Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm podsłuch GSM z powiadomieniem na tel. kom.

23 Mar 2011 18:20 24867 26
 • Poziom 15  
  Na Allegro sprzedają takie urządzenai do nasłuchu i np. oddzwaniania w razie wykrycia ruchu.
  Składa się z czujnika ruchu i jakiegość telefonu GSM.
  Moje pytanie jaki układ steruje tym całym urządzeniem może jakić schemat itp.
 • OptexOptex
 • Poziom 15  
  Podłączam się do tematu też mnie interesuje takie rozwiązanie, mam taki czujnik ruchu i ze dwa stare telefony gsm jak to zrobić aby działało?
 • Poziom 28  
  zacznijcie od komend AT...
 • Poziom 15  
  Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.
 • Poziom 10  
  Sprawdzonym i skutecznym rozwiązaniem jest Bezprzewodowy zestaw alarmowy z modułem GSM (powiadomienie na telefon komórkowy o wzbudzeniu się alarmu)

  Zestaw składa się z centralki alarmowej , która ma wbudowany moduł GSM i gniazdo na kartę SIM.
  Akcesoria alarmowe w komplecie to:
  - bezprzewodowy czujnik ruchu PIR 1 szt.
  - bezprzewodowy czujnik otwarcia drzwi i okien (kontaktron) 1 szt.
  - przewodowy sygnalizator akustyczny do wewnątrz
  - dwa piloty do zdalnego sterowania alarmem
  - zasilacz 12V do centralki alarmowej
  Zasada działania jest bardzo prosta i moi zdaniem bardzo skuteczna, ponieważ podczas włączenia się alarmu załącza się sygnalizator akustyczny lub optyczno akustyczny w zależności od wyboru syreny. W tym samym momencie centralka alarmowa wysyła powiadomienie na telefon komórkowy w postaci wiadomości sms i połączenia głosowego. Jeżeli odbierzemy połączenie głosowe możemy operować alarmem zdalnie za pomocą telefonu komórkowego. Możemy użyć takich funkcji jak:
  - uzbrój
  - rozbrój
  - włączenie podsłuchu
  - włączenie komunikacji dwukierunkowej (wybrane modele)
 • OptexOptex
 • Poziom 14  
  Posiadam gotowe scalaki do takich alarmów. Prosty schemat: 3 rezystorki i 1 układ scalony. Dzwoni na 2 numery telefonów i steruje syrenka alarmową.
 • Poziom 28  
  ja posiadam gotowe urządzenia, ale to nie dział Bazar...
 • Specjalista - systemy grzewcze
  oster7 napisał:
  Na Allegro sprzedają takie urządzenai do nasłuchu i np. oddzwaniania w razie wykrycia ruchu.
  Składa się z czujnika ruchu i jakiegość telefonu GSM.
  Moje pytanie jaki układ steruje tym całym urządzeniem może jakić schemat itp.


  Swego czasu zakupiłem taki zestaw na Allegro w formie centralki w obudowie takiej jak routery komputerowe dla znajomych, którzy "napalili" się na ten zestaw i poprosili mnie o zainstalowanie w ich mieszkaniu-kawalerce.
  Jest to dokładnie taki sam zestaw
  http://www.alarmy.tpe.pl/bezprzewodowy-alarm-....html?osCsid=d170c702cf00a80b83c558a49e190bf9
  Zestaw zawierał centralkę, do której wkładało się kartę SIM, wewnątrz centralki akumulatorki pełniące rolę zasilania awaryjnego, bezprzewodową czujkę ruchu PIR, bezprzewodowy kontaktron oraz 2 piloty.
  Kosztował jak dobrze pamiętam 550zł.
  Naprawdę żałuję, że nie przekonałem ich do innych rozwiązań, bo to co prezentuje ten zestaw jest naprawdę żenujące.
  Czujka PIR bardzo słabo reaguje na ruch. Bez większych problemów można podejść do tej czujki bez uruchamiania alarmu i ją po prostu zasłonić. Po zazbrojeniu alarmu bardzo często wywołuje fałszywe alarmy, co jest bardzo stresujące. Na szczęście centralka posiada dodatkowe wejścia przewodowe. Wywaliłem te pieprzone czujki bezprzewodowe i zamontowałem im normalne czujki przewodowe.

