Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-link WR543G połaczenie

21 Mar 2011 13:02 2276 22
  • Poziom 9  
    Witam, zapewne temat był omawiany wielokrotnie lecz nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi . Jestem posiadaczem TP-LinkaWR543G połączenie za pomocą kabla
    (rj45) który podpinam pod Wan AP zaś drugi pod LAN. Doradzono mi abym ustawil przydzielanie adresu ip automatycznie . Łącze sie bezproblemowo z statusem routera ustawiam wszystko zgodnie z instrukcja i nie pomaga zaś przez Ap list bylem wstanie się połączyć z siecią mojego znajomego. Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłbym wdzięczny .
  • PCBwayPCBway
  • Moderator - Sieci, Internet
    Zaraz, zaraz. Napisz dokładnie, co chcesz osiągnąć - co ma być źródłem internetu, jakieś połączenie kablowe czy to, po co łączysz z jakimś AP bezprzewodowo ?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 9  
    no chodzi głownie o to aby łączyć się bezprzewodowo i abym ja również mógł korzysta z internetu na stacjonarnym komputerze a tak jak pisałem mogę się tylko dołączyć do mojego znajomego przez AP List u mnie w komputerze internetu brak . zaś w jego telefon wykrywa u mnie jego sieć z niskim zasięgiem
    Wiesz co, niewiele wyjaśniłeś.... Narysuj może schemat, co chcesz osiągnąć, co jest Twoim źródłem internetu, jakim interfejsem przychodzi, co chcesz podłączyć do routera.
  • Poziom 9  
    Dostawca internetu jest internetia .internet przesylany jest światłowodem
    Po podłączeniu Routera chciałbym móc przeglądać strony internetowe na komputerze stacjonarnym u siebie oraz umożliwić to urządzeniom posiadając Wifi

nie wiem czy jaśniej się da ale jeśli będzie potrzeba spróbuję :)
    No, i trzeba tak na samym początku opisywać problem:) Rozumiem, że na WAN trafia kabelek ethernetowy "ze ściany" bądź jakiegoś modemu/konwertera (światłowód wchodzi do domu??). Dotąd pewnie korzystałeś jednostanowiskowo - podaj wynik polecenia "ipconfig /all" w takiej konfiguracji.
  • Poziom 9  
    Wan- kabel ethernet
    Zaś pod jeden z 4 portow LAn jest podłączony kabel dołączony z routerem
    "ipconfig /all" był robiony bez połączenia do routera, tak jak prosiłem ? Skąd tam brama 192.168.1.1, coś dopisywałeś ręcznie ? Podłącz router (łącznie z WAN-em, tak, jak miałoby to pracować), wejdź w jego ustawienia (http://192.168.1.1, admin/admin), pokaż stronę statusu. Dla pewności, że nic po stronie WAN "nie zabruździ", wejdź w ustawienia LAN routera, zmień mu adres IP na inną podsieć (np. 192.168.7.1)
  • Poziom 9  
    adres został przy wpisywaniu ręcznym
    oto poprawny config
    Status
    TP-link WR543G połaczenie nie chciałem sam się w to wdrążać ponownie bo próbowałem już rożnych wersji i nic z tego
    Dynamiczne Statyczne może źle zaczynam działanie u podstaw konfiguracji nie wiem .
    Jak widać, na WAN nie odbiera się konfiguracja IP, mimo, że powinna. Czy przy podłączaniu internetu nie był spisywany od Ciebie adres MAC karty sieciowej ?
  • Poziom 9  
    hmm internet zakładałem dość dawno i już nie wiele z tamtego okresu pamiętam ale nawet gdyby ktoś spisał moj adres mac ma to jakieś szczególne znaczenie ?
  • Poziom 17  
    Klonowanie adresu MAC można zaznaczyć w opcjach routera, tutaj nic się nie stanie, ale podejrzewam ze nie mac jest tutaj problemem.
    Czy sieć nie korzysta z pppoe i czy na routerze nie trzeba skonfigurować tego połączenia. Czy przy zakładaniu internetu nie dostałeś loginu i hasła ?
    Z jakim AP połączony jest router?
  • Poziom 9  
    nie dostałem loginu ani hasła Router jest polaczony z AP Client mac byl rowniez klonowany
  • Poziom 17  
    Spróbuj ręcznie na sztywno skonfigurować port WAN (z pominięciem DHCP) wpisując ip, bramę DNS, tak jak masz przy połączeniu komputera do AP z pominięciem routera.
    Podejrzewam problem w dogadaniu się ethernetów AP Clienta i routera. Czy po podłączeniu kabla do WAN dioda od tego portu zapala się i miga ?
  • Poziom 9  
    jeżeli chodzi o podłączenie wszystko zgodnie z instrukcją
  • Poziom 11  
    cześć, za dużo doradców to też nie dobrze :). Ale też spróbuję ci pomóc. Z tego co rozumiem, twój listing "ipconfig" to wynik po bezpośrednim podłączeniu kabla od dostawcy do twojego kompa. Większość dostawców stosuje filtrację MAC, więc prawdopodobnie musisz ustawić sobie clonowanie adresu MAC na swoim routerze, gdzie wstawiasz adres MAC swojej karty sieciowej (00138F7D41E8).
    Ja bym spróbował to zrobić tak: Używasz Quick Setup na stronie i tak, krok po kroku:
    1. Operation Mode -> AP Router
    2. WAN Connection type -> Dynamic IP
    3. Wireless -> Tu bym tylko zmienił region na Poland
    5. No i Finish
    potem, po reboocie, zmiana MAC routera poprzez CLONE MAC na 00-13-8F-7D-41-E8 (o ile dobrze przepisałem z twojego listingu)
    Wg mnie powinno działać. Pozdrawiam
    tomeks1972 napisał:
    Większość dostawców stosuje filtrację MAC, więc prawdopodobnie musisz ustawić sobie clonowanie adresu MAC na swoim routerze, gdzie wstawiasz adres MAC swojej karty sieciowej (00138F7D41E8).

tambi napisał:
    mac byl rowniez klonowany

Nie czytamy dokładnie wątku, nie czytamy....

