Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki komputerowe. Z jakiej firmy są najlepsze? Logitech czy creative?

21 Mar 2011 17:38 21121 37
  • Poziom 9  
    Witam chciał bym się dowiedzieć jakiej firmy s najlepsze głośniki komputerowe??logitech czy creativa a może jeszcze inne??
  • Poziom 33  
    fiend_ napisał:
    Stanowczo odradzam obie firmy. Najtańszym wyjściem będzie podłączenie na AUX wieży- najtańsza wieża gra jak wyżej wspomniane głośniki za 250-300zł także nie opłaca się kupować badziewnych plastikowych pierdziawek.

Stanowczo doradzam nie gadanie głupot.

majonez934:
    Nie da się określić która firma jest najlepsza. Co najwyżej poszczególne modele pod względem stosunku cena/jakość.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Radeusz napisał:
    A ile chcesz na nie wydać? Nie polecam głośników komputerowych bo są beznadziejne. O ile tańsze to zło konieczne tak za cenę droższych da się złożyć zestaw wzmacniacz + kolumny który zagra 100 razy lepiej.

Zaproponuj zestaw 5.1 :) Amplituner + kolumny, hę?
    Zresztą, nie przesadzaj, są przecież zestawy 5.1 do komputera które spełniają THXa... To szajs?
  • Poziom 42  
    Niech jakaś mini wieża przebije jakością moje X-530. Nie opowiadajcie panowie głupot. Najlepsze? Creative Gigaworks? Ta seria jest chyba najlepszą albo jedną z najlepszych.

Podaj jakie środki na głośniki posiadasz. Do 300zł dobre zestawy 2.1 głównie, a powyżej można się pokusić o 5.1. Ja za swoje dałem 230zł, a złego słowa powiedzieć nie mogę (słuchałem dźwięku już z najróżniejszych głośników).
  • Poziom 42  
    Ja kupiłem 5.1 dla surround, ale ok widać dziwny jestem. Olać wysokie i średnie? U mnie aż za dużo jest średnich, wysokich może nieco brak, ale bass nie przeważa. Poza tym zawsze przecież pozostaje equalizer i programowe zmiany tego co fabryka zaniedbała co nie? Wiadomo, że do słuchania muzyki 2.1 jest najlepszy za mniejsze pieniądze, ale nie wmówisz mi, że lepiej ogląda się film z zakodowanym 5.1 na zestawie stereo. Ja sobie bardzo cenię otaczający mnie dźwięk i jego jakość również.

ZZ Top - Blue Jeans Blues i podobne można chyba nazwać dobrą muzyką?
  • Poziom 43  
    Nie przebije? Pioneer XC-L5 z wbudowanym wzmacniaczem, podłączone na AUX bije twoje X-530 na głowę... Nie chcę się kłócić, ale taka prawda. Kosztowały mnie 10 GBP. Głośniki z certyfikatem thx może i są niezłe, ale cena/jakość w ich przypadku to sprawa dyskusyjna. Micorlab ma ciekawe głośniki robione własnie pod komputery, ale ceny na razie są takie sobie... Powiem tak: przede wszystkim- drewno :D
  • Poziom 42  
    Tak, słyszałem dobre stereo, słyszałem też dobre 5.1. Wiem, że moje X-530 są przy tym niczym. Jestem audiofilem w jakimś stopniu, ale niestety mocno ogranicza mnie mój budżet. X-530 były najlepszymi głośnikami na jakie było mnie stać. Do gier, filmów nadają się bardzo dobrze. Do muzyki? Jak dla mnie wystarczają i tak, słucham MP3. Nie mówimy tutaj raczej o jakościach, do których MP3 nie wystarcza, bo nie jest to dział AUDIO. Odstawiłem Tonsil'e, bo jakość dźwięku z X-530 jest jednak lepsza (głośniki nie były zniszczone, nowe zawieszenia górne). Doskwierał brak bassu, a przy oglądaniu filmów jest on niestety niezbędny.

Autor jednak nie wypowiedział się w temacie więc dalsza dyskusja sensu raczej nie ma.
  • Poziom 41  
    Radeusz ma rację. Do tych 300zł, głośniki komputerowe to zło konieczne. Logitech wypada chyba lepiej niż creative, ale i to i to, to konstrukcje z za małymi transformatorami, końcówkami mocy wziętymi z kosmosu... . Kto widział montować w domowym zestawie 2.1, wzmacniacz przystosowany do samochodów, który oddaje 24W mocy maksymalnej, przy 10% zniekształceń, w kolumnach domowych.