  Jeżeli masz na myśli taki zestaw to odradzam.
  Lepiej dołożyć kilka stów i zakupić porządny, sprawdzony sprzęt Ropam, Satel ewentualnie Jablotron.
 • Poziom 14  
  Do takich alarmów nadają się tylko profesjonalne czujki odporne na zakłócenia RFI/EMI. Każde inne bądą wzbudzały się od zakłoceń z częstotliwości GSM.
 • Poziom 10  
  Osobiście mam taki zestaw u siebie w domu z tym, że z innymi czujkami ruchu PIR.
  W zestawie są analogowe najprostsze czujki PIR. Natomiast po zastosowaniu czujnika ruchu PIR cyfrowego nie ma mowy o wywoływaniu fałszywych alarmów czy podejściu do czujki bez wykrycia ruchu. Czujka wyposażona jest w szereg zabezpieczeń przeciw olśnieniu (mocne światło) i przeciw zakłóceniom pola magnetycznego (np. idealna do pracy w miejscach gdzie pracują maszyny, wykorzystywana jest transmisja bezprzewodowa itp.).
  Reszta działa bez zarzutu powiadomienie jest natychmiastowe.
 • Poziom 9  
  Pytanie do kolegi Patryka.:
  zaryzykowałem i kupiłem ten zestaw jak na razie działa ok chce podłączyć czujki przewodowe jak to zrobić?
  I jakiego operatora najlepiej użyć? bo oferta jest full a PLAY jest dość nie pewny....
 • Poziom 10  
  Drake2000 napisał:
  Pytanie do kolegi Patryka.:
  zaryzykowałem i kupiłem ten zestaw jak na razie działa ok chce podłączyć czujki przewodowe jak to zrobić?
  I jakiego operatora najlepiej użyć? bo oferta jest full a PLAY jest dość nie pewny....


  Chcąc podłączyć czujkę przewodową do centralki alarmowej należy:

  - użyć przewodu 4- żyłowego w celu połączenia czujki z centralą alarmową i zasilaniem czujki, ponieważ czujka przewodowa nie jest zasilana z centralki alarmowej tylko zewnętrznego źródła zasilania.
  dwie żyły (czerwona i czarny) do zasilania czujki 12V
  dwie żyły innego koloru do centralki alarmowej do wejść przewodowych( masa i sygnał)

  - jeżeli podłączamy więcej niż jedną czujkę przewodową można użyć łączówki zasilania do której podłączamy żyły zasilające czujki.
  do łączówki podłączamy zasilacz sieciowy 12V 1.0 - 4.0 Amper

  Jeżeli chodzi o to jakiego operatora sieci komórkowej wybrać do centralki alarmowej to przede wszystkim należy przekalkulować co jest bardziej opłacalne czy karta na doładowanie czy tani abonament. Jeżeli chodzi o karty SIM operatora sieci PLAY to jest to najbardziej korzystniejsza oferta na rynku ze wszystkich operatorów komórkowych. Natomiast nie jest pewnym operatorem ze względu na architekturę sieci , która działa w częstotliwości niższej niż pasmo GSM. Poleciłbym pewnych operatorów takich jak ERA (teraz T-Mobile) PLUS lub ORANGE i najlepiej zaopatrzyć się w najtańszy abonament.
 • Poziom 9  
  Dawno tu nie byłem... Pytanie do Kolegi Patryka dzięki za odpowiedź trochę się namęczyłem i zainstalowałem okablowanie do alarmu generalnie jestem ok i jestem zadowolony, teraz pomocy potrzebuje mój kolega który zobaczył ten system zainstalowany u mnie i chce zainstalować go u siebie (a raczej chce abym to zrobił ja) czy ten system
  http://www.alarmy.tpe.pl/bezprzewodowy-alarm-modulem-cerber-polskie-strefy-p-147.html będzie działał z już istniejącą siecią od czujników ruchu? z jednej czujki wychodzi 6 przewodów a w specyfikacji tego systemu są potrzebne tylko dwa ? o co chodzi?
 • Poziom 10  
  Podłączając czujniki przewodowe do centrali alarmowej potrzebny jest przewód 4-żyłowy, w którym dwie żyły to zasilanie czujnika (12V +, masa -), dwie kolejne żyły to kontakt z centralą alarmową ( przewód sygnałowy i masa GND)

  Centrala jest wyposażona w 3 strefy przewodowe, możliwość podłączenia do 8 czujników na strefę (w sumie 24 czujniki). Jeżeli mamy więcej niż jeden czujnik podłączony do 1 strefy przewodowej podłączamy te czujniki szeregowo.
 • Poziom 9  
  uff.. dla ciebie może to proste ale dla mnie raczej nie możesz umieścić jakiś schemat?
  Udało mi się podłączyć jedną czujkę pod alarm cerber a jak podłączyć następne?
  Generalnie alarm jest ekstara działa bez zarzutów reszta opcji jest opisana w instrukcji ale mam kłopot z tymi czujkami przewodowymi.
 • Poziom 10  
  Poniżej przedstawiam opis i schemat podłączenia czujników przewodowych do centrali alarmowej.

