Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Imitacja Neonów - FAQ

ad_min 12 Dec 2004 21:54 39045 174
    studzin
    Level 17  
    Powiem jedno syf totalny. Ja robiłem to na ledach 10 000mcd i też kiła, wole zostać przy wężyku paliwowym. Pozdro
    Bungee
    Level 14  
    Masz racje studzin --> nic nie widac. Ps. Skad wiesz ze diody mialy 10 000mcd? Potrzebuje takie jasne ale soczysto niebieskie (nie blekitne).
    studzin
    Level 17  
    Jeśli chodzi o diody to moje źródło jest opistane w ostatnim poście na pierwszej stronie-sprzedawca sprawdzony. A wnioskuje że maja tyle bo już wcześniej kupowałem od innych sprzedawców i zdażały się wypadki że np. niektóre świeciły w innym odcieniu a tam 100%sadysfakcji. Pozdrawiam
    arennnnn
    Level 11  
    Ja preferuje laski bo rozprowadzają światło tak że jest ono bardziej miękkie i przyjemne dla oczu. I jak dla mnie to one barzdziej przypomina neon.
    eedy
    Level 15  
    A ja preferuję wężyki bo są bardziej lastyczne i lepiej "przewodzą" światło.
    arennnnn
    Level 11  
    No fakt że jeda dioda rozświetli więcej wężyka niż ta sama dioda laske klejową, ale dla mnie efekt jest leprzy przy lasce :)
    .qwertz87.
    Level 13  
    dobra neon jest, ale moze by tak podtuningowac konstrukcje. Jak wiadomo sa 2 ledy wiec kable muszą byc z 2 stron. Pasowalo by tak wykombinowac zeby przewody zasilajace byly z jednej strony i jednoczesnie nie zaslanialy swiatla. Niech ktos poza mna pomysli nad tym.
    gretzky
    Level 21  
    jest pare sposobów na rozwiazanie tego problemu można zrobic neon z rórki PCV a następnie to włożyć w jeszcze jedą matową rórke do instalacji elektrycznej (taka karbowana)
    drugim sposobem mozę być drut transformatorowy o srednicy około 0,2mm polakierować go jeszcze raz jakims bezbarwnym klejem lub lakierem i puscic takie dwa cieniutkie pzrewody jak włoś w środku rórki PCV
    arennnnn
    Level 11  
    Niewiem jak to zrobić ale wiem jak wykombinować aby nie było widać tego kabla zbyt bardzo (poza wciśnięciem go za neon). Wystarczy że uzyjesz bardzo cienkiego kabla a długie końcówki diód obetniesz. Wtedy dajesz ładne wykończenia po obu stronach i będzie lux. A przy jasnym świetle neonka nie będzie widać cieniutkiego kabelka (np. wywleczonego z jakiegoś trafa małej mocy).
    arennnnn
    Level 11  
    Rurki można kupić w samochodowym, pytasz sie wtedy o wężyki paliwowe. Gliceryna jest w aptekach (nie w wszystkich). Laski klejowe zazwyczaj tam gdzie farby, wkręty i listwy :) Czyli takie sklepy budowlane.
    .qwertz87.
    Level 13  
    Ja mam jeszcze pytania z czego mozna zrobic tego neona na ledzie 5mm i ewentualnie gdzie to kupic i czy te wezyki paliwowe maja 10mm, jakie sa mniej wiecej koszta ich i gliceryny i ile truskawek zmiesci sie na ciescie :wink:
    arennnnn
    Level 11  
    Leda 5mm mozna użyć równie dona laski klejowej jak i do wężyka. Z tego co się orientuje to wężyk jest troche węższy niż 10mm. Ceny to faktycznie były już opisane i studzin ma tu wielką racje, a co do truskawek, to komputer liczy ile im sie zmieści :)
    olinek2
    Level 23  
    Ej ludziska!
    Ja robie neonki w troche inny sposob ale wasz tez jest swietny. A wiec do rzeczy bierzemy rurke szklana lub taka od orenzadek w proszku maja srednice ok. 5mm wiec sie idealnie nadaja. Co do rurek szklanych to mozna wiac takie od filtru na napowietrzacz one sa piecio milimetrowe ale srednicy zewnetrznej :( ale sie nie martwcie;) bo bierzemy termokurczke biala i wciskamy w nia diode a nastepnie nakladamy na rurke. Rurki wypelniam folia z tzw. koszulek na dokument bo ona ma taki wzor na powierzchni i doskonale rozprasza swiatlo, a i nie mozna dawac jej z duzo trzeba z umiarem czytaj tak aby tylko pokryc scianki od wewnatrz. To tyle.
    Jezeli bedziecie mieli jakies pytania to piszcie na forum albo na moje Gadu Gadu.
    Pozdrawiam OLINEK!!!:)
    arennnnn
    Level 11  
    Patent jest dobry, jak zdobędę materiały to sobie coś takiego zrobie. A jest możliwość żebyś zamieścił foke tego?
    studzin
    Level 17  
    Ja i tak pozostane przy wężykach-nie tłuką się i nie trzeba tyle kombinować z dopasowaniem leda do rurki. Pozdro
    eedy
    Level 15  
    widziałem neona na lasce klejowej świeci tylko po bokach<lol>
    Popak
    Moderator on vacation ...
    Witam

A ja mam taki pomysł :)
    Wężyk gumowy przezroczysty wypełnic jakimś gelem i po obu kończch zamontować WSKAŹNIK LASEROWY :D

Co o tym myśnicie???
    komar:)
    Level 11  
    Jak by świecił neon na 65cm, który będzie wygięty w kształcie koła??

