Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralnica przemysłowa - ak spowolnić pracę programatora 770-Z ?

22 Mar 2011 22:01 3029 5
  • Poziom 2  
    Posiadam pralkę przemysłową z programatorem 770-Z i przydało by się troszkę zwolnić szybkość przeskoków programatora na płukaniu, bo pralka za szybko spuszcza wodę ( słabo płucze ). Ma ktoś jakieś sugestie ?
  • Specjalista AGD
    I o to chodzi żeby szybko spuszczała wodę , Tobie chodzi pewnie o przedłużenie cyklu płukania`, tylko dlaczego chcesz poprawiać fabrykę która ten model programatora tam zamontowała? Programator 770-Z ma jeden poskok na 60 sekund i nic z tym nie zrobisz chyba że wykorzystasz cewkę blokady ale to już wymaga sporo przeróbki i pomyślunku by to zgrać z jakąś czasówką.
  • Poziom 2  
    Tą fabrykę mimo wszystko musiałem poprawić bo np. poziom wody przy praniu i płukaniu miałem taki sam i źle płukało. Zrobiłem przełącznik który załącza drugi hydrostat w ten sposób po wciśnięciu tego przełącznika już pobiera więcej wody do płukania no ale jest to już półautomat. To jest pralka 50 kg także jest spory wsad do płukania no i po prostu użyty tu programator jest za szybki do płukania czy końcowego krochmalenia. Mogę jeszcze chyba podać napięcie na stycznik elektromagnetyczny który wciska guziczek na programatorze i zatrzymuje przeskoki no ale nie w tym rzecz.
  • Specjalista AGD
    Proponuję zrobić taką przeróbkę , że w obwód hydrostatu wysokiego poziomu wody zapodaj czasówkę która podtrzyma podanie napięcia na cewkę blokady programatora na 2-3 minuty , tak że każdy cykl płukania przedłuży się o ten czas , to już będzie coś.
  • Poziom 2  
    Wczoraj próbowałem podać napięcie na cewkę blokady, które występuje na hydrostacie, podczas napełniania wody trzymało by to przeskoki na czas całkowitego napełnienia pralki wodą, zyskał bym wtedy jakieś 2 minuty i to by mnie ratowało. No ale jak podam to napięcie, to mimo wszystko, że jest na programie płukania to załącza mi grzałki. Ew. kolejny guzik przerywający przewód załączania grzałek. A może występuje jeszcze na programatorze jakiś dodatkowy styk który załącza cewkę blokady ?
  • Specjalista AGD
    No to musisz cewkę blokady zasilać przez dodatkowy przekaźnik ze stykami NO i NC gdzie styki normalnie zamknięte NC będą tworzyć dotychczasowe połączenie blokady a w czasie pobierania wody przekaźnik rozłączy to połączenie i poda napięcie tylko na cewkę blokady.Po osiągnięciu wysokiego poziomu wody hydrostat wyłączy przekaźnik i poprzez styki NC blokada wróci do dotychczasowego połączenia.Do zasilania cewki przekaźnika możesz również wykorzystać napięcie podawane na cewkę elektrozaworu tego który zawsze uczestniczy przy pobieraniu wody.