Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] Porada. Programator Pamięci. Flash, update BIOS.

rush17 23 Mar 2011 08:16 2338 2
 • #1
  rush17
  Level 16  
  Witam! Potrzebuję uniwersalnego programatora do pamięci. Głównie będę go wykorzystywał do programowania BIOSU w laptopach jak i w PC. Proszę o poradę jaki programator kupić, kwota jaką chcę na niego przeznaczyć to do 1000zl.
 • #2
  stopi
  Level 28  
  Słuchaj, ja mam Wellona VP-980 z adapterami PLCC, SOIC jak i TSOP, łącznie z klipsem, którego kupiłem juz jakieś 3 lata temu. To wydatek 2x większy niż twój budżet, ale może byś kupił niższy model? np. VP-480, VP-290? Wellon spisuje się świetnie. Trzepie wszystko i co kawałek dodają nowe układy w sofcie, który jest za free ze strony producenta albo polskiej weilei.pl.
  Musiałbyś sprawdzić tylko, czy te niższe modele obsługują np. układy TSOP typu AM29LV.. i podobne, bo takowe w laptopach występują. Nie tylko są kości SOIC-8 albo PLCC-32 SST, Macronix, Winbond, PMC czy podobne. Drogie są adaptery TSOP,ale jak kupisz to na pewno posłuży długo.
 • #3
  rush17
  Level 16  
  Myślę, że byłbym zainteresowany tym droższym (lepiej wydać raz na jakiś czas niż potem dokładać 2 razy tyle). Możesz polecić mi kolego jakiś dobry sklep?? Dzięki za dotychczasową poradę.