Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa czy wzmacniacz?

kamilw03 21 Mar 2011 18:48 1228 10
  • #1 21 Mar 2011 18:48
    kamilw03
    Poziom 2  

Witam wszystkich
    Mam taki mały dylemat posiadam wieże sony MHC-rg220 http://www.sony.lv/product/hfs-mini-systems/m...20/tab/technicalspecs#pageType=TechnicalSpecs

Jak dla mnie gra w sumie wystarczająco ale zdecydowanie brakuje mi basu. Tu nasuwa się pytanie czy lepiej próbować rozbudować ją o subwoofer aktywny czy może lepiej kupić jakiś przyzwoity wzmacniacz i do tego głośniki? Z tego co się orientowałem to sub kosztował by gdzieś z 300zł i za taką cenę myśle kupić wzmacniacz. Narazie może by grało na tych głośnikach co są, a jak najszybciej kupić inne. Może altony?
    teraz może parę informacji:
    - pokój ok 20m
    - muzyka to głównie hip hop puszczany z laptopa
    Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane.

p.s mam nadzieje że dobry dział wybrałem, ciężko mi się połapać na forum.

0 10
  • #2 22 Mar 2011 02:00
    bart1986
    Poziom 17  

Ja stawiam na Subwoofer na pewno basu przybędzie i zawsze więcej miejsca w pokoju.I wiem jak to jest teraz wzmacniacz kiedyś tam kupie głośniki i tak przez długi czas ciągle sobie powtarzałem :)
    ps. Może postaw głośniki na podłodze powinno się odczuć jakąś poprawę.

0
  • #3 22 Mar 2011 08:46
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    ps. Może postaw głośniki na podłodze powinno się odczuć jakąś poprawę.

Małe kolumny na podłodze? Wolne żarty... Najlepiej niech będą na wysokości uszu (z pożytkiem dla wysokich tonów i stereofonii)

0
  • #4 22 Mar 2011 08:58
    bart1986
    Poziom 17  

Te kolumny nie są takie małe a jak kolega kamilw03 napisał brakuje mu basu więc nie widzę czemu nie mogł by experymentowac. Proszę powiedz mi co zmieni się w stereofonii ?

0
  • #5 22 Mar 2011 09:02
    wariato
    Poziom 43  

Moim zdaniem taka wieżyczka na 20m2 to za mało. Ale jak masz okrojony budżet to trzeba się poważnie zastanowić czy złożyć zestaw stereo kolumny + wzmacniacz bez podstawiania subwoofera, czy kupić teraz subwoofer a później mniejsze kolumny + wzmacniacz - co da prawie to samo jakbyś podstawił subwoofer do wieży. Jeżeli brzmienie tego sprzętu Ci odpowiada to zostaje wsparcie subem.

0
  • #6 22 Mar 2011 09:45
    kamilw03
    Poziom 2  

Jedna kolumna jest na wysokości głowy w miejscu gdzie przeważnie słucham muzyki a druga na przeciwko powieszona na ścianie. Jakiego suba byście polecili ok 300 zł żeby fajnie grał na tym sprzęcie? Musze też kupić chyba zewn. kartę dźwiękową bo laptop o wiele ciszej gra w porównaniu do PC i mp3.

0
  • #7 22 Mar 2011 09:56
    bart1986
    Poziom 17  

Co koledzy powiedzą na KODA SW 850 albo YAMAHA SW 011?

0
  • #8 22 Mar 2011 10:20
    kamilw03
    Poziom 2  

W tej wieży nie ma wyjścia na sub. Więc chyba tą yamahe nie da się podpiąć ? Moge się mylić słabo się na tym znam. Jeżeli chodzi o podpięcie to suba podpinam tam gdzie głośniki a głośniki do suba? Jest jeszcze wolne gniazdo game input video. Wejście na słuchawki odcina głośniki.

0
  • #10 25 Mar 2011 20:07
    byku022
    Poziom 13  

Elo
    A ja mam takie pytanie.Gram na gitarze i podłączam ją do wieży ale jak wiadomo kolumny nie są przystosowane do takiego użytkowania a, wzmacniacz (lub w tym przypadku head) i tak będe musiał kupić (jak zarobie) to czy opłaca się kupić kolumne gitarowe i podłączyć ją do wieży ?
    Wieża ma max 50vol to jak bym dał kolumne powyżej 50W np 100W to czy cała moc te 100W nie zostało by okrojone przez wieże która ma max 50vol ?

OK w takim razie sie zastanowie na tym
    thx :Dza szybką odpowiedzi

0