Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 5530 xm po czyszczeniu przestała działać

22 Mar 2011 14:47 2003 8
  • Poziom 13  
    Witam moi drodzy.
    Posiadam telefon nokia 5530,krótka historia: tel był kiedyś zalany,nie działał jakiś czas,po jakimś czasie dało się go załączyć,jednak działy się różne rzeczy z nim np. blokowanie,wyłączanie podczas połączenia.

Wczoraj postanowiłem wyczyścić tel. rozebrałem go,zamoczyłem w benzynie ekstrakcyjnej i wyczyściłem pędzelkiem,następnie przedmuchałem powietrzem,wysuszyłem.

Podczas włączania czuć wibrację,po chwili załącza się środkowa dioda,po kilku sekundach podświetla się również zielona i czerwona słuchawka,czuć wibr. gdy się dotyka przycisków i panelu,po za tym nie ma żadnych dźwięków i ciemny wyświetlacz(przed myciem tel się załączał)
    Po podłączeniu do ładowarki,słychać dźwięk inf. o podł. ładowarki,zapala się środkowa dioda,po kilku sekundach też czerwona i zielona słuchawka.

Zrobiłem jej drugie mycie w myjce ultradźwiękowej (clarus 50W) 15min w wodzie utlenionej z dodatkiem płynu do naczyń,później 5min w benzynie ekstrakcyjnej następnie osuszyłem i nic się nie zmieniło :(

Zastanawiam się czy mógł się wysypać soft? dziś będę miał kabel usb,ewentualnie mógłbym spróbować wgrać.
    Macie jakieś uwagi,co należało by zrobić w tym przypadku?
  • Poziom 37  
    Coś czuje że raidoyawe do reballu :D
  • Poziom 13  
    tino2003 napisał:
    Moja dobra rada to udaj się z tym telefonem do serwisu/komisu a być może uda się go jeszcze uratować.

Odkupiłem ten tel. i tak za drogo,z myślą że po czyszczeniu będzie ok,oddanie do naprawy raczej odpada(brak kasy)
    Telefon wcześniej był w komisie,ale prawdopodobnie wgrali mu tylko soft i dalej miał w/w objawy.

Mam nadzieje że z Waszą pomocą uda się go zrobić,umiejętności manualne posiadam i minimum wiedzy :P

jayou0@ co to jest raidoyawe i w którym miejscu się znajduje?
    może uda mi się pożyczyć hot'a i spróbowałbym to zagrzać,reballu nigdy sam nie robiłem,ale myślę że mogło by się udać.
    A może jeszcze raz do wanienki go wrzucić?,choć myślę że ta kąpiel zbyt dużo wymyła i gdzieś nie ma po prostu styku.
    Powiedzcie czy bez podłączonego lcd tel. powinien się załączyć tak żeby było słychać dźwięki?
    Aha mierzyłem napięcie na baterii,która sie ładowała w tym tel. około 1 godz. i wynosi około 3,5V-3,6V
  • Poziom 38  
    Możliwe, że masz uszkodzony wyświetlacz/złącze wyświetlacza/filtry.
  • Poziom 13  
    zenobeusz napisał:
    Możliwe, że masz uszkodzony wyświetlacz/złącze wyświetlacza/filtry.

aha właśnie nie napisałem jeszcze o lcd,widać na tasiemce lcd że na końcu tasiemki dwa pierwsze styki były lutowane,ale wcześniej przed czyszczeniem lcd działał,jednak troszkę na tych stykach poskrobałem igłą,bo wyglądało jakby się dotykały,być może zdarłem za dużo izolacji z tasiemki.
    Dlatego wyżej pytałem czy telefon bez podłączonego lcd powinien normalnie się odpalić?
  • Poziom 13  
    Brzymeq napisał:
    Nie myje się telefonów płynem do naczyń ani benzyna ekstrakcyjną.

Czyli jest opcja że załatwiłem telefon myciem w benzynie ekstrakcyjnej?
    hm..wiem że to nie jest typowy środek do mycia elektroniki,ale z pewnych źródeł dowiedziałem się że benzyną ekstrakcyjną można to zrobić,akurat miałem ją pod ręką i wyczyściłem.
  • Poziom 38  
    Brzymeq napisał:
    Nie myje się telefonów płynem do naczyń ani benzyna ekstrakcyjną.

Benzyną nie próbowałem, ale bardzo często używam w wanience ultradźwiękowej wody z detergentem(np. płynem do naczyń). Sprawdza się bardzo dobrze, bo potrafi rozpuścić to, czego nie rozpuszcza izopropanol - cukier.