Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40C6000 podłączenie routera wifi

badboy23 21 Mar 2011 10:09 12503 8
    badboy23
    Level 27  
    Witam, posiadam TV Samsung UE40C6000 i telefon też Samsung i5800 wiem że jak dokupię kartę wifi USB samsunga, będę mógł wykorzystać AllShare do przesyłania obrazu z komórki na ekran TV. Moje pytanie brzmi: czy jak podłącze pod Złącze Ethernet (LAN) w TV routera wifi tez będę mógł wykorzystać AllShare?
  • Helpful post
    slawo_n
    Level 12  
    pewnie. i to w różnej konfiguracji przesyłania danych.
  • Helpful post
    slawo_n
    Level 12  
    skonfigurowałeś sieć? TV musi mieć przydzielony adres, nawet jeśli pozostałe urządzenia chodzą na domyślnym (DHCP). No iszyfrowanie wszędzie ustawione-o ile jest (nawet w TV). Włączasz Allshare w i5800 i jak nie wyskoczy brak połączenia z siecią to musi być ok. Ja obecnie walczę z aplikacją pilota. W tv masz opcję włączenia zdalnego (innego) pilota którym jest komórka z aplikacją wykryta w sieci (Samsung Remote lub inne). Ale nasz telefonik nie ma rozdzielczości WVGA 640x800 i jest lipa. Jakbyś się za to wziął i się uporał-pisz
    pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

....tak teraz sprawdzam, to musi być włączone allshare w komórce
  • Helpful post
    slawo_n
    Level 12  
    ale mi tak nie chodziło z telefonem.
    pozdrawiam
    badboy23
    Level 27  
    slawo_n wrote:
    ale mi tak nie chodziło z telefonem.
    pozdrawiam

To znaczy że mam w routerze ustawić stałe IP i w TV wpisać?

Przykład
    ROUTER:
    IP: 192.168.0.101
    Maska: 255.255.255.0
    Brama: 192.168.0.1
    DNS: 192.168.0.1

TV:
    IP: 192.168.0.100
    Maska: 255.255.255.0
    Maska: 192.168.0.1
    DNS: 192.168.0.1
    slawo_n
    Level 12  
    Witam
    Ja mam tylko TV z przypisanym IP, oczywiście w tej samej podsieci co DHCP przypisał routerowi.
    Na Twojej konfiguracji powinno to chodzić.
    Spróbuj najpierw tak:Zainstaluj Samsung PC Share Manager i w nim powinieneś zobaczyć swój TV. Koniecznie musisz "zezwolić" urządzeniu na połączenie. Udostępnisz w tym sofcie pliki (filmy, zdjęcia)- ustawisz zmieniony stan(ważne), i po wejściu w media na TV będziesz miał te pliki.
    Już po wstępnych ustawieniach PC Share i uruchomieniu powinno wyskoczyć okno w TV w lewym dolnym rogu z nazwą kompa.
    Jeśli na tym sofcie Ci zadziała (a mi to chodziło bez większych problemów) to z All Share też nie będzie problemów.
    pozdrawiam
    slawo