Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Linksys i logowanie przez dyndns.org

mikro6 21 Mar 2011 09:17 3633 9
    mikro6
    Level 9  
    Witam, posiadam 2 routery jeden u rodziców TP Link drugi u siebie Linksys.
    TPlink bez problemu łączy się z adresem dyndns.org po wpisaniu loginu hasła oraz hosta w zakładkę DDNS routera i bez problemu zdalnie mogę się logować
    do Routera

Linksys niestety nie -zakładka DDNS wypełniona prawidłowo, i niestety jak wpisuję nazwę hosta w w przeglądarkę to "host docelowy jest nie osiągalny"

nie mam już zielonego pojęcia na co jeszcze zrucić uwagę - proszę o poradę

bogiebog
    Level 43  
    Załącz schemat jak to masz podłączone.
    mikro6
    Level 9  
    Nie rozumie jaki schemat?
    Router jest wpięty do ADSL linii telefonicznej i Kabel Ethernet do komputera - nie wiem czy o to chodzi?
    bogiebog
    Level 43  
    Internet u siebie masz ? Podaj modele routerów. Podaj dostawców, podaj rodzaj internetu, ADSL,bezprzewodowy,kablowy,
    mikro6
    Level 9  
    Nie rozumiałem co kryje się pod pojęciem schemat :)

u rodziców czyli w innym domu to zrobiłem bez problemu mają ten sam net co ja czyli netia na linii TP, router TD-W8910G

u mnie internet ten sam Router WAG120N
    mikro6
    Level 9  
    nie porty nie przekierowany - a muszą być ? standardowo powinno to chodzić na porcie 80, adres routera mam 192.168.1.100 przekierować cały zakres potów dla tego adresu? co to da?

ps. TP link działa u rodziców standardowo na porcie 80tym, mają też rejestrator DVR który działa na porcie 81 i zarówno do routera i rejestratora bez problemu można się zalogować, nie wiem co u mnie z tym linksystem jest
    mikro6
    Level 9  
    Prawie udało mi się rozwiązać mój problem otóż: przestawiłem rejestrator na port 81 i normalnie loguję się na dyndns :)
    Mam jeszcze jeden problem, chciałbym aby rejestrator działał na porcie 80 a router na jakimś innym jednak przy próbie przekierowania portu routera wywala mi błąd - załączam screeny - niech ktoś coś podpowie

Router Linksys i logowanie przez dyndns.org Router Linksys i logowanie przez dyndns.org
    mikro6
    Level 9  
    porostu chcę zmienić port logowania na router w celu uwolnienia portu 80tego -da się?