Wiadomo, Z5500 i podobne klasą są dobre, miałem okazję używać, i swoje potrafią. Jednak nowe to prawie 800zł. Za tą cenę mamy końcówkę mocy na LM3886, 5 Spejsów 86 na oryginalnym wyposażeniu, zasilacz jak dzwon, i subwoofer np Bose Acoustimass V. Lub poczciwego "zeusa".
  • Poziom 38  
    Z tymi firmami jest taki plus ze obie mają serwis w Polsce i z serwisowaniem tego sprzętu nie ma problemu. Natomiast co do firmy logitech to nie wypowiem się ale jeśli chodzi o Creative to ja bym nie kupował nic z serii A co najwyżej T lecz mówi się że jedne z lepszych to te starsze wersje czyli jesli dobrze pamiętam:
    DTT2200
    DTT2500
    DTT3500
    Lecz kupując paroletnie głośniki musisz się liczyć z tym że na pewno po czasie będziesz musiał wymienić potencjometr od pilota.

Z nowszych i tych drogich za razem to :
    GigaWorks
    G500
    G550
    S750
  • Poziom 18  
    Autor pyta sie o same głośniki czy jak ?
  • Poziom 9  
    Moim zdaniem, lepiej kupić dwie dobre kolumny, chociażby techniks albo philips od tych lepszych wieży plus ewentualnie subwoofer, niż kupować plastiki, które jedyne mogą ładnie wyglądać. Brzmienie które osiągnąłem z dwóch kolumn SANYO 70W i suba (home made, trochę do poprawek) jest nie do prześcignięcia przez zestawy z wyższych półek creativa bądź logitech. A wiem co mówię bo kolega ma jakieś logitechy za około 600zł. i nie mają nawet cykaczy przy satelitkach, a ich dźwięk to szum plus trzaskanie suba i zero wysokich.
  • Poziom 10  
    I znów to samo - fani amp + stereo jadą po "plastikowych zestawikach komputerowych". Jestem ciekaw kto tak naprawdę miał okazję posłuchać (posłuchać czyli usiąść, pobawić się w EQ i oprogramowaniu karty dźwiękowej, poregulować tony, włączyć swoje ulubione kawałki zamiast "techno młucki kolegi") wyżej wymienionych C. Gigaworks, Z5500 albo Edifierów S550. Mam wrażenie że niektórzy negatywnie komentują takie komputerowe wynalazki, bo już z samego założenia prawa fizyki ów nie pozwalają na osiągnięcie zadowalającego dźwięku z plastikowych pudełek, a w rzeczywistości nigdy z takimi zestawami nie mieli do czynienia (co najwyżej w Media Markt na wystawie). Ja MIAŁEM styczność z różnymi zestawami - komputerowymi i stereo hi-fi od 300 do 5000zł i za każdym razem gdy widzę na forum zdanie, że z5500 lub Gigaworks nie nadają się do słuchania muzyki do jestem pewien że ten kto to napisał jest zwykłym hipokrytą, który chce być uznawany za wielkiego audiofila. A argument o pustym, tandetnym basie, który chowa się do starych Tonsilów jest po prostu żałosny, już nawet nie jest śmieszny, tylko żałosny. Oczywiście nie twierdzę, że zestawy z górnej półki głośników komputerowych są oh i ah, brakuje im sporo, często wspomnianych tonów średnich, nie jest to jednak tak rażące dla ucha i przy odrobinie starania da się ustawić dźwięk w taki sposób by słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy granie w gry sprawiało przyjemność. Jeśli ktoś ma samych kumpli słuchających techno i jeszcze pewnie obniżających tony średnie aby uzyskać jak najwięcej basiku to super, po takiej próbce dźwięku można obiektywnie oceniać sprzęt. Przy sporym budżecie oczywiste jest że bierzemy dobre kino ale mając 700-800zł akustyczny laik nie będzie składał sprzętu z używek bo nie ma o tym pojęcia. Chcąc kupić coś nowego, z gwarancją i do tego 5.1 - zestawy komputerowe z górnej półki to bardzo sensowne rozwiązanie. Pokój Wam.
  • Poziom 9  
    Nie napisałem że nie bawiłem się ustawieniami. Ustawiłem go tak żeby było jak najlepiej, oczywiście metodą prób i błędów a nie wg. schematów czy rad na forach. Za audiofila też sie nie uważam, ale lubię gdy głośniki ładnie cykają, oddają efektywnie całe pasmo i mają przyjemny basik. Napisałem że nie warto kupować plastików, bo nawet przeciętny zjadacz dźwięku powinien się orientować chociażby w dobraniu odpowiedniej mocy wzmacniacza do odpowiednich kolumn i na odwrót. Zwłaszcza, że autor jak widać ma internet i mógłby się zorientować, gdyby chciał, jaki sprzęt w określonej grupie cenowej warto jest kupić, no chyba że ma bana na wujka G. :D Pozdrawiam PCN!
  • Poziom 10  
    Dobrze koledzy, wszystko cacy, proszę mi jednak wyłożyć wszystko czarno na białym i podać konkretne oferty (nie tylko same nazwy) na allegro czy ze sklepów internetowych, bym mógł złożyć sobie porządny system 2.1 albo nawet 5.1 który będzie zarazem praktyczny, bez zbędnej plątaniny kabli i o "rozważnych" gabarytach jako że biurko komputerowe zbyt przestronne nie jest. Wymagam także pilota bym podczas filmu nie musiał wstawać z łóżka. PEŁNY, piękny zakres częstotliwości konieczny - basik musi być odczuwalny zanim jeszcze go usłyszę, do tego na tyle mocny żeby moje bębenki miały dość po kilku piosenkach + mały zapas. Limit cenowy to 900zł. Da się jużkupić taniej nowe zestawy z5500 ale niech będzie te 9 stów. Czekam na konkretne, gotowe zestawy z linkami do ofert. Pozdrowionka
  • Poziom 33  
    Kolejny temat który ciągnie się jak flaki z olejem i nic sensownego nie będzie. Na dodatek 9/10 odpowiedzi to offtop.
    Zamknij ten wątek, na litość boską i otwórz nowy z konkretnym pytaniem.
  • Poziom 10  
    Niech koledzy najpierw podadzą ofertę o którą proszę, to wniesie dużo do tematu, będzie alternatywa do tego o co pyta autor. Przeszkadzamy komuś? Nikt się tu raczej nie zgorszy, co najwyżej może czegoś nauczyć. Jak dla mnie to offtopu żadnego nie ma, wszystko o głośnikach do kompa. Zamknięcie rzeczywiście dużo wniesie, bardzo konstruktywne podejście.
  • Poziom 33  
    Radeusz napisał:
    Używany wzmacniacz średniej klasy to 200-300 zł na allegro. Do tego 2 dobrej klasy kolumny i masz zestaw który zjada z5500