  Urządzenie posiada 3 wejścia na obwody detektorów przewodowych. Liczba detektorów, które można podłączyć do jednego obwodu jest ograniczona maksymalną rezystancją pojedynczego obwodu, która wynosi 220 Ohm.

  Centralka obsługuje detektory zarówno NO (normalnie otwarte) jak i detektory NC (normalnie zamknięte). Zdefiniowanie rodzaju detektorów (NO czy NC) odbywa się zdalnie przez telefon komórkowy i dotyczy każdego z portów wejściowych niezależnie. Oznacza to, iż dla przykładu możemy mieć dwa porty zdefiniowane jako NC i jeden NO lub wszystkie NO (albo NC).
  Do portów przewodowych można podłączyć dowolny detektor NO lub NC, zarówno czujniki ruchu, otwarcia, gazu, dymu czy inne.

  Schemat podłączenia czujników przewodowych:
 • Poziom 9  
  Ok dzięki za schemat jednak musiałem trochę poeksperymentować ale wyszło! alarm ten działa ekstra, w tej cenie jest rewelacyjny zapowiada mi się następna instalacja u znajomego. Jest jeszcze jeden problem często zalewa nasze podpiwniczenie jaką czujkę zastosować?
 • Poziom 10  
  W takim przypadku należy zastosować czujnik zalania wodą,.
  Urządzenie wykrywa zalanie wodą lub innym płynem. Minimalny poziom płynu potrzebny do wykrycia zalania wynosi 1mm. Czujnik zalania montuje się na podłodze w pobliżu urządzeń narażonych na zalanie.
 • Poziom 9  
  Jaką lepiej zastosować przewodową czy bezprzewodową?
 • Poziom 10  
  Czujniki bezprzewodowe możemy zainstalować na dowolnym etapie budowy domu lub biura itp... nie wymagają kucia oraz kłopotliwego przepuszczania kabli przez wszystkie pomieszczenia.

  Można zainstalować w ten sposób czujniki ruchu, dymu, ciepła, otwartych okien, drzwi, dźwięku itp... nawet jak o nich zapomnimy na etapie projektowania to możemy dołożyć je później. Nie musimy martwić się o zasilanie czujników, baterie które w nich są umieszczone wystarczają średnio na 1 rok czasu.

  Komunikacja między czujnikami a centralą odbywa się za pomocą fal radiowych dzięki czemu ilość okablowania jest bardzo mała. Wszelkie próby zakłócenia danej częstotliwości są wychwytywane przez odpowiedni system i natychmiast o tym fakcie jest powiadamiany użytkownik alarmu.

  Czujniki bezprzewodowe najlepiej jest zastosować w pomieszczeniach ogrzewanych, gdzie temperatura otoczenia nie spada poniżej 10-15 stopni, ponieważ trzeba będzie częściej wymieniać baterie w takich czujnikach.

  Do takich pomieszczeń lepiej jest zastosować czujniki przewodowe, które mają stałe zasilanie z akumulatora 12V lub zasilacza 12V.
 • Poziom 9  
  Zastosowałem bezprzewodowe sztuk 2 i jedna działa bardzo dobrze (ale nie jest to ta standardowa z zestawu wymieniłem za dopłata na ta lepszą) a druga za dwiema ścianami już nie łapie zasięgu? czy to możliwe aby ściany miały takie tłumienie? i co zrobić aby ta konfiguracja zadziałała, czujnik tam musi być.
 • Poziom 10  
  W celu poprawienia i zwiększenia odległości transmisji radiowej pomiędzy czujnikami bezprzewodowymi a centralą alarmową można zastosować Bezprzewodowy transmiter sygnału 433 MHz.

  Służy do "przedłużania" zasięgu czujników oraz do umożliwiania działania alarmu w miejscach gdzie sygnał z czujników nie dociera do centralki w wyniku dużego tłumienia materiałów budowlanych.

  Transmiter umieszczany powinien być mniej więcej po środku odległością pomiędzy czujnikami a centralą (w wypadku przedłużenia zasięgu) lub w miejscu widocznym dla czujnika i centralki jednocześnie (w wypadku z problemami z transmisją wynikłymi z tłumienia materiałów budowlanych).
 • Poziom 1  
  Witam
  Posiadam takie czujki bezprzewodowe Link
  Dłuższy okres działało wszystko bezproblemowo, ale ostatnio kilka razy alarm został wzbudzony. Mam pytanie czy jest możliwość wzbudzenia takiej czujki z zewnątrz budynku w jakiś sposób przez osobę niepożądaną. Zastanawiam się poprostu czy ktoś nie robi tego celowo celem obserwacji rakcji powiedzmