Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć dwa rutery przez Wifi

22 Mar 2011 13:26 2169 4
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Wiem że temat był wielokrotnie wałkowany ale siedzę już trzeci dzień i nie potrafie tego uruchomić.
    Sprawa wygląda następująco.
    Posiadam ruter jak do neostrady z jedny wyjściem rj45.
    Ten ruter jest podłączony do kabla od telefonu i ustawiony w trybie "bridge".
    Z tego rutera wychodzi kabel do następnego rutera "Linksys WRT 54GL z softem tomato" do wejścia WAN.
    Linksys ustanawia połączenie PPPoE a potem rozdziela neta na komputer stacjonarny TV,Play station i bezprzewodowao na dwa laptopy.
    Kupiłem AP-client TL-WR543G TP linka i chciałbym by przechwytywał sygnał WiFI z Linksysa i rozdzielał zarówno po kablu jak i po WIFI.
    Dołanczam konfiguracje pierwszego rutera.
    Proszę łopatologicznie albo najlepiej napisać krok po kroku jak skonfigurować nowy ruter by odbierał net rozdzielał go dalej.

Z góry dziękuję
  • Poziom 24  
    Na drugim routerze(TL-WR543G ) nie odbierzesz i jednocześnie rozdzielisz bezprzewodowo łącza.
    Pracuje on tylko w trybie AP lub APC.
  • Poziom 2  
    To co mam teraz zrobić zamienić rutery miejscami czy to coś da czy już nic się nie da z tym zrobić.
  • Poziom 24  
    Zamiana nic nie da.
    Potrzebny jest jeszcze jeden router TL-WR543G lub możesz tego TL-WR543G którego masz sprzedać i kupić Airlive G.Duo(dwa niezależne tory radiowe w jednym routerze).
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie za odowiedzi.Szkoda tylko że wydałem 100 za ruter który do niczego nie będzie mi potrzebny.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam