Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

programator do pralki rosa

DJ.FOX 20 Mar 2011 23:54 1247 5
  • #1 20 Mar 2011 23:54
    DJ.FOX
    Poziom 9  

Witam,
    Mam taki problem samodzielnie starałem się wymienić łożyska w pralce rosa, rozpiołem programator i rozłożyłem pralkę na części po wymianie łożysk, przystąpiłem do montażu pralki, niestety okazało się że chyba coś pomyliłem gdyż przy programie 7-dmym znajdują się trzy wtyki i teraz nie pamiętam czy wcześniej były wszystkie trzy zapięte czy może któryś pozostawał pusty. W każdym razie w moim przypadku miałem trzy wsuwki spięte razem i te trzy wsuwki wpiełem do programatora i niestety to jest źle bo na tym programie po włączeniu pralki wyłącza bezpiecznik - na innych programach pralka działa normalnie. Mam ogromną prośbę może ktoś wie jak powinno być prawidłowo podłączone i może mi udzielić takiej informacji ? Z góry serdecznie dziękuję. Pragnę nadmienić iż w mojej pralce wspomniane przewody są koloru żółto-zielonego połączone między sobą takim samym przewodem.

pozdrawiam

Grzegorz

• #2 21 Mar 2011 00:09
    peter falk
    Specjalista AGD

DJ.FOX napisał:
    przy programie 7-dmym znajdują się trzy wtyki

Nic nie rozumiem :|
    Opisz to jakoś inaczej, ew. wrzuć fotkę tego cudownego podłączenia.

• #3 21 Mar 2011 00:31
    movzx
    Poziom 39  

Jeśli udało ci się podłączyć zero ochronne do styku programatora to serdecznie gratuluję posiadania sprawnych zabezpieczeń i instalacji które uchroniły cię przed śmiercią.

Teraz weź miernik, schemat i podłącz to bez opcji "pralka dla teściowej".

• #4 21 Mar 2011 11:45
    DJ.FOX
    Poziom 9  

Do "movzx"
    WITAM,
    Mam ogromną prośbę gdyż tak trochę porwałem się z "motyką na księżyc" jeśli w mechanice powiedzmy radzę sobie nieźle, to z elektryką jest już u mnie znacznie gorzej i tu wynikł właśnie problem z tymi wsuwkami gdyż jak pisałem wcześniej w programatorze są trzy miejsca do wpięcia, są także trzy wsuwki "spięte na krótko" i do tego jeszcze zauważyłem że jest miejsce na obudowie pralki na wpięcie takiej wsuwki. Mój problem polega na tym iż nie pamiętam które miejsca w programatorze były wykorzystane, wydawało mi się że wszystkie trzy, ale teraz już wiem że chyba raczej nie. Niestety nie posiadam schematu połączeń elektrycznych do tej pralki. I tu moja prośba czy ma Pan lub ktoś na forum schemat do tej pralki lub po prostu mógłby "zajrzeć" do swojej pralki (styki widoczne są od razu po zdjęciu obudowy) i zobaczyć jak ma wpięte kable w programatorze (na szczęście programator umocowany jest tą stroną na zewnątrz). Serdecznie dziękuję za pomoc (zdesperowany)

• #5 21 Mar 2011 13:07
    skryn
    Admin grupy AGD

DJ.FOX napisał:
    I tu moja prośba czy ma Pan lub ktoś na forum schemat do tej pralki

Tu masz schemat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141824.html#272703

• #6 04 Kwi 2011 21:12
    DJ.FOX
    Poziom 9  

Witam,
    Dziękuję serdecznie za wskazówki i schemat. Myślę że bez nich byłoby mi bardzo trudno ukończyć naprawę.

Pozdrawiam

DJ.FOX

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME