Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skuter Piaggio Typhoon '01 bardzo słabe światła.

23 Mar 2011 12:35 3569 2
  • Level 19  
    Witam, posiadam w/w skuter, mam z nim następujący problem: gdy włączę światła mijania, są one bardzo słabe,no i ledwo co podświetla mi zegary. Natomiast na światłach pozycyjnych wszystko ładnie świeci. Aha, podczas jazdy gdy włączam kierunek, on normalnie 'mryga', a jak jeszcze wcisnę hamulec, to częstotliwość migania wzrasta, podobnie, gdy w samochodzie jedna żarówka od kierunków się przepali. Czytałem gdzieś, że to regulator napięcia może skopać sprawę, wie ktoś gdzie on się znajduje i jak wygląda? No i jak mogę go sprawdzić? Pozdrawiam.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 39  
    Żarówki są o odpowiedniej mocy? Nie są przez przypadek założone 6V? Oświetlenie nie może mieć więcej niż 35W mocy.
    W instalacji elektrycznej nie ma problemów ze zwarciami, brakiem masy itp?
    Regulator znajduje się po lewej stronie skutera, pod plastikiem bocznym osłaniającym kufer siedzenia. Regulator jest nowego typu, 8 pin z wbudowanym elektronicznym przerywaczem kierunkowskazów (wyjście tranzystorowe).
    Można sprawdzić wydajność uzwojenia oświetleniowego bezpośrednio "z cewki" lub z pominięciem działania regulatora (potrzebne jest połączenie dwóch przewodów w kostce od regulatora). Rzadko, ale spotykane są takie uszkodzenia uzwojeń.
    Ostrzegam że dostanie nowego regulatora tego typu może stanowić problem. Częstą usterką w tych regulatorach jest uszkodzenie wyjścia przerywacza kierunkowskazów (prościej i taniej jest założenie osobnego przerywacza).
    Proponuję również przenieść temat do działu Motorowery.
    EDIT: Lektura: http://www.wotmeworry.org.uk/manuals/useful%20info/Info_manual_1.pdf
  • Level 19  
    Żarówki są odpowiednie. Zwarć brak, masy są. Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem używany regulator, najpierw sprawdzę stary. Dzięki. ;)