Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa kolumn estradowych.

Wegierek 20 Mar 2011 22:50 3513 20
  • #1 20 Mar 2011 22:50
    Wegierek
    Poziom 7  

Witam serdecznie wszystkich!
    Potrzebuję fachowej porady. Posiadam kolumny estradowe ze spalonymi głośnikami Aphard ;) tzn. tylko jeden działa niskotonowy i dwa wysokotonowe. Kolumny chciałbym przywrócić do życia nie koniecznie na tej marki głośnikach.
    Wymiary skrzyń wewnątrz: 71/42/22. Każda posiada głośniki: HW1500 , HW800 i wysokotonowy którego nazwy nie znam.
    Wszystko było zasilane końcówką mocy Hollywood impact 1000 którą już też posiadam ale będę zmieniał na coś lepszego.
    Czy jest sens naprawiać to wszystko ? Wstępnie wyliczyłem, że gdybym wymieniał na takie same głośniki wyszłoby mnie ponad 400zł(ceny z alledrogo), oprócz tych wysokotonowych. A może są jakieś głośniki lepsze w podobnych cenach i będą pasowały do moich skrzyń i zwrotnic? Sorry ale jestem w tym zielony i szukam jakiejś dobrej rady :/ Prozę o odpowiedz
    Załączyłem kilka fotek :

Naprawa kolumn estradowych. Naprawa kolumn estradowych. Naprawa kolumn estradowych. Naprawa kolumn estradowych. Naprawa kolumn estradowych. Naprawa kolumn estradowych.
    ]Link[/url]

0 20
  • #2 20 Mar 2011 23:03
    Eminence
    Poziom 17  

Pffff.
    Typowa amatorka kolumny Alpharda zasilane Hollywoodem to jest dokladnie to czego WSZYSCY ODRADZAJA - Nie no nie moge :P

Wiec tak kolumna ma okolo 65 litrow co oznacza ze jest mala jak na estradowa. Zdecydowanie radze sprzedac to co masz moze z 100-200 zlotych dostaniesz i wtedy zrobic przemyslane nadstawki na lepszych przetwornikach.

Jaki masz na to budzet? I na jaka koncowke masz zamiar ten Holly wymienic?

0
  • #3 20 Mar 2011 23:05
    wojtek0995
    Poziom 27  

Jako wysokotonowego dał bym nieśmiertelnego GDWT 9/80 z porządną zwrotnicą ;)

0
  • #4 21 Mar 2011 07:40
    Wegierek
    Poziom 7  

Zestaw kupiłem kilka lat temu jako dobry sprzęt estradowy na wolumenie ;)
    Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to ~500zł . Myślałem żeby też wstawić tam normalne głośniki na miękkim zawieszeniu. Co do końcówki to jeszcze nie wiem - mam znajomego który przywozi takie rzeczy ze wschodu i ma mi coś załatwić.
    Czyli odpuścić sobie to wszystko i nie wstawiać tam niczego tylko sprzedać?

0
  • #5 21 Mar 2011 12:37
    398216
    Usunięty  
  • #6 21 Mar 2011 14:50
    Wegierek
    Poziom 7  

Pomyliłem wschód z zachodem sorry :D
    Napisałem o miękkim zawieszeniu ponieważ zastanawiam się czy nie lepiej takie właśnie wstawić i użytkować sprzęt w domu. Byłoby taniej i bez większych kosztów tylko czy skrzynie się nadają do takowego?

0
  • #7 21 Mar 2011 15:21
    Yarec
    Poziom 15  

Czytaj j/w ,z uwagą że :na poczateku kariery ponosi się konsekwencje swoich decyzji (i potym całe życie),można by zastosować Gł.typu PRO- ale szkoda chyba kasy.Wykorzystaj BOX`y w do użytku domowego.

