Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestrator CCTV - prośba o doradztwo w zakupie

marzet 22 Mar 2011 20:43 2669 7
    marzet
    Level 11  
    Na wstępie witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Przymierzam się do wymiany rejestratora w firmie, gdyż brakuje mi w posiadanym kilku coraz bardziej niezbednych opcji, a jako, że wypadłem nieco z branży proszę o pomoc osoby zawodowo i na bieżąco obeznane z tematyką.
    Otóż poszukuję rejestratora, który musi spełniać następujące kryteria:
    - obsługa minimum 8 kamer (optymalnie 16)
    - zdalny podgląd przez Chrome lub Firefoxa, najlepiej z możliwością zapisu oglądanego materiału na komputerze z poziomu w/w przegladarek
    - podgląd na PDA z androidem (Samsung Galaxy S) - warunek konieczny
    - rejestrowane pliki zapisane w formacie umożliwiającym odczyt przez VirtualDub (najchętniej, *.avi lub *.mpeg)
    - harmonogram zapisu (wystarczy podziałka co 30 minut) edytowalny dla każdej z kamer osobno w systemie tygodniowym
    - dostęp do plików z zarejestrowanym obrazem z poziomu eksploratora windows przynajmniej w ramach wewnętrznej sieci LAN
    - podczas zapisu podział plików na 30-60 minutowe fragmenty (tzn. po zapisaniu 60 minut tworzy się w katalogu docelowym kolejny plik, a do tego już zarejestrowanego mam dostęp po LAN).
    Chwilowo więcej grzechów nie pamiętam ;)
    Miło, gdyby kosztował poniżej 2000 zł.. ale ważniejsza jest dla mnie funkcjonalność, za przyzwoity sprzęt mogę zapłacić nawet te 5000-6000 zł.
    Z góry dziękuję za pomoc, przeszukując forum nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości.
    Pozdrawiam,
    Marek.
    crunky
    Level 32  
    Ale nawymyślałeś :-) i to za dwa tysiące :-)
    Widziałeś, słyszałeś czy miałeś do czynienia z rejestratorem który by spełniał wszystkie zagadnienia? Bo to raczej nierealne. Nawet gdyby uruchomić komputer z Alnetem czy innym to nie będzie spełniał wszystkich kryteriów.
    Do głowy przyszedł mi też DR16H , ale też połowy listy nie spełnia :-)
    Rejestrator autonomiczny protokołu SMB obsługiwał nie będzie. Plików też nie zapisze wg upodobania.
  • Helpful post
    Marek31415
    Level 31  
    Komputer z oprogramowaniem Selcamnet spełnia w zasadze wszystkie te kryteria.
    Różnice:
    - VLC zamiast VirtualDub (chociaż nie jestem pewien, nie sprawdzałem na VirtualDub)
    - harmonogram godzinny
    - zapis dobowy, bez podziału na fragmenty, dostęp do zapisów natychmiastowy bez ograniczeń (chyba lepiej niż zakładałeś)
    - podgląd wszystkimi przeglądarkami, kopiowanie zapisów w lokalnej sieci dedykowanym programem klienckim
    Reszta powinna być zgodnie z życzeniami.
    marzet
    Level 11  
    Wiem, że nawymyślałem ;) a gdybym znał taki rejestrator to nie prosiłbym o pomoc ;)
    Najistotniejszym kryterium jest dla mnie łatwy dostęp do plików i podgląd przez PDA z androidem. Tego po prostu wymaga charakter tego określonego zastosowania.
    Tak czy owak dziękuję za pomoc, spojrzę w specyfikację DR16H i "wgryzę" się w oprogramowanie Selcamnet - to wygląda na rozwiązanie bliskie temu, czego potrzebuję.
    Różnice podane przez kolegę Marek31415 (dziękuję!) w żaden sposób nie dyskredytują tego rozwiązania a zapis dobowy z dostępem do pliku podczas pracy jest idealny.
    Co do VLC czy VDub - chodzi o możliwość poklatkowego odtworzenia obrazu i ewentualnej konwersji na avi czy mpeg (ale to już pewna strata czasu) bez stosowania wymyślnych programów.
    eworks
    Level 19  
    Wszystko powinno śmigać na BCS'ach, ale może być problem z Chrome i FF.
  • Helpful post
    crunky
    Level 32  
    eworks wrote:
    Wszystko powinno śmigać na BCS'ach, ale może być problem z Chrome i FF.

...oraz
    - dostępem z eksploratora windows
    - ustaleniem długości plików w detekcji (BCS nagrywa tak długie pliki jak długo trwa ruch na kamerze)
    - odtworzeniem tych plików za pomocą zwykłego odtwarzacza w formacie avi bądź mpeg
    Reasumując w zasadzie nic z BCSem się nie zgadza :-)

DR16H przy archiwizacji zapisuje nagrania z rozszerzeniem avi , wystarczy doinstalować kodek (który defakto kopiowany jest wraz z nagraniem) i odtwarzać na dowolnym playerze bez konwersji. Na media player classic śmiga aż miło.
    Większość wymagań spełni jednak komputer z odpowiednim oprogramowaniem.
    poeta5
    Level 23  
    Ja używałem do takich rzeczy rejestratorów UNIMO, tylko żeby rejestrować jeszcze na innych komputerach instalowałem taki program który jest w zestawie na cd, bardzo ładnie śmigało na telefonach, tego samsunga akurat nie testowałem, i dobry rabat na nie mieliśmy od pierwszego zakupu czyli coś poniżej 3000 za 16CH model UDR 716coś tam nie pamiętam dokładnie oznaczenia
    marzet
    Level 11  
    Zdecydowałem się na Selcamnet i przyznam szczerze, im dłużej go używam, tym bardziej jestem zadowolony :)
    Swoją drogą właściciel firmy i zarazem twórca tego oprogramowania to profesjonalista.
    Pozdrawiam i polecam.