Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przesyłanie sygnału wizyjnego komputer-tv na dużą odległość

22 Mar 2011 12:23 4656 5
 • Poziom 9  
  Witam.
  Szukam możliwości podpięcia komputera do kilku tv w w sporej odległości - 50, może nawet 100m.
  Znalazłem kilka urządzeń od drobiazgów typu przejściówka utp-DVI, do zestawów za parę tysięcy.
  W tej chwili skłaniam się do rozwiązania w stylu komputer -> nadajnik na utp/wifi -> odbiornik -> spliter sygnału video i stąd kable do TV.

  Czy możecie polecić jakieś sprawdzone urządzenia, ew. lepsze rozwiązania? Np. czy sygnał wizyjny utrzyma się na takim łączu z np. 2 spliterami? Odległość TV od siebie może to wymusić.
  Z tego co widzę rozwiązania przemysłowe z wejściami bnc-skrętka-bnc są dość tanie i działają na kilometry. Natomiast o sprzęt powyżej 50m na hdmi/vga trudno.

  Czy spliter hdmi wzmacnia sygnał? Ew. czy jest sens zastosowania gdzieś po drodze wzmacniacza sygnału hdmi?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • OptexOptex
 • Poziom 34  
  Rozważ jeszcze alternatywne rozwiązanie.
  Nowe TV (np. Samsung C650) mają możliwość wyświetlania obrazu przesyłanego przez LAN. Bez problemu wyświetlają strumień przesyłany przez muticast. W takim przypadku nie musisz się martwić o rozdzielanie sygnału. Wystarczy jednen nadajnik (np. program VLC) a urządzenia sieciowe automatycznie powielą strumień dla dowolnej ilości TV.
 • OptexOptex
 • Poziom 9  
  Hej.
  Dość ważne jest aby te tv były traktowane jako drugi ekran. Zarządzanie komputerem i wyświetlaniem na podstawowym ekranie(z logowaniem zdalnym) i efekt tego na tv. Czy da radę przy takich tv puścić sygnał np. do extendera hdmi-utp i na utp dać switcha dla tv?
 • Poziom 34  
  Chyba nie całkiem zrozumiałeś jak to działa.
  Nowe TV obsługują wyświetlanie obrazu pobieranego on-line z serwera przez LAN. Jedną z metod rozsyłania strumienia wideo obsługiwanego przez TV jest multicast. W takim przypadku serwer wysyła do sieci strumień danych. Switche w zależności od potrzeb powielają ten strumień tak aby docierał on do wszystkich urządzeń, które potencjalnie mogą go odbierać. Jest to inaczej mówiąc nadawanie telewizji w sieci LAN.
  Poczytaj o opcji "strumieniuj" w programie VLC.
 • Poziom 9  
  Z tego co widzę potrafi przesyłać mpegi itd, może też wysyłać obraz pulpitu - jako ciąg obrazków.
  Nie da chyba rady zapewnić w ten sposób płynnej prezentacji powerpointa czy plików swf flasha? No i w ten sposób leci cały pulpit, a to niewskazane :/
 • Poziom 34  
  Ja testowałem streaming multicast obrazu z kamery IP. Obraz HD był całkowicie płynny.
  Pliki swf (flash 8) i pliki z filmami (HD) telewizor potrafi wyświetlać bezpośrednio. Jeśli materiały do prezentacji są w formie plików to sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy uruchomić tylko serwer HTTP.
  Samsungi z 2011 r. ponoć mają mieć obsługę flash 10.