Dodano po 20 [minuty]:

Eedy masz tego neona na lasce klejowej fotke??
    .qwertz87.
    Level 13  
    Quote:
    Jak by świecił neon na 65cm, który będzie wygięty w kształcie koła??
    Zalezy od ledow i czym jest wypelniony, ale raczej slabo, bo troche za dlugi bedzie.
    Quote:
    Eedy masz tego neona na lasce klejowej fotke??
    Zdjecia tego neona na lasce klejowej z tego co pamietam byly juz w tym topicu.
    Level 11  
    Ten neon miał być do okoła głośnika. Ale jak mówisz że bedzie słabo świecił to musze coś innego wymyśleć.
    eedy
    Level 15  
    Ja nie mam tgo neona ale widziałem wytwory arennnnna(na żywo) i efekt był niezbyt a cały neon miał około 10-15 cm tak wiec nie polecam lasek klejowych.
    Level 11  
    Ja mam zamiar zrobić neon i się troche pytam bo napewno łatwiej wtedy zrobić.
    .qwertz87.
    Level 13  
    Ja zrobilem z wezyka od kroplowki(1.50pln/1.5m,Φ3mm ) o dlugosci 22cm, gliceryna(1.80pln/30g), ledy(1pln/sztukeΦ5mm[ciezko bylo je wsadzic ale weszly]) niby o podwyzszonej jasnosci ale slabe sa, swieci na calej dlugosci ale slabo na srodku. We wtorek przyjda mi ledy(7000mcd) kupione na allegro i mam juz kupiony wezyk paliwowy(1.50pln/1m) bede kombinowal wtedy. Jak bede mial mozliwosc to zamieszcze zdjecia.
    Level 11  
    Ja dopiero od niedawna zacząłem się interesować takimi rzeczami. Mam nadzieje że cos wyjdzie!!
    Mam jeszcze pytanie co jest lepsze do wypełnienia rurki gliceryna czy gel??
    robertk1
    Level 11  
    ja próbowałem z laserkiem, ale na weżyku gumowym i mi punkt z tego laserka trafiał jakies 5 cm od diody, na gumowym wezyku nie potrafiłem zrobic ak zeby doswiecił do końca, ale na szklanej rurce z pewnoscią jest to możliwe, ale nie wime jak zachowuje sie światło z diody laserowej w wodzie, spróbujcie se poświecic do wanny, chyba nie najlepiej rozprasza,,,, apropo>>>>>ja kupiłem dosyc dawno wskażnik laserowy na targu (gdy doipero to wchodziło w mode:P:P:P dałem z 30 zł chyba)i mi pisze ze ma on 5mw, a jest to 650mm, i nie wiem czy jest to prawda, ze ma on takąmoc, teraz gdy patrze na innne laserki to tam pisze ze mają one poniżej 1 mw
    djscream
    Level 10  
    witam a nie wiecie gdzie mozna zakupic takie neony dyskotekowe .bo chcialbym zakupic 6neonow po ok 1m i zobic dwa trojkaty i zeby wszystko bylo podpiete pod sterownik gdzie bedzie kilka programow ?macie moze pojecie ile taka zabawka bedzie mnie kosztowac i gdzie tego szukac?
    robertk1
    Level 11  
    ale wpadłem na pomysł::: laserkiem poświecic do laski klejowej, 2 laserki po okach i efekt super, świeci równomiernie, jak prawdziwy neon
    Popak
    Moderator on vacation ...
    robertk1 wrote:
    ale wpadłem na pomysł::: laserkiem poświecic do laski klejowej, 2 laserki po okach i efekt super, świeci równomiernie, jak prawdziwy neon

Robertk1 to ja wpadłem na ten pomysł wcześniej :) z laserkiem :)

popak20 wrote:
    Witam

A ja mam taki pomysł Smile
    Wężyk gumowy przezroczysty wypełnic jakimś gelem i po obu kończch zamontować WSKAŹNIK LASEROWY Very Happy

Co o tym myśnicie???
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam wszystkich!

Mam kilka pytań nt. wykonania pseudo-neonu.
    Planuję zrobić chorągiewke do roweru (a właściwie do przyczepki :P), więc "neon" musi spełnić kilka założeń:
    1. długość ok 120 cm
    2. niska masa (wobec tego wypełnianie żelem czy gliceryną nie wchodzi w gre)
    3. dość duża sztywność, na poziomie ośmiomilimetrowego pręta z włókna szklanego
    4. trwałość

czas więc na obiecane pytania:
    - jakich rurek użyć
    - jakiej średnicy diody - np. mając 2 diody o tej samej intensywności świecenia, ale o różnych średnicach - która bedzie lepsza?
    - czy w ogóle da rade zrobić taki długi "neon"

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziekuję.

Pozdrawiam
    Marek

Dodano po 56 [sekundy]:

Zapomniałem dodać, że "neon" ma służyć jako "maszt" do w/w chorągiewki