Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio odbiornik Duet DSP-301 - Głowica UKF nie reaguje na agregat pojemnościowy

22 Mar 2011 22:44 3362 2
 • Poziom 9  
  Witam koledzy.
  Mam dziwny problem z odbiornikiem DUET DSP-301. Problem polega na tym że nie reaguje na zmianę pojemności agregatu pojemnościowego. Pomierzyłem dużo rzeczy więc teraz szczegółowo. Pomiary robiłem zgodnie ze schematem czyli włączony zakres fal średnich. Minus miernika do kołka P2 i jechane. Trzeba zacząć od tego że nie zgadzają się napięcia na tranzystorze T1 oraz T2 ale same tranzystory są sprawne. Napięcie na kołku P1 powinno wynosić 1,9V a wynosi 0,5V. Na opornikach R2 (5k6) oraz R7 (100Ω) jest 0.51V a powinno być 8.5 V. Diody D1 D2 D3 D4 D5 są sprawne. Pomierzyłem detektor tj. UL1211N. Napięcia na nim są w normie. Ktoś ma jakieś pomysły?? Załączam oczywiście schemat.

  Radio odbiornik Duet DSP-301 - Głowica UKF nie reaguje na agregat pojemnościowy
 • Spec od komputerów
  Witam
  Jeśli mierzysz napięcia na zakresie fal średnich to na pewno nie będzie napięć na tranzystorach T1,T2 te elementy pracują w głowicy toru FM.
  Włącz zakres UKF i zmierz jeszcze raz.
 • Poziom 9  
  Koledzy wszystko działa. Przyczyną było pęknięcie płyty, 3 ścieżki poszły. nie było tego widać na pierwszy rzut oka, ponieważ pęknięcie znajdowało się pod panelem przednim, trzeba było poświecić latarką żeby to zobaczyć. Pozdrawiam i dzięki zainteresowanie tematem.