Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana dysku-Klonowanie systemu

22 Mar 2011 19:37 3049 8
 • Poziom 16  
  Witajcie :) W swoim laptopie chciałbym wymienić dysk twardy. Chce przenieść system z mniejszego dysku na większy. próbowałem to robić Nortonem Ghostem ale po przeniesieniu mruga mi tylko znak zachęty i tyle. Wygląda to tak jakby nie było ntldr. Odpalałem z konsoli odzyskiwania polecenia fixboot i fixmbr ale to też na niewiele się zdało. Czy ktoś z Was miał podobny problem lub potrafi mi udzielić skutecznej porady jak dobrze sklonować dyski ?? Jest tam zainstalowany Windows XP sp2
 • Poziom 13  
  Może przecież używać adaptera, nic dziwnego...
 • Poziom 16  
  Nie. Tylko pojedyncze sata. Drugi dysk podlaczam pod usb przez przelotke.
 • Poziom 43  
  Nic dziwnego, że nie zadziałało...

  Ja zawsze jak jest w laptopie tylko miejsce na 1 HDD, to wyjmuję z laptopa, podpinam oba HDD do stacjonarnego PC i duplikuję, najczęściej darmowym Acronisem do dysków Seagate - Disk Wizard (jest oczywiscie wiele innych programów uruchamianych z CD). Czyli Acronis botowalny w CD, i te dwa HDD podpięte do MB, i duplikujesz źródłowy na docelowy.
 • Poziom 16  
  @artaa nie rozumiem jakie znaczenie ma sposób podłączenia dysku do komputera.
 • Poziom 16  
  Jutro to bardzo chętnie sprawdzę bo troszkę naciągane mi się to wydaje.
 • Poziom 12  
  Najprościej to zrobić Ghostem, (tak jak chyba robiłeś) tylko pamiętaj, zrób obraz partycji systemowej, następnie rozpartycjonuj nowy dysk twardy, np na 3 partycje i co najważniejsze 1 partycja musi być AKTYWNA ! Dopiero potem przywróć obraz ze starego dysku na tę partycję. Ewentualnie po przywróceniu partycji na nowym dysku ustaw ją jako aktywną. To powinno pomóc.