Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LaserJet 2840 Znikający Toner 30 Kartek na jednym tonerze.

21 Mar 2011 17:40 1628 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie do tej pory byłem szczęśliwym posiadaczem urządzenia wielofunkcyjnego HP Color LaserJet 2840. Mam następujący problem na jednym Tonerze jestem w stanie wydrukować najwyżej 100 kartek. Mimo że toner jest nowy lub zregenerowany drukuję 30 kartek i poziom spada do minimum po następnych 20 Chip się blokuje i nie ma możliwości wydruku. Sprawdzałem to na regenerowanym tonerze i nowym wymieniałem też Chip i zawsze ta sam sytuacja. Proszę o pomoc co może być problemem.

A tak to wygląda w menu drukarki

Wklejanie obrazków: Link. Proszę stosować tę metodę. rys57
  • Poziom 19  
    Witam serdecznie.
    Chcę odświeżyć temat. Mam ten sam problem (drukarka hp2840) po zainstalowaniu regenerowanych tonerów drukarka pokazuje że są w 100% pełne a po wydrukowaniu kilku kartek poziom czarnego spada do 10%, po wydrukowaniu następnej kartki jest 0% i drukarka zablokowana.
    Wykonuję procedurę resetu drukarki:
    1. Wyciągam tonery czarny i żółty -> Enter
    2. Wkładam toner czarny - Enter -> drukarka sygnalizuje brak żółtego
    3. Wkładam żółty - Enter -> drukarka 100% wszystkie tonery
    Drukuję kilka kartek (ilość jest zmienna raz 5 kartek raz 15 kartek) drukarka pokazuje 10% czarnego kolejna kartka blokuje drukarkę.
    Czy ktoś wie jak ten problem rozwiązać ?.
  • Poziom 19  
    Problem rozwiązany. Usterka polegała na zabrudzonym wzierniku tonera. Drukarka podczas mieszania nie widziała tonera więc uznawała że go nie ma i zmniejszała w chipi'e ilość kartek do drukowania. Po wyczyszczeniu działa niezawodnie.