Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Fax 3320 problem z bębnem TYP 1013

22 Mar 2011 23:59 1212 5
  • Poziom 10  
    Witam. Urządzenie od nowości serwisowane przeze mnie.Na pierwszym bębnie klient zrobił 60k kopii i przestało działać z powodu wysypania się dewelopera w okolice napędu. Uznałem że była to wina znacznego przebiegu i zakupiłem nowy oryginalny bęben wcześniej dokładnie czyszcząc maszynę. Po wykonaniu 8k wydruków znów to samo tzn.komunikat "brak tonera" i lekko wysypany deweloper.Okazało się ,że są zjechane zęby na zębatce na wałku magnetycznym i na następnej zębatce czyli nie kręcił mieszadłami.Obejrzałem pierwszy zespół bębna i to samo. Moje pytanie do szanownych kolegów dotyczy co może być przyczyną takiego stanu oraz od jakiego modelu mogą pasować zębatki bo w parts catalogu jest tylko cały zespół. Dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Jeżeli masz dostęp do starych zespołów wywołujacych od aficio 2022 to sprawdż czy te zębatki nie pasują - wydaje mi się że są takie zame. Niestety wymiana zębatek to nic nie da bo usuniesz skutek a nie przyczynę. Przyczyną zniszczenia zębatek jest uszkodzenie uszczelniaczy na mieszadłach wywoływaczki w wyniku czego developer sypie sie na koła i je wycina a przy okazji niszczy mieszadła tz wyszlifowuje je w miejscach styku z tymi uszczelniaczami. A więc wg mnie aby naprawa była skuteczna należy wymienić mieszadła uszczelniacze i komplet kól. Dla przypomienia ten sam kłopot wystepował w maszynach aficio 1018/18[/tex]
  • Poziom 15  
    Jeśli 2 przypadki takie same, to sprawdź czy kopiarka jest wypoziomowana. Coś mi się wydaje że jest przechylona do tylu.
  • Poziom 17  
    Co do zębatek wiem że katun produkuje takie zestawy, na arbiko kiedyś już takie coś kupowałem
  • Poziom 2  
    drodzy koledzy miałem ten sam problem w ricohu 1013.Problem był w tym że po wymianie bębna na nowy oryginał należy wykonać inicjalizację developera.Nie wykonanie tej procedury przy wymianie powoduje zwiększone dozowanie tonera (ponieważ ustawienia pozostają te same w stosunku do starego unitu)a co za tym idzie zużycie kół zębatych.Problem powtórzył się 3 razy na nowych bębnach nawet po 4tys kopii od wymiany.PAMIĘTAJCIE inicjalizacja załatwia sprawę ze zużywającymi nadmiernie sie trybami w zespole wywoływania.