Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] Porada. Programator Pamięci. Flash, update BIOS.

rush17 23 Mar 2011 08:16 2338 2
    rush17
    Level 16  
    Witam! Potrzebuję uniwersalnego programatora do pamięci. Głównie będę go wykorzystywał do programowania BIOSU w laptopach jak i w PC. Proszę o poradę jaki programator kupić, kwota jaką chcę na niego przeznaczyć to do 1000zl.
    stopi
    Level 28  
    Słuchaj, ja mam Wellona VP-980 z adapterami PLCC, SOIC jak i TSOP, łącznie z klipsem, którego kupiłem juz jakieś 3 lata temu. To wydatek 2x większy niż twój budżet, ale może byś kupił niższy model? np. VP-480, VP-290? Wellon spisuje się świetnie. Trzepie wszystko i co kawałek dodają nowe układy w sofcie, który jest za free ze strony producenta albo polskiej weilei.pl.
    Musiałbyś sprawdzić tylko, czy te niższe modele obsługują np. układy TSOP typu AM29LV.. i podobne, bo takowe w laptopach występują. Nie tylko są kości SOIC-8 albo PLCC-32 SST, Macronix, Winbond, PMC czy podobne. Drogie są adaptery TSOP,ale jak kupisz to na pewno posłuży długo.
    rush17
    Level 16  
    Myślę, że byłbym zainteresowany tym droższym (lepiej wydać raz na jakiś czas niż potem dokładać 2 razy tyle). Możesz polecić mi kolego jakiś dobry sklep?? Dzięki za dotychczasową poradę.