Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

V6000 Compaq uszkodzony chipset

21 Mar 2011 13:35 1692 5
  • Poziom 8  
    Witam.

Mam laptopa v6000 HP compaq dokladnie model (V6305NR) z procesorem AMD a także nieszczesną grafiką geforce go 6150 i w zwiazku z czym mam pare pytań :)

AD1 laptop mi sie nie uruchamia, dalem do serwisu w serwisie powiedzieli ze wymienią mi chipset na nowy ten po 2009roku koszt 350zloty tylko teraz sie zastanawiam ile mi bedzie czasu to słuzyć,czy to bedzie na takiej samej zasadzie jak przy rebalingu ze za 2-3miesiace wroce z problemem jescze raz?

AD2 Który bios bedzie miał lepsze chodzenie dla tych laptopów F.3D czy najnowszy F.43 bo zdania są podzielone

z góry dziekuję.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Dzieki Vogelek23 miałes racje zapłacilem niby za wymiane chipsetu który padl po 2 tygodniach a gwarancje dostałem na miesiąc, także jutro jade z powrotem do serwisu w zwiazku z czym mam jescze jedno pytananie czy moge sie starac o to aby mi pokazali wymienioony układ bo tak naprawde skad ja mam wiedziec czy został wymieniony czy rebalingowany.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tego " wymienionego " już im nie udowodnisz ,
    natomiast jak ci rozkręcą komputer to niech ci pokażą że na tym podzespole jest taka a nie inna data produkcji , jeśli stwierdzasz że nie dali poprawionej wersji masz sprawę rozwiązaną .
    Jeśli jednak jest data 2009+ to , albo do poprawki , albo ktoś ich , a przy okazji ciebie zrobił w bambuko .
    Tu na elektrodzie jest metoda ze zdjęciem w powiększeniu jak należy rozpoznać takowy podzespół i datę produkcji .
    Jak znajdę to ci wrzucę link .

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1901753.html

Prawie na dole strony .
  • Poziom 8  
    No to jutro zrobie awanture , fakt ze za chipset zaplacilem 350zloty bylem pewien ze wymienią mi układ na nowy przez jakis czas działal bez szwanku po instalacji loadera na windows 7 system poprosil mnie o restart systemu po tej operacji laptop juz nie wstał uruchamia sie raz na jakis czas i to tylko przy podpietej baterii, slyszalem ze loadery(aktywatory)mieszają cos w biosie i może to tez tego wina , ale w sumie bezsensu bo i tak wszystko powinno smigac a pali mi sie dioda od czytnika kart na niebiesko a po kilku, probach uruchomienia przyciska ON jak zgasnie to wtedy jest wszystko ok,mało tego i tak mi nie wykrywa wi-fii co tez jest standardem w tej płycie głownej.Mam juz dosyc tego wszystkiego ten HP to chyba najgorszy bubel jaki mialem w zyciu dam na gwarancje i pewnie mi powiedza ze teraz mostek polnocny nawalil i trzeba bedzie doplacac ech..co robic oplacac sie ladowac w niego kase bo i tak pewnosci niema czy sprzedac go na szybko ? a i jeszcze jedno czy powiedzmy "prawdziwa" wymiana ukladu załatwi mój problem czy to bedzie tez naprawa na poprostu dłuzszy okres czasu bo i tak te laptopy mają problem z wentylacją i pewnie tez mi wszystko pójdzie w cholere.
  • Użytkownik usunął konto