A wracając do tematu - nie wątpię, że zgodnie z instrukcją, ale możliwe, że się ethernety nie lubią... Ustaw adres na chwilę adres "na sztywno" (jak radzi Miroslaw S.) i potestuj, czy da się w ogóle do bramy chociaż skomunikować..
  • Poziom 9  
    tomeks1972 napisał:
    cześć, za dużo doradców to też nie dobrze :). Ale też spróbuję ci pomóc. Z tego co rozumiem, twój listing "ipconfig" to wynik po bezpośrednim podłączeniu kabla od dostawcy do twojego kompa. Większość dostawców stosuje filtrację MAC, więc prawdopodobnie musisz ustawić sobie clonowanie adresu MAC na swoim routerze, gdzie wstawiasz adres MAC swojej karty sieciowej (00138F7D41E8).
    Ja bym spróbował to zrobić tak: Używasz Quick Setup na stronie i tak, krok po kroku:
    1. Operation Mode -> AP Router
    2. WAN Connection type -> Dynamic IP
    3. Wireless -> Tu bym tylko zmienił region na Poland
    5. No i Finish
    potem, po reboocie, zmiana MAC routera poprzez CLONE MAC na 00-13-8F-7D-41-E8 (o ile dobrze przepisałem z twojego listingu)
    Wg mnie powinno działać. Pozdrawiam

dzieki za dobre checi ale nie pomogło .
  • Poziom 17  
    Kolego tombi nie piszesz nam wszystkiego, pytając cię o AP miałem na myśli typ AP.
    Solomon cię zapytał czy po włożeniu kabla do portu WAN zapala się dioda od tego portu tutaj też brak odpowiedzi.
    ISP o którym wspomniałeś wydaje się być dużą siecią, więc nie sądzę żeby pracowała bez żadnych zabezpieczeń przed dostępem osób 3.
    Do konfiguracji AP pewnie nie masz dostępu, został on zamontowany w chwili podłączania internetu i zabezpieczony hasłem przez ISP?

Kiedyś miałem switcha do którego było wpięte kilka urządzeń, wszystko działało pięknie do czasu gdy nie podłączałem jednego konkretnego laptopa, wówczas switch się wieszał i internet nie działał na żadnym z urządzeń.
    Rozwiązanie bardzo proste mimo ze urządzenia obsługiwały Auto-MDI/MDI-X to laptop ze switchem trzeba było połączyć kablem skrosowanym (do tej pory mnie to zastanawia) więc spróbuj połączyć urządzenia skrosowanym kablem .
  • Poziom 9  
    Miroslaw S. napisał:
    Kolego tombi nie piszesz nam wszystkiego, pytając cię o AP miałem na myśli typ AP.
    Solomon cię zapytał czy po włożeniu kabla do portu WAN zapala się dioda od tego portu tutaj też brak odpowiedzi.
    ISP o którym wspomniałeś wydaje się być dużą siecią, więc nie sądzę żeby pracowała bez żadnych zabezpieczeń przed dostępem osób 3.
    Do konfiguracji AP pewnie nie masz dostępu, został on zamontowany w chwili podłączania internetu i zabezpieczony hasłem przez ISP?

Kiedyś miałem switcha do którego było wpięte kilka urządzeń, wszystko działało pięknie do czasu gdy nie podłączałem jednego konkretnego laptopa, wówczas switch się wieszał i internet nie działał na żadnym z urządzeń.
    Rozwiązanie bardzo proste mimo ze urządzenia obsługiwały Auto-MDI/MDI-X to laptop ze switchem trzeba było połączyć kablem skrosowanym (do tej pory mnie to zastanawia) więc spróbuj połączyć urządzenia skrosowanym kablem .

1. odpowedź na pytanie salmona ( jesli chodzi o polacznie wszystko zgodnie z instrukcją w instrukcji zawarte sa informacje w kwestii zachowania poszczególnych diud wiec po prostu ewentualnie nie uscislilem ale nie wazne

Podlaczylem to znacznie pozniej fakt pojawiła sie pewnego razu sytuacja ze poproszono mnie o haslo i login karty sieciowej cos w ten desen i jako dhcp wpisywany byl podejrzewam dns z sieci wiec byc moze konieczny jest kontakt z isp w celu prawidłowego działania trudno powiedzieć głowa juz boli od tych zagadek :)))
    tambi napisał:
    poproszono mnie o haslo i login karty sieciowej

login i hasło ? To może masz połączenie przez PPPoE..
  • Poziom 9  
    WSZYSTKO DZIAŁA JAK Należy dziękuje wszystkim za ingerencję w temat :)
    Problem był w tym że najpierw należało ustawić Ap router po czym dopiero podpiąć sieć wan błahostka a tyle zachodu w każdym razie dzięki i sory za zaprzątanie głowy :))