Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersum FT71500 - nie znajduje stacji

21 Mar 2011 20:46 840 3
  • Poziom 24  
    Witam. Trafił mi się telewizor j/w (chassis: Nokia FX), który nie znajduje żadnej stacji na żadnym paśmie w końcu wyświetla komunikat braku anteny. Dziwne, bo na PIP można zaprogramować wszystkie stacje (czyli głowica OK). Zmieniłem wsad pamięci ale niczego to nie dało. Może któryś z kolegów spotkał się z takim objawem?. Telewizor przywieziony z Niemiec (sic!).
  • Moderator TV
    PIP ma oddzielny tuner? Jeśli tak, to zamień miejscami. Ewentualnie zrób jakieś pomiary na tunerze- od tego powinieneś zacząć przed założeniem tematu.
  • Poziom 24  
    W tym telewizorze, o dziwo, nie ma oddzielnego tunera. W tym właśnie sęk.
    Brak obrazu również ze scarta. Na PIP-ie, oczywiście, jest. Procesor nie jest informowany o podaniu sygnału i po 5 min. telewizor przechodzi w stan czuwania. Zachodzi pytanie, czy "skórka jest warta wyprawki". Poszukiwania przyczyn są dość kłopotliwe stąd temat na forum.
  • Poziom 24  
    Okazało się, że to chassis Nokia FS a nie FX co zmienia postać rzeczy. Zasugerowałem się pierwszym napotkanym wpisem na forum i dopiero bliższe "spotkanie" uświadomiło mi, że to nie może być FX (brak featurebox ...). Problem jednak pozostał.