Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między wyciszeniem w systemie, a w wzmacniaczu

22 Mar 2011 00:54 948 4
  • Poziom 23  
    Witam. Trapi mnie jedna sprawa - czy jest różnica miedzy wyciszeniem w systemie (poziom głośności) a tym we wzmacniaczu. Mam tanie kino domowe manty (podłączone pod stereo a nie 5.1), Czy jest różnica między ustawieniem takim:

Regulator w systemie Windows: 50%
    Głośniki: 100%

a

Regulator w systemie Windows: 100%
    Głośniki: 50%

Niby wychodzi to samo ale czy to ma znaczenie jakościowo? Tzn lepiej wyciszać w systemie czy w wzmacniaczu (w głośnikach)?

Podobny problem mam z telewizorem CRT oraz dekoderem N, i czasami wyciszam sam telewizor a czasami w dekoderze i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    To jak masz 100% na wzmacniaczu to nie słyszysz buczenia?
  • Poziom 23  
    To tylko było teoretycznie, dlatego się pytam co lepiej regulować. Może np. Wzmacniacz na 50% a resztę w systemie? Czy jak ?Oczywiście nie będzie 100% na jednym a 50% na drugim bo będzie znacznie za głośno, to miało być tylko dla wytłumaczenia o co chodzi.
  • Pomocny post
    Moderator
    W systemie najlepiej ustawić głośność tak, aby była porównywalna do pozostałych źródeł. W praktyce najczęściej jest to ok. 50%.
  • Poziom 23  
    Pablo1964 napisał:
    W systemie najlepiej ustawić głośność tak, aby była porównywalna do pozostałych źródeł. W praktyce najczęściej jest to ok. 50%.

Tak zrobię, dziękuję. Jak ktoś ma jeszcze coś do dodania to proszę pisać.