Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra f 1.6i 92 rok poziom oleju w skrzyni biegów

22 Mar 2011 17:16 20159 9
  • Poziom 13  
    Witam! Panowie mam małe pytanie jak sprawdzić stan oleju w skrzyni biegów w moim oplu (skrzynia manualna) bo ostatnio zaczęło coś hałasować. Dźwięk słychać podczas jazdy tak jakby ze skrzyni i czasem zapala się kontrolka oleju. Dziękuje za odpowiedzi:) pozdrawiam:)
  • Poziom 22  
    Kontrolka oleju dotyczy tylko stanu oleju w silniku.

Najwyższy czas pewnie wymienić olej w skrzyni biegów, pewnie dawno nikt tam nie zaglądał :D

Moderowany przez manta:

Pewnie nie zaglądał, bo po co? Producent nie przewiduje wymiany, a Ty radzisz wymianę? Na jakiej podstawie? Następne będzie ostrzeżenie.

• Poziom 13  
    Kolego szuler 17 a gdzie można sprawdzić stan tego oleju?
  • Poziom 22  
    Samochód na kanał, wchodzisz pod niego i na skrzyni biegów jest korek, prawdopodobnie na klucz imbusowy. Na samym dole skrzyni do zlania oleju, od przodu śruba, korek do kontroli poziomu oleju i od góry skrzyni do uzupełniania.
  • Poziom 13  
    Kolego mazi0000 a ile się mieści tego oleju w mojej skrzyni bo znalazłem ten korek od wlewu i dziś wlałem 2 litry i mało? Podejrzewam, że tam w ogóle nie było oleju po prostu poprzednik od którego kupiłem nie dbał o to jak tak można! Wlałem dziś ten olej ale hałas jeszcze trochę słychać. Wycieków żadnych nie ma więc jak to możliwe że tam oleju nie było?
  • Poziom 21  
    mazi0000 napisał:
    Wlej aż będzie się wylewało.

Czy to na pewno nie jest jakaś herezja?
  • Poziom 19  
    Po pierwsze nie ma żadnego korka do spuszczania oleju. Żeby opróżnić skrzynię z oleju należy odkręcić metalową pokrywę na spodzie skrzyni. Natomiast korek do napełniania umieszczony tuż obok lewej półosi i do jego odkręcenia nie używasz żadnego imbusa a klucza, najlepiej nasadowego, najczęściej jest to 13. O ile dobrze pamiętam to oleju wchodzi trochę mniej niż 2 litry. I faktycznie lejesz aż się zacznie przelewać.
    I weź sobie pod uwagę to, co napisał kolega manta bo ma rację.