Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BIOS nieznany komunikat. PHOENIX BIOS 4.o Release 6.o.

23 Mar 2011 11:10 1566 4
  • Poziom 24  
    PHOENIX BIOS 4.o Release 6.o
    BIOS ver. 4S4EBOX1.10A.0019.P09 (A09)
    DELL DIMENSION XPS R500C SETUP
    W zakładce Advanced pojawił się komunikat, którego nie rozumiem i nie wiem, co z tym zrobić: "Setup Warning.Setting items on this menu to incorret values may cause your system to malfunction". Pojawił się po tym, jak padł mi HDD i kombinowałem z nowym {starym} dyskiem, bo nie mogłem zainstalować XP. System działa, komputer się uruchamia, a komunikat został. Przyznaję się, włączyłem komputer przy założonej zworce do BIOS-a, ale nic nie zmieniałem. Proszę o konkretną odpowiedź: co to jest? czym to grozi? co źle zrobiłem i jak to naprawić? Nie chcę uaktualniać BIOS-a, bo się na tym nie znam, a nie stać mnie na nowy komputer. Według mnie coś źle poustawiałem lub kliknąłem nie to, co trzeba.
    Liczę na Waszą pomoc.
    Pozdrawiam.
    Jomek
  • Poziom 43  
    Mimo groźnego wyglądu, to tylko informacja dotycząca skutków ew. zmian ustawień standardowych.
    Możesz sprawdzić czy po resecie BIOS-u (przywróceniu ustawień domyślnych - default) monit nie zniknie.
  • Poziom 43  
    Możesz dać zdjęcie jak masz poustawiane opcje w tej zakładce!?

Możesz przywrócić optymalne ustawienia - Load Optimize Default.
  • Poziom 24  
    Dziękuję,kamień spadł mi z serca.Lecę do domu sprawdzić.Nie mam w tej chwili u siebie Internetu i gonię do biblioteki.pozdrawiam.jomek
  • Poziom 24  
    Nie miałem kiedy odpowiedzieć, ale po defaulcie komunikat pozostał. A komputer pracuje normalnie, żadnych wieszań, blue screenów. Ale jestem ciekaw "szto eto"? pozdrawiam jomek