Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena pokojowa w bloku we Wrocławiu

22 Mar 2011 18:50 1271 2
  • Poziom 10  
    Witam!
    Chciałbym się dowiedzieć, czy opłaca się inwestować w antenę pokojową w miarę dobrej cenie?
    Mam taki problem, że telewizja odbiera bardzo słabo, a na chwilę obecną za antenę służy 5m kabel antenowy. Próbowałem podłączyć antenę starego typu (V) ale to nic nie zmieniło. Mieszkam blisko centrum Wrocławia, na piątym piętrze bloku. Czy jest sens postawić w pokoju antenę?
    W gniazdku antenowym brak sygnału. A ponieważ moja ściana jest na fasadzie budynku, tak nic nie mogę powiesić na zewnątrz. Gdzieniegdzie widziałem anteny zewnętrzno - wewnętrzne. Czy umieszczenie takiej anteny na podłodze balkonu wpłynie znacząco na jakość sygnału?
    I czy ktoś wie, gdzie mniej więcej są porozmieszczane nadajniki TV we Wrocławiu?
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    aragorn07 napisał:
    I czy ktoś wie, gdzie mniej więcej są porozmieszczane nadajniki TV we Wrocławiu?

Tutaj powinieneś się dowiedzieć więcej na temat nadajników z Wrocławia i okolic.

http://www.emitel.pl/strona-glowna/mapa-obiektow

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Ok, dzięki. Tylko, że ciężko mi jest oszacować jakość sygnału. Czy jeśli odbieram TV przez sam kabel (kanały częściowo kolorowe, niektóre bardziej lub mniej, śnieży cały czas, też z różną intensywnością), to czy mała antena ze wzmacniaczem wystarczy do poprawienia odbioru?