Tak przyjacielu, wzmacniacz stereo wraz z kolumnami zjada Z5500 szczególnie przy odtwarzaniu dźwięku 5.1 :lol:

Cały ten wątek to takie rozważanie na poziomie: blondyna lepsza od brunetki, a może na odwrót?
    Wszystko zależy od tego, do czego chce wykorzystywać te audio.
  • Poziom 33  
    Skoro offtopimy, to offtopimy :)

Radeusz napisał:
    O czym napisałem wcześniej. Nie są lepsze bo drewniane ale lepsze bo większe i dzięki temu można zastosować lepsze przetworniki.

Większe= lepsze?
  • Poziom 10  
    I dalej żadnych konkretnych ofert od zwolenników amp + stereo, sory ale rzucanie teoriami i "przykładowymi cenami" mnie nie zadowala, chcę konkrety - nazwy, modele z odnośnikami do prawdziwych ofert. Póki co nic nie padło. Poprzyjcie proszę słowa w sposób opisany w moim poprzednim poście, inaczej ta "walka" nie ma sensu.
    "(TAK MAJĄ DZIURĘ, jeżeli tego nie słyszysz to już inna sprawa)" - słyszę, sam o tym napisałem - czytaj uważnie.

"są tacy którzy postawią tak żeby dobrze wyglądało" - pewnie są, nie znam takich ale pewnie są.

"Używany wzmacniacz średniej klasy to 200-300 zł na allegro. Do tego 2 dobrej klasy kolumny i masz zestaw który zjada z5500" - apeluję o konkrety.

Dobra, teraz żeby nie było że wyjdę na zagorzałego fana z5500. Stereo fajna sprawa, do tego sub Kody za 400-500zł, który jakościowo będzie bił z5500 pod względem jakości i jest gitara. Trzeba jednak wziąć pod uwagę wiele względów takich jak wygoda, predyspozycje, gust, praktyczność, przeznaczenie sprzętu, samo pomieszczenie jak i budżet. Dla fana jazzu siedzącego w pokoju 3x4m klikającego całymi dniami na czatach stereo będzie miód, dla gracza i kinomaniaka w pokoju 5x6m z5500 będzie praktyczniejsze i lepiej spełni swoje przeznaczenie. Wszystko zależy od przeznaczenia sprzętu. Nie rozumiem więc czemu od początku fani stereo nie poruszyli tej kwestii "jadąc" z góry po plastikowych, niczego nie wartych pukawek z pustym basem.