Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lokalizator nieszczelności instalacji

21 Mar 2011 09:38 4737 13
 • Level 14  
  Witam
  Tak jak w tytule, poszukuje jakiegoś dobrego i taniego lokalizatora wycieku gazów chłodniczych. Co panowie byście mi polecili. Przyrząd potrzebny do lokalizacji drobnych wycieków w instalacjach klimatyzacji i lodówek.
  Pozdrawiam
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Moderator of Home appliances
  Lekko rozcieńczony płyn do zmywania wlany do butelki ze sprayem i ściereczka.
 • Level 14  
  No tak też można, problem w tym że są gotowe pianki do lokalizacji nieszczelności, niestety w tym wypadku mało skuteczne, bardziej chodziło mi o poradę pod kontem zakupu przyrządu do lokalizacji wycieku gazu.
  Pozdrawiam i dziekuje.
 • Level 20  
  Nie lekceważ piany. Większość nieszczelności (tych znaczących) wykrywa się w ten sposób. Jeśli wyciek jest taki,że trzeba uzupełniać czynnik raz w roku to i detektor nie zawsze wychwyci (jak nie masz pomysłu gdzie szukać lub masz brak dostępu). Tani i dobry detektor to mała sprzeczność. Detektora też trzeba "się nauczyć" (tak jak pianki - ja polecam spray Refco)
 • Level 10  
  pianka nazywa się wykrywacz nieszczelności, nie toksyczna, nie reaguje z gazem i kosztuje 15zl, podstawowy preparat serwisanta, polecam
 • Level 10  
  Ostatnio Kupiłem serwisantom 4 sztuki TIF TIF RX xp 1a całkiem niezły w dobrej cenie poziom czułosci jak testo
 • Level 10  
  W przypadku dobrego dostępu piana jest rewelacyjna urządzeń typu elektroniczny wykrywacz nie polecam, chyba, ze dla oka inwestora (lepiej wypad logo HILTI na wiertarce :D a pożytek zdecydowanie lepszy) są jeszcze do kupienia w każdej hurtowni chłodniczej zestawy lampa UV, okulary i fluid. Wciskasz płyn w układ rano i wieczorem z latarką widzisz gdzie jest dziura (o olej nie ma co się martwić), skuteczność rewelacyjna zwłaszcza jak układ wykonał ktoś inny. Pozdrawiam
 • Level 11  
  Po przetestowaniu nosów, barwników z okularami stwierdzam że najlepszy jest azot pod ciśnieniem oraz trochę ciepłej wody i ludwik, najlepsze są najprostsze metody

 • Level 38  
  Najtańsze jest poszukanie śladów oleju na wszystkich dostepnych częściach instalacji - ale skuteczność tego jest różna.
 • Level 11  
  Szukanie nieszczelności warto zacząć od szukanie plam oleju, następnie dobrze nabić instalację azotem, jeśli nie będzie spadać ciśnienie to warto przyjrzeć się zaworkowi serwisowemu.
 • Level 27  
  witam ,ja jestem instalatorem troszkę starszej daty i mie uczono w szkole że najlepszy jest spirytus ,pewnie nie wszyscy wiedzą o co chodzi . Jest to taka lampka spirytusowa z wężykiem która pod wpływem nawet pojedyńczych cząstek freonu zmienia barwe płomienia ,ja jak nie magę znaleść to ją wyciągam i efekt gwarantowany .są w sprzedaży na propan butan ale nie są takie czułe wręcz nie polecam
 • Level 20  
  Witam. Dołączę się do tematu ponieważ też szukam wykrywacza nieszczelności. Założyłem sobie klimę i gdzieś mi gaz uchodzi. Sprawdzałem złącza na pianę wyglądają dobrze ale jednak gdzieś powoli schodzi jakieś 0,5kg na tydzień. Klima jest nowa a więc w jednostce zewnętrznej jest OK bo był gaz fabrycznie nabity i ciśnienia były. Pewnie gdzieś od zaworów do jednostki wewnętrznej albo w samej jednostce wewnętrznej. Znalazłem taki wykrywacz PCE-LD 1. Trochę mało czuły bo 6-8g/rok. Czujnik podobno wytrzymuje rok :-) Ktoś miał z tym odczynienia? Podam link do strony jeden przetłumaczyłem w Google. A może polecicie coś innego bo muszę znaleźć orientacyjnie gdzie gaz ucieka a potem dokładnie na pianę.

  http://www.industrial-needs.com/technical-data/gas-detector-PCE-LD-1.html

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl...26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26prmd%3Divns

  Lokalizator nieszczelności instalacji

  A może ten? Refco STARTEK

  Lokalizator nieszczelności instalacji
 • Level 12  
  Jarek68 wrote:
  gdzieś powoli schodzi jakieś 0,5kg na tydzień.
  To nie jest mało.

  Jarek68 wrote:
  Klima jest nowa a więc w jednostce zewnętrznej jest OK bo był gaz fabrycznie nabity i ciśnienia były
  to nie świadczy, że teraz jest dobrze. Mogło się np coś przetrzeć.

  Jarek68 wrote:
  Trochę mało czuły bo 6-8g/rok.
  To jest bardzo czuły.

  Jarek68 wrote:
  Czujnik podobno wytrzymuje rok :-)
  ???

  Jarek68 wrote:
  muszę znaleźć orientacyjnie gdzie gaz ucieka a potem dokładnie na pianę.
  Poszukaj tłustych miejsc. Przy takim wycieku to raczej powinieneś już widzieć, gdzie ucieka.
 • Level 20  
  Wiem że 0,5kg to nie jest mało. Teraz przepompowałem pozostały czynnik do jednostki zewnętrznej i tam trzyma. Całość 1,25kg. W tym problem że nigdzie nie widać plam a klima jeszcze nie pracowała na tyle żeby się olej dobrze wymieszał z czynnikiem, była tylko przeprowadzona kilkuminutowa próba.
  Wydawało mi się że mało czuły bo ten drugi ma 3g/rok.
  Na allegro gość pisze że jest gwarancja roczna na końcówkę na innych stronach też tak piszą, udało mi się trafić na jednej stronie że jest to rok albo 150 godzin pracy. Jest to podobno czujnik nowej generacji oparty na półprzewodniku.