Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaggio ZIP I manual service

modulator 23 Mar 2011 12:13 9427 10
 • #1
  modulator
  Level 10  
  Witam, jeśli ktoś posiada instrukcje napraw do Piaggio Zip I lub jakąkolwiek informację gdzie tego szukać w sieci i chciałby się podzielić to będę wdzięczny.

  Pozdrawiam.
 • #2
  marek49ae
  Level 24  
  Nie posiadam instrukcji, ale mogę ci pomóc w naprawie bo takich skuterów zrobiłem wiele i sam posiadam dwa
 • #3
  BANANvanDYK
  Level 41  
  W internecie nie znajdziesz żadnych serwisówek do tego modelu, do najwyżej instrukcję obsługi i rysunki z katalogów części.
  Co do silnika, pewne informacje można podpatrzeć z nowszych silników - serwisówki Derbi oraz Aprilia. Lakoniczne info jest również w serwisówce Haynes dla Gilery Runner.
 • #4
  modulator
  Level 10  
  Wielkie dzięki za zainteresowanie moim tematem, ale jeśli jest tak trudo o te schematy to czy jest duże podobieństwo z piaggio NRG 50? bo tylko taki servis manual udało mi się w sieci zdobyć.
  A szukam tej instrukcji gdyż czeka mnie demontaż napedu, a dokładnie sprzęgła startowego najprawdopodobniej.

  Pozdrawiam,
 • #5
  marek49ae
  Level 24  
  Pierwsze sprzęgło masz w silniku na wale, musisz sobie blokadę zrobić bo nie będziesz miał jak nakrętki odkręcić, nie ma tam nic strasznego, za nakrętką podkładka zębata, pierwszy talerz, tulejka, pasek, drugi talerz z rolkami. Drugie sprzęgło masz w napędzie, odkręcisz nakrętkę blokując koło, napędy działają na takiej samej zasadzie w NRG i w ZIPie, części mogą się nieznacznie różnić. W razie kłopotów pisz to ci pomogę
 • #6
  federalny
  Level 10  
  aby to odkręcić wystarczy użyć klucza pneumatycznego lub elektrycznego i lekko przyblokować sprzęgło kawałkiem kołka drewnianego, na pewno się odkręci i zakręci takimi kluczami. Ja naprawiam skuterki i zawsze się odkręca nie mam żadnych blokad.
 • #7
  modulator
  Level 10  
  Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim tematem demontażu sprzęgła. Po demontaży stwierdzam, że sprzęgło i pasek są w dobrym stanie. Okazuje się, że teraz potrzebuję informacji na temat regulacji dawki oleju. Silnik nie wchodzi na obroty, dymi na niebiesko. Jeśli ktoś z Was regulował skutecznie dawkę oleju na pompie to proszę o pomoc.
 • Helpful post
  #8
  BANANvanDYK
  Level 41  
  Dawki oleju generalnie się nie ustawia. Regulacja pompki olejowej ogranicza się jedynie do ustawienia linki tak, aby przy zamkniętej przepustnicy pokrywały się dwa znaki na blaszanej tarczy i na nadlewie korpusu pompki.
  Ustawienie pompki oleju Piaggio - ze serwisówki:
  Piaggio ZIP I manual service
 • #9
  bartosz789
  Level 30  
  Jeżeli to 2T sprawdź uszczelniacze wału.
 • #10
  BANANvanDYK
  Level 41  
  Że niby co, zaciąga olej ze skrzyni biegów? Każda strona skrzyni korbowej tego silnika nie ma kontaktu z olejem, co najwyżej pompą i kanałem cieczy chłodzącej, tyle że tutaj pozostają puste bo to silnik chłodzony powietrzem.
  Silnik jest zalany/zalewany skoro kopci i nie wkręca się na obroty (czwórkuje).
 • #11
  modulator
  Level 10  
  Dziękuję Ci BANAN... za pełną i czytelną pomoc dotyczącą ustawienia pompy olejowej. Czasem trzeba się tyle naczytać, by znaleźć właściwą odpowiedź na stawiane pytanie. Powiedz mi czy dobrze szukam w sprawie tego niewchodzenia na obroty i przy tym tego dymienia? Podejrzewam właśnie tą pompę, sprawdzę jej ustawienie. A co podejrzewasz jeśli ustawienie jest właściwe? Czy uszkodzona pompa?