Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED LC40LE810 Sharp czy LCD LE40C650

zamo161 21 Mar 2011 15:24 3009 5
  • #1 21 Mar 2011 15:24
    zamo161
    Poziom 9  

Witajcie !
    Mam wielki dylemat przed zakupem telewizorka pod kompa (znudził mi się Samsung 260 i chce miec zamiast 26 , 40").

Wybieram między
    LED LC40LE810 Sharp czy LCD LE40C650

W sklepie jak widać na załączonym obrazku stwierdzam bez dyskusji -
    SHARP ma piękny nowoczesny wygląd +
    Samsung wygląda jak moja stara plazma sprzed 5 lat-
    Samsung ma przepiękną jakość obrazu +
    Obie firmy są w TOP 5 producentów telewizorów LED i LCD +

JEDNAK !
    Led jest ładniejszy i cieńszy ale Samsung ma przepiękną jakość obrazu ALE pojawia się probrlem TOTALNEGO braku ustawień w telewizorach w sklepach - każdy ze sprzedawców powiedział ,że tak jak wypakowywują tak stawiają na regał i odpalają stąd moja obawa.
    Walcze sam ze sobą i decyduje ,że jednak jakość jest ważniejsza od wyglądu i przekonuje sam siebie na samsunga pomimo pięknego wyglądu LEDowego Sharpa, ale co jeśli ma wyłączony jeden z systemów poprawy obrazu ? Jeśli winowajcą jest cienka rozdzielczość (filmiki puszczane w sklepie to nie full hd a jakies marne 7xx).

LED LC40LE810 Sharp czy LCD LE40C650 LED LC40LE810 Sharp czy LCD LE40C650 LED LC40LE810 Sharp czy LCD LE40C650

0 5
  • #2 23 Mar 2011 21:48
    acton777
    Poziom 15  

Znam model Sharpa, nie znam Samsunga, więc porównanie mam tylko ze zdjęć.

Sharp w tym i wielu innych modelach, używa matryc Samsunga. (pomyłka- chodziło o Sony- nie sugerujcie się tym, w przyszłości)
    Elektronika w Sharpie jest TOP 1
    Będziesz oglądał obraz, czy ramę?
    LED zużywa dużo mniej prądu niż LCD
    Co jest ładniejsze w zdjęciu małpy, w Samungu? Brak widocznych "brwi", bo obraz przejaskrawiony?
    Ruch na Samsungu- o niebo lepszy (na zdjęciu)- tylko jaki to sygnał?
    Kolory w Sharpie są ładniejsze- chociaż dla mnie nienaturalne, jak w każdym LED/LCD
    Sharp kiepsko sobie radzi z sygnałem SD.
    Jeśli kupisz Sharpa- koniecznie zrób/zamów kalibrację.

Wybór należy do Ciebie...

0
  • #3 24 Mar 2011 03:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

no takich głupot nie słyszałem . Sharp jest jedynym na świecie producentem matryc z czterema kolorami piksela. Więc nie można opowiadać durnot że bierze matryce z Samsunga.
    Sharp nie ma żadnego kontraktu z zakupem matryc Samsunga.
    Sharp ma Chipsety H 264 które podobnie jak w plazmach Panasonica mają za zadanie zwiększenie płynności szczególnie przy obróbce sygnału SD.
    Sharp ma dzięki nowym matrycom ma większą paletę barw:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/65909-shar...niesamowite-przyspieszenie-ale-co-znaczy.html

0
  • #4 24 Mar 2011 10:31
    acton777
    Poziom 15  

Zgadza się, mój błąd- zmęczony byłem. Miałem na myśli matryce w Sony, a pisałem o Sharpie. Ale wstyd...

0
  • #5 24 Mar 2011 13:43
    bierzesz_pl
    Poziom 9  

W tym przypadku zdecydowanie Sharp. Nawiązując do wypowiedzi poprzedników Sharp prezentuje się wiele lepiej jeśli chodzi o przesłanki typowo technologiczne a i wygląd ma moim zdaniem korzystniejszy. Na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał ;)

0
  • #6 24 Mar 2011 14:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

ja też przepraszam za zbyt mocne słowa !

0