0
  • #8 21 Mar 2011 15:23
    398216
    Usunięty  
  • #9 21 Mar 2011 16:14
    Yarec
    Poziom 15  

Wracam do themy-NIEwywalaj obwodu mechanicznego-jestem w stanie się go wykorzystać, umówić się na PW-is OK.

Kolega w jakimś konkretnym narzeczu pisze?
    Regulamin p. 10.9, 15.
    (dj-MatyAS)

Dodano po 37 [minuty]:

Dzeń Dobry dla Czytelniókw.Uczę sie pisać,dedykacja dla autora p/w wpisu ( NIEpszsz w slangu)
    A CO z :"napedem,driver`em,itp ???.
    pozdrowienia dla Wszystkich (poza j/w dj-em

Dodano po 7 [minuty]:

Jest to manipulacja w kolejności wypowiedzi.

Moderowany przez dj-MatyAS:

Dyskusje nie na temat, brak reakcji na wpis moderacyjny, nieuzasadniona ironia.
    Ostrzeżenie.
    Kolega będzie łaskaw zapoznać się z Regulaminem.

0
  • #10 21 Mar 2011 18:41
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Chcesz grać na imprezach, czy w domu? Jak na imprezach, to kup na początek 2 sztuki:

STX

Nic bardziej sensownego w tej cenie nie złożysz...

Do tego koniec mocy 2x 300W/ 4 Ohm. I na początek, na jakieś "większe domówki" wystarczy.

0
  • #11 21 Mar 2011 22:43
    Eminence
    Poziom 17  

Sorry ze taki offtopic ale gdzie w tych pa-400 sa drivery? Bo gorny otwor raczej na BR wyglada

Wchodzi w gre DIY? Taniej wychodzi o dosc sporo i bardziej mozna zadowolic ucho ze wzgledu na wolny wybor przetwornikow oraz pomoc na forum.

0
  • #12 21 Mar 2011 22:51
    Wegierek
    Poziom 7  

Dziękuję za odpowiedz. Zrobię tak jak doradzacie - sprzedam wszystko i będę składał coś chyba pod mój pokój a odpuszczę estradę.
    Możecie polecić jakieś sprawdzone DIY do domu? Jako że jestem również posiadaczem starych kolumn Saba z głośnikami tonsila myślałem nad Altusami 300 lub Zeusami. Czy taką konstrukcję też sam zrobię i cena będzie znacznie mniejsza?

0
  • #13 21 Mar 2011 23:19
    Adrian_C
    Poziom 17  

Woofer GDN 30/100/11 8 Ω około 155.00 PLN
    Midrange GDM 18/80 8 Ω około 105.00 PLN
    Tweeter GDWT 9/100 FP 8 Ω około 54.00 PLN

Plus płyty kleję terminale tunele okładzina itp..

Te głośniki siedzą w altusach 300

0
  • #14 22 Mar 2011 18:42
    Wegierek
    Poziom 7  

A jak sprawa z głośnikami wygląda w zeusach? Są jakieś schematy/wymiary tych skrzyń ? W konstrukcjach DIY nie znalazłem.

0
  • #15 22 Mar 2011 22:41
    Eminence
    Poziom 17  

Waga 28
    Info Wysokość 980
    Info Szerokość 350
    Info Głębokość 310
    Głośnik niskotonowy 2 głośniki, 300mm
    Min. pasmo [Hz] 50
    Info Maks. pasmo [kHz] 20
    Info Zalecana maksymalna moc wzmacniacza [W] 200
    Info Skuteczność [dB/W/m] 96
    Info Impedancja [ohm] 4
    Głośnik niskotonowy 2x GDN 30/120 8 ohm »
    Głośnik wysokotonowy GDWT 12-19/150 8 ohm »

Zwrotnice podejrzewam znajdziesz na forum.

0
  • #16 22 Mar 2011 22:59
    djdrix
    Poziom 18  

dj-MatyAS napisał:
    Wegierek napisał:
    Zestaw kupiłem kilka lat temu jako dobry sprzęt estradowy na wolumenie ;)

I to był pierwszy błąd... ;)

Wegierek napisał:

Myślałem żeby też wstawić tam normalne głośniki na miękkim zawieszeniu.

Miękkie zawieszenie na estradzie? Mało profesjonalne podejście - z deszczu pod rynnę.

Wegierek napisał:

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to ~500zł ...
    Czyli odpuścić sobie to wszystko i nie wstawiać tam niczego tylko sprzedać?

Sprzedać, dołożyć do kwoty jaką masz na naprawę i do dzieła...

Wegierek napisał:

Co do końcówki to jeszcze nie wiem - mam znajomego który przywozi takie rzeczy ze wschodu i ma mi coś załatwić.

O jakim "Wschodzie" mowa?
    Chińszczyzny nie polecam, a nasi najbliżsi sąsiedzi raczej nie słyną z końcówek mocy...?

dj-MatyAS - widziałeś kiedyś głośniki w melodie lub inne niektóre produkty Meyer Sound?

0
  • #17 23 Mar 2011 08:29
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

djdrix, podejrzewam, że chodzi Ci o te miękkie, gumowe zawieszenia? :)

OK, są teraz w wielu głośnikach estradowych stosowane. Np. głośniki eminence Lab12 siedzą w paczkach basowych EAW-a którychś (nie pamiętam modelu w tym momencie) i wyciskają z tego nieprzeciętną efektywność. Także Silver Sound zastosował w swej jednej konstrukcji basowej głośniki wręcz samochodowe- Beyma Power.

Tylko, że jakby w tej "niszy", o której mówimy, takie głośniki raczej nie są spotykane. A zwłaszcza, jeśli mają pracować jako midbas :)

Oczywiście pomijamy tu riderowe paczki typu Dibeisi 10 kW PMPO, gdzie jako midbas zastosowano 25cm woofer na czerwonym, gumianym "kaloszu" ;)

0
  • #18 24 Mar 2011 00:39
    djdrix
    Poziom 18  

nie wiem czy kolega wie czym w jakim pasmie graja liniówki meyera, ale to właśnie "mid-basy" wiec można stosować, tylko trzeba wiedzieć jakie.. ale nie przyklejajmy staroświeckich łatek!!

0
  • #19 24 Mar 2011 11:27
    wisnia_lwa
    Poziom 28  

Na żywo nie widziałem, raczyłem zobaczyć w internecie i wiem, że pracują tam jako midbas.

Ale pokaż mi estradowy głośnik w TYM PRZEDZIALE CENOWYM, O KTÓRYM MÓWIMY, na zawieszeniu gumowym, pracujący jako midbas. Wiem dobrze, że są takie głośniki, chociażby B&C ma w ofercie, ale to nie te pieniądze tak jakby...

Jeśli chodziło Ci tylko o udowodnienie, że są estradówki zawieszone na czymś innym jak papier/ tekstylia, to oczywiście się z Tobą w 100% zgadzam.

0
  • #20 24 Mar 2011 11:45
    tobbit
    Poziom 19  

Radzę Ci jak koledzy wyżej, sprzedaj to coś co z tych kolumn zostało, możesz troszkę kasy dozbierać i kup coś znacznie lepszego. Ewentualnie jeśli masz smykałkę do majsterkowania możesz skopiować jakiś projekt DIY z forum(poszukaj bo są ciekawe zestawy na znacznie lepszych głośnikach niż te Alphardy), bo za taką kasę nic sensowniejszego nie kupisz/zrobisz

0
  • #21 24 Mar 2011 15:42
    Wegierek
    Poziom 7  

Dzięki wszystkim za pomoc. Tak jak już wcześniej pisałem sprzedam wszystko ( skrzynie i hollego) i będę składał samemu zestaw do domu. Interesuje mnie ten DIY : Link. Czy to dobry pomysł i opłacalny na tych przetwornikach? Czy może złożyć coś innego do nagłośnienia pokoju 30m?Proszę o pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo