOG5. Myślę, że jest to kwestia niekontaktu lub przekaźnika na takim module. Nie wiem tylko gdzie się on zanajduje i jak się do niego dostać. Nadmienię, iż zaniki świateł występują sporadycznie niemniej jest to denerwujące i można się nadziać na mandat.

0
  • #4 21 Mar 2011 09:42
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Szukaj obok przekaźników pod osłoną nóg kierowcy, może słychać ten przekaźnik jak włączasz światła?

2
  • #5 21 Mar 2011 10:13
    mifak
    Poziom 13  

A pytanko gdzie zwyczajowo w tym modelu umieszcza się centralkę al. ?

0
  • #6 21 Mar 2011 10:28
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Mi zamontowali za schowkiem po stronie pasażera.

0
  • #7 15 Paź 2011 11:34
    mifak
    Poziom 13  

Witam.
    Rozwiązałem ten uciążliwy problem. Pod deską rozdzielczą jest zestaw przekaźników. Należy zdemontować osłonę plastikową nad pedałami i mamy dostęp do w/w przekaźników, jeden z nich jest 2 razy większy niż inne i ten właśnie odpowiada za załączanie świateł po uruchomieniu silnika. Przypominam, że odnosi się to do pojazdów Fabia I rocznik 2006-2007 Należy ostrożnie wypiąć ten przekaźnik i delikatnie zdjąć osłonę plastikową. Zobaczymy wtedy niewielką płytkę drukowaną a na niej 2 przekaźniki, należy przelutować piny tych przekaźników, głównie chodzi o cewki tych przekaźników, następnie delikatne załozyć obudowę plastikową i zamontować przekaźnik w gniazdo, przy czym należy zwrócić uwagę na konfigurację złącza. Po tych czynnościach światła działają poprawnie.

0