Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router tp link wr740n "weryfikacja ustawień routera zakonczona bledem"

21 Mar 2011 12:15 15672 17
  • Poziom 9  
    witam,
    chciałem zainstalowac router zeby miec internet w palku przez wifi i po kablu na stacjonarnym...
    caly czas internet mialem podlaczony do stacjonarnego kompa za pomoca usb.
    internet mam z kablowki multimedia, czyli mam staly adres ip. Przy instalowaniu routera nie do konca wiem jakie polaczenie wybrac - dynamiczne, stale. wiec wybralem stale i dalej robilem wyszystko wg instrukcji.

Przy weryfikacji ustawien routera pojawil sie blad ktory jest na zdjeciu ponizej.

Kto wie o co chodzi?? i jak to rozwiazac?

prosze o pomoce.

Dodano po 2 [minuty]:

moze musze wybrac ze uzywam stalego adresu ip??

Obrazek poprawiłem, gdyż był zamieszczony niezgodnie z instrukcją, natomiast proszę poprawić post pod kątem poprawności językowej. Regulamin punkt 3.1.13 [piterus99]
  • Moderator - Sieci, Internet
    dms-one napisał:
    witam,
    internet mam z kablowki multimedia, czyli mam staly adres ip.

Pierwsze nie implikuje drugiego. Poza tym stały i statyczny to tez dwie różne sprawy. Pokaż wynik komendy "ipconfig /all" przy połączeniu "po staremu". Jeśli dotąd na komputerze nie musiałeś nic ustawiać w konfiguracji IP, ustaw na WAN "dynamic IP", zapisz zmiany i zrestartuj zasilaniem modem i router.
  • Poziom 1  
    witam,

posiadam ten sam problem co kolega, rozwiązałeś może już problem?
    też posiadam internet od multimedia, w tym momencie zmieniłem router i chciałem nowy zainstalować, problem w tym, że wyskakuje komunikat jak u kolegi powyżej,
    jak zmienić ewentualne IP na WAN?

zaznacze ze wczesniej instalowalem router kilka modeli nizszy i nie bylo prpoblemu

prosze o pomoc, wskazowki

router: wr 1043nd
    Jak wejdziesz w interfejs konfiguracyjny routera (wpisz IP bramy w przeglądarkę, prawdopodobnie 192.168.1.1), to zobaczysz, co się obecnie z nim dzieje, czy dostał jakieś IP, czy nie, co zanotował w logu pracy, będziesz mógł tez dokonać całej konfiguracji.
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam bardzo podobny problem. Dzisiaj odebrałem router TP LINK WL-740N, chciałem go podłączyć szeregowo z ruterem TD-W8901G, oczywiście najpierw adsl W8901G. Ten pierwszy działa bez zarzutu, jednak nowy TL740N ma problemy . Gdy instaluje z płytki jakieś ustawienia do rutera na końcu wyskakuje mi błąd "weryfikacja routera zakończona błędem". a ustawiając poprzez HTML normalnie ustawia mi wszystko, jednak nadal internetu nie mam, ip:0.0.0.0 .
    Internet mam z neostrady.
    Jeśli ktoś może to niech da jakąś instrukcję jak na to zaradzić czy coś, jeśli czegoś nie dodałem to napiszcie.
    "Połączenie szeregowe" to jak rozumiem połączenie WAN nowego router do LAN tego wcześniejszego. Zapewne masz tą samą podsieć na LAN obydwu routerów. Zmień adres LAN nowego routera, a dokładnie trzeci oktet adresu,czyli jeśli masz ustawiony na LAN routera adres 192.168.1.1, zmień go na np. 192.168.2.1
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki:) już po kłopocie
  • Poziom 9  
    Powracam... heh ;/

udalo sie zainstalowac router :)
    chodzil az milo :)

Lecz musialem zrobic format dysku i teraz musze od nowa instalowac to wszystko i znowu mam problem z tym modemem. Juz instaluje przez przegladarke, wpisuje adres ip, bramy robi sie reboot i nigdzie nie mam internetu, wiec robie tak jak to podaja w instrukcji: najpierw kopiuje MAC robie reboot tez nic... wiec dalej w instrukcji pisze zeby zmienic adres lan wiec zmieniam na np. 192.168.21.1 i dalej nic... czy ktos wie co jest grane? moze musze w ktoryms momencie wylaczyc wszystko i wlaczyc jeszcze raz ? rece mi opadaja, bo mecze sie juz 3 godziny...
    Nie rozumiem, co u Ciebie ma format dysku komputera do zmian w ustawieniach routera... Wystarczyło prawdopodobnie zainstalować sterowniki karty sieciowej i by poszło. Wyłącz teraz wszystko, włącz najpierw modem, za jakieś 2 minuty router, potem komputer. Podaj standardowe dane, czyli zrzut statusu routera i konfigurację IP komputera.
  • Poziom 9  
    "Podaj standardowe dane, czyli zrzut statusu routera i konfigurację IP komputera."

hmm domyslam sie ze chodzi tutaj o wpisanie dobrego ip i maski ? dobrze mysle, bo nie mam pojecia o routerach...
    Nie, jeśli chcesz jakiejś dalszej pomocy, to po tym resecie zrób screena ze statusu routera oraz wynik komendy "ipconfig /all" i wrzuć na forum.
  • Poziom 9  

tu mam ip bo tylko tak moglem zrobic
    a co do zrzutu z routera to niestey nie moge wlaczyc w przegladarce "strony" do instalowania routera ;/

Dodano po 3 [minuty]:

i tak jak pisalem przy wybraniu w przegladarce opcji "quick setup" wpisuje adres ip i maske podsieci i wszystko idze tak jak powinno. resetuje kompa, router modem lecz nadal nie mam internetu na stacjonarnym ani na lapku chociaz tu i tu jestem podlaczony do sieci a przynajmniej tak mi pokazuje na monitorze ;/
    Coś nie tak masz połączone... W tej chwili masz prawdopodobnie podłączony komputer bezpośrednio do modemu, bądź przez porty lan routera.
    Co do wyniku "ipconfig /all" - uruchamiasz wiersz poleceń (cmd), wydajesz polecenie (ipconfig /all), z menu prawego klawisz myszki - "oznacz", zaznaczasz tekst, <Enter> - kopiuje do schowka - a ze schowka na forum
  • Poziom 9  
    Salomon już jakoś podłączyłem wszystko :) Wielkie dzięki za chęć pomocy!

Krzyk troszkę przyciszyłem [piterus99]
    Szron, który osadził się na mojej szklanej kuli w związku z ostatnimi warunkami atmosferycznymi nie pozwala mi do niej zajrzeć. Podaj zatem więcej szczegółów, w czym tkwi problem, co już zrobiłeś i jak wygląda sytuacja obecnie.
  • Poziom 2  
    mam problem z ruterem, nie mam połączenia z internetem. Próbowałam róznych kombinacji opisanych poniżej , ale szczeże mówiąc nie specjalnie wiem , co w tych ustawieniach powinno się znależć aby było ok.

Nie podoba mi się, fakt że w NETWORK/WAN mam :
    wam conection typ: dynamic IP
    IP Addres 0.0.0.0
    subnetmasc 0.0.0.0
    default gatewey 0.0.0.0

Co radzicie , ratunku...