Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piaggio ZIP I manual service

modulator 23 Mar 2011 12:13 9427 10
    modulator
    Level 10  
    Witam, jeśli ktoś posiada instrukcje napraw do Piaggio Zip I lub jakąkolwiek informację gdzie tego szukać w sieci i chciałby się podzielić to będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
    marek49ae
    Level 24  
    Nie posiadam instrukcji, ale mogę ci pomóc w naprawie bo takich skuterów zrobiłem wiele i sam posiadam dwa
    BANANvanDYK
    Level 41  
    W internecie nie znajdziesz żadnych serwisówek do tego modelu, do najwyżej instrukcję obsługi i rysunki z katalogów części.
    Co do silnika, pewne informacje można podpatrzeć z nowszych silników - serwisówki Derbi oraz Aprilia. Lakoniczne info jest również w serwisówce Haynes dla Gilery Runner.
    modulator
    Level 10  
    Wielkie dzięki za zainteresowanie moim tematem, ale jeśli jest tak trudo o te schematy to czy jest duże podobieństwo z piaggio NRG 50? bo tylko taki servis manual udało mi się w sieci zdobyć.
    A szukam tej instrukcji gdyż czeka mnie demontaż napedu, a dokładnie sprzęgła startowego najprawdopodobniej.

Pozdrawiam,
    marek49ae
    Level 24  
    Pierwsze sprzęgło masz w silniku na wale, musisz sobie blokadę zrobić bo nie będziesz miał jak nakrętki odkręcić, nie ma tam nic strasznego, za nakrętką podkładka zębata, pierwszy talerz, tulejka, pasek, drugi talerz z rolkami. Drugie sprzęgło masz w napędzie, odkręcisz nakrętkę blokując koło, napędy działają na takiej samej zasadzie w NRG i w ZIPie, części mogą się nieznacznie różnić. W razie kłopotów pisz to ci pomogę
    federalny
    Level 10  
    aby to odkręcić wystarczy użyć klucza pneumatycznego lub elektrycznego i lekko przyblokować sprzęgło kawałkiem kołka drewnianego, na pewno się odkręci i zakręci takimi kluczami. Ja naprawiam skuterki i zawsze się odkręca nie mam żadnych blokad.
    modulator
    Level 10  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie moim tematem demontażu sprzęgła. Po demontaży stwierdzam, że sprzęgło i pasek są w dobrym stanie. Okazuje się, że teraz potrzebuję informacji na temat regulacji dawki oleju. Silnik nie wchodzi na obroty, dymi na niebiesko. Jeśli ktoś z Was regulował skutecznie dawkę oleju na pompie to proszę o pomoc.
  • Helpful post
    BANANvanDYK
    Level 41  
    Dawki oleju generalnie się nie ustawia. Regulacja pompki olejowej ogranicza się jedynie do ustawienia linki tak, aby przy zamkniętej przepustnicy pokrywały się dwa znaki na blaszanej tarczy i na nadlewie korpusu pompki.
    Ustawienie pompki oleju Piaggio - ze serwisówki:
    Piaggio ZIP I manual service
    bartosz789
    Level 30  
    Jeżeli to 2T sprawdź uszczelniacze wału.
    BANANvanDYK
    Level 41  
    Że niby co, zaciąga olej ze skrzyni biegów? Każda strona skrzyni korbowej tego silnika nie ma kontaktu z olejem, co najwyżej pompą i kanałem cieczy chłodzącej, tyle że tutaj pozostają puste bo to silnik chłodzony powietrzem.
    Silnik jest zalany/zalewany skoro kopci i nie wkręca się na obroty (czwórkuje).
    modulator
    Level 10  
    Dziękuję Ci BANAN... za pełną i czytelną pomoc dotyczącą ustawienia pompy olejowej. Czasem trzeba się tyle naczytać, by znaleźć właściwą odpowiedź na stawiane pytanie. Powiedz mi czy dobrze szukam w sprawie tego niewchodzenia na obroty i przy tym tego dymienia? Podejrzewam właśnie tą pompę, sprawdzę jej ustawienie. A co podejrzewasz jeśli ustawienie jest właściwe? Czy uszkodzona pompa?