Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usuwanie elementów z listy

Kieleczek 21 Mar 2011 12:02 1564 6
  • #1 21 Mar 2011 12:02
    Kieleczek
    Poziom 14  

Witam, mam problem z napisaniem funkcji usuwającej elementy o zadanej wartości z listy, tzn. znalazłem już tą funkcję, ale nie usuwa ona pierwszego elementu (tzw. głowy)

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Co więcej mam napisać funkcje która usuwa CAŁĄ listę (z uwzględnieniem właśnie tej głowy). Nie mam kompletnie pomysłu jak to zrobić, nie rozumiem dobrze idei tego pierwszego elementu :/
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq

0 6
  • #3 21 Mar 2011 20:56
    Kieleczek
    Poziom 14  

Ale właśnie w jakim sensie fikcyjny? To ma być jakiś wskaźnik czy coś?

0
  • #4 22 Mar 2011 09:27
    sevare
    Poziom 13  

kazda lista powinna posiadac wskazanie na head, wiec jezeli wartosc w glowie == szukanej && head wskazuje na ten element to poprostu przepisz head na kolejny element - usuwanie 1. elementu

0
  • #5 22 Mar 2011 17:23
    Dżyszla
    Poziom 42  

Kieleczek napisał:
    Ale właśnie w jakim sensie fikcyjny? To ma być jakiś wskaźnik czy coś?
    W sensie takim, że jest to normalny element listy, lecz nie przechowuje on żadnych wartości ani nie jest brany pod uwagę podczas wyświetlania, wyszukiwania i podobnych akcji.

0
  • #6 22 Mar 2011 17:33
    Kieleczek
    Poziom 14  

Wymyśliłem coś takiego:

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jednak działa to jak podam elementy np. w takiej kolejności: 12134 i chce usunąć o el. wart. 1 - OK, 21134 - OK ale już gdy na początku sa dwie jedynki 11234 - wynik daje 1234 :/ Co jest jeszcze nie tak?

PS. head jest globalnie ustawiony jako:
    head->val = x (podana przez użytkownika liczba)
    head->next = NULL

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq

0
  • #7 22 Mar 2011 18:01
    kubatek94
    Poziom 17  

Sporo juz bylo tematow o liscie na elektrodzie. Wejdz w TEN temat i luknij na kod to powinienes zobaczyc co jest nie tak.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów