Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - porównanie arkuszy

bandarz 22 Mar 2011 14:17 3297 4
  • #1 22 Mar 2011 14:17
    bandarz
    Poziom 9  

Witam,

Mam mały problem mam 2 arkusze i muszę porównać. Konkretnie chodzi by porównał mi 1 i 2 kolumnę ( z wyrazami nie liczbami ) i wypisał słowa które się różnią miedzy Nimi np w 3 kolumnie, albo jakoś je podświetlił czy coś w tym stylu.

Zastanawiałem się czy np nie da się zrobić by kopiowało się 1 kolumnę na 2, te same by się zastępowały a nowe dopisywały.

Konkretnie muszę z 70 arkuszy zrobić 1 który pokaże mi niepowtarzalne słowa coś w tym stylu, mam nadzieje, że wyjaśniłem to chociaż trochę i da się to zrobić ...

pozdrawiam
    bandarz

0 4
  • #2 22 Mar 2011 18:49
    Karol966
    Poziom 30  

Może z użyciem "jeżeli". Sprawdź czy można się odwołać do pola zawierającego tekst bo sam tego nie pamiętam. Dawno się tym nie bawiłem. Generalnie jeżeli zadziała to w skrócie "jeżeli (A1 != B1, tak, nie)".

0
  • #3 22 Mar 2011 18:57
    delic
    Poziom 14  

zastosuj wyszukaj.pionowo
    Tutaj masz opis składni

ważne tabela w której szukasz powinna być posortowana rosnąco

tak na szybko przykład

Excel - porównanie arkuszy Excel - porównanie arkuszy

tam gdzie nie znajdzie takich samych wyników zwróci ci N/A

2 oznacza że ma wypisać dane z drugiej kolumny w szukanym zakresie, zero na końcu - że szukasz dokładnie takiego samego wyniku

zauważ że tabela w której szukasz ma komórki oznaczone $ np. A$1:B$4

0
  • #4 23 Mar 2011 07:47
    walek33
    Poziom 28  

delic napisał:
    ważne tabela w której szukasz powinna być posortowana rosnąco

Nie czytasz dokładnie. Jeżeli ostatnim argumentem jest "0" = fałsz tabela nie musi być sortowana. Chyba, że się mylę to mnie popraw.

0
  • #5 23 Mar 2011 13:14
    delic
    Poziom 14  

Całkiem możliwe, że nie musi w przypadku wyszukiwania dokładnego choć mnie uczyli żeby sortować - posortowanie to i tak jedno kliknięcie więc chyba problemu tutaj nie ma.
    Rozwiązuje to problem autora tematu bo wszystkie wyniki z N/A pokażą unikalne słowa.

0