Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ciągłe pobieranie wody amica PD5012B422

22 Mar 2011 19:39 1950 10
  • Level 9  
    Witam.Mam taki oto problem:wymieniłem w swojej pralce amortyzator do tego musiałem pralkę położyć na boku ale po wymianie stało się coś takiego że jak włączę na jakikolwiek program to pralka zaczyna pobierać wodę bez końca, tzn nie wiem ile pobierze max ale wyłączam ją (jak wyłacze dany program to woda też przestaje być pobierana)bo nie chce aby się przelało.wszystkie inne funkcje działają tylko ta woda się pobiera po włączeniu start.zauważyłem też że woda pobierana jest w prawej komorze zasobnika tam powinna się wlewać przez pare sekund a nastepnie w lewej komorze reszta,a pobierana jest tylko w tej prawej i bez końca
    tak w skrócie:jak dam na start to włącza się dany jakikolwiek program wraz z pobieraniem wody a jak wyłączę program to przestaje pobierać wodę.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Witam
    proponuję przedmuchać wężyk hydrostatu jak również sprawdzić sam hydrostat czy nie jest zapachany.Powinno to pomóc
    pozdrawiam
  • Level 9  
    dobrze się na tym nie znam ale wężyk drożny a dmuchając lekko do hydrostatu to tam przeskakiwało czyli też chyba ok a co do elektrozaworu to tam nic nie dotykałem a co do zwarcia to nic nie widać aby było po zwarciu.
  • Level 28  
    Zdejmij dolną pokrywę pralki (wkręty są na dole po bokach pralki) nad grzałką masz gumową "fajkę" hydrostatu. Zdejmij tą gumę i udrożnij fajkę oraz otwór zbiornika.
  • Level 12  
    podejrzewam zwarcie na module
  • Level 9  
    fajke czyściłem aczkolwiek nie była zasyfiona jak zwarcie na module to co mam teraz zrobić?

Dodano po 3 [minuty]:

dodam czy napisze jeszcze tak że programy wszystkie działają ale razem z nimi startuje od początku pobieranie wody i pralka normalnie pracuje swoim tokiem tyle że z tym ciągłym pobieraniem
  • Level 28  
    W takim przypadku powinieneś sprawdzić triaki (są dwa Z0107) sterujące elektrozaworami.
  • Level 9  
    Trull wrote:
    W takim przypadku powinieneś sprawdzić triaki (są dwa Z0107) sterujące elektrozaworami.

gdzie one są umiejscowione i jak je sprawdzić nie wzywając mechanika gdyż nie mam do nich zaufania(przynajmniej u nas w mieście)
  • Level 16  
    Triaki są na module sterownika, takie z trzema nogami. Któryś z nich może mieć zwarcie. Poza tym kontrola przewodów, połączeń i modułu (na ile się da).
  • Level 9  
    witam .wróciłem z pracy i myśle sobie że jeszcze raz spróbuje włączyć i o dziwo wszystko działa???nie wiem jak to się stało ale jestem szczęsliwy!wszystkim dziękuje za pomoc!