Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes ML 320 W163 nie działają szyby, fotele, lusterka

23 Mar 2011 08:39 9247 12
  • Poziom 12  
    Witam.
    Panowie mam pewien problem, otóż nagle przestała działać elektryka tzn nie działają szyby, szyberdach, regulacja foteli oraz składanie i ustawianie lusterek. Miałem problem z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju (trzeba było długo kręcić). Myślałem, że złapał jakieś błędy i odłączyłem aku.
    Niestety po tej operacji przestały działać w/w urządzenia.
    Dzwoniłem do serwisu ale tam za diagnozę zażyczyli sobie 250 zł.
    Jeszcze wyciągałem przekaźnik od pompy paliwa i bezpieczniki w celu sprawdzenia.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Moduł komfortu, bez serwisu i komputera ani rusz. I nie bądź śmieszny taka fura a szkoda Ci 250pln.
  • Poziom 16  
    Witam
    nie wiem czy mój przypadek coś pomoże ale miałem podobnie tyle ze w astrze, musiałem odłączyć aku i po tej akcji przestały mi działać szyby, aby je przywrócić do funkcjonalności zamknołem auto normalnie kluczykiem ( nie pilotem ) przytrzymując pare sekund w pozycji zamkniętej, następnie otwarłem tez kluczykiem trzymając az wszystkie szyby sie otworzą, zamknołem jeszcze raz az szyby sie zamkną i jakimś trafem wszystko wróciło do normy, ale mówię to było w astra H, i reszta elektryki działała normalnie, wydaje mi sie ze należało by przejżeć schemat i znaleźć gdzie te wszystkie układy mają "wspólny mianownik" i tam zacząć mierzyć. W ML na bank jest jakiś ala moduł komfortu który tym wszystkim steruje.

pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Cytat:
    Moduł komfortu, bez serwisu i komputera ani rusz.

Obawiam się że mój model nie ma modułu komfortu.

Cytat:
    I nie bądź śmieszny taka fura a szkoda Ci 250pln

Gdyby to załatwiło sprawę uwierz na pewno bym wydał , ale to kwota za zdiagnozowanie błędu. Potem dopiero zaczynają się pieniądze.

Cytat:
    aby je przywrócić do funkcjonalności zamknołem auto normalnie kluczykiem ( nie pilotem ) przytrzymując pare sekund w pozycji zamkniętej, następnie otwarłem tez kluczykiem trzymając az wszystkie szyby sie otworzą, zamknołem jeszcze raz az szyby sie zamkną i jakimś trafem wszystko wróciło do normy

U mnie nie było możliwości zamknięcia/otwarcia szyb kluczykiem ani pilotem
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 30  
    Jestem więcej jak pewny że ma, czasami jest jest on zintegrowany, a to za co serwis żąda 250pln to nic innego jak podłączenie do kompa i zlikwidowanie błędu tudzież odblokowanie modułu.
  • Poziom 12  
    Po co szastać pieniędzmi? Jutro przyjedzie gość z SD i zrobi to za 100 +50 dojazd Ta "FURA" ma 12 lat dlatego mnie było stać
  • Poziom 30  
    I tu się z tobą zgadzam, zawsze można taniej przecież nie tylko autoryzowane serwisy mają odpowiedni sprzęt. Napisz co było dokładnie.
  • Poziom 12  
    Napiszę na pewno choć by dla potomnych wiele jest wątków na podobne tematy ale niestety pytać potrafi każdy ale gdy problem zniknie to zapominają opisać przyczynę.
  • Poziom 12  
    Dzisiaj podłączyli auto pod komputer nie wykazało żadnych błędów nie dało się sterować również z komputera , diagnoza brak zasilania trzeba elektryka który znajdzie przerwę lub zwarcie , ręce opadają.
  • Poziom 42  
    To kto to przyjechał , że trzeba wzywać elektryka samochodowego ? Przyjechał diagnosta ze stacji kontroli pojazdów? Musiał mieć sprzęt z aledrogo!!
  • Poziom 12  
    Powiem tak zapłaciłem frycowe za własną głupotę. Miałem problemy z pompą paliwa , a właściwie to z porannym uruchamianiem samochodu myślałem ze coś sie stało z przekaźnikiem od pompy a że są takie same to zamieniałem miejscami i ten odpowiedzialny za podawanie prądu na pozostałe przekaźniki od poszczegolnych odbiorników wsadziłem w miejsce układu zapłonowego diesla. Ściagnąłem autodate i na podstawie opisu skrzynki doszedłem że brakuje przekaźnika. Tak kończą się zabawy w elektryka.
  • Poziom 20  
    Czyli kończąc temat uważaj na przekaźniki bo mogą uciec ze skrzynki.