Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson dx4450 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca

22 Mar 2011 17:30 3906 5
  • Poziom 2  
    witam wyswietla mi sie taki komunikat gdy chce drukowac - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Zapoznaj się z dokumentacją drukarki. - czy oznacza to koniec zywotej tej drukarki
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Że niedługo drukarka stanie i trzeba resetować pampersa. Poczytaj na elektrodzie. jest wiele tematów na temat przepełnionego pampersa. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Niestety juz stanela, wiec sciagnalem program z elektrody i nic uparla sie dalej swieca diody i to jej jedyna oznaka dzialania w miedzy czasie rozebralem drukarke i w tzw pampersie nie bylo zbyt duzo tuszu - drukarka jest dosc mocno uzywana ok 2500 kartek miesiecznie a ma 2 lata - wiec stad pytanie czy jest sens z nia sie bawic
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    2 lata i 2500/miesięcznie to dużo jak na ten sprzęt. 60tyś stron przez dwa lata to ona by nie wytrzymała. Blokuje się przy ok 8-9 tysiącach stron. Przynajmniej mi się zablokowała przy tym przebiegu. Głowica wystarcza góra na 30tyś stron.
  • Poziom 2  
    staralem sie dbac o sprzet, odkurzalem ja wewnatrz, mialem ustawiony druk na tryb roboczy wiec tuszu malo schodzilo a jakosc wmiare zadawalajaca, dzisiaj zanim padla wydrukowalem prawie cala ryze papieru nastepnie wymienilem tusz no i padla. Rozebralem ja na czynniki pierwsze wypucowalem myslac ze bedzie dzialac, nastepnie sciagnalem program z forum elektrody ale nadal nic. Napisalem do epsona ale sugerowali wizyte w serwisie a jak wszyscy wiemy naprawa serwisowa czesto jest drozsza niz zakup nowego sprzetu. Pytalem na forum majac nadzieje ze znajdzie sie jakis zloty srodek, jednak jak piszesz ze Twoja drukarka padla po 8 tys, to raczej kupie nowa szkoda marnowac czas na naprawe mojej szczegolnie ze drukarka to moje narzedzie codziennej pracy, dziekuje za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Jeżeli Twoje wydruki to głównie teksty rozejrzyj się za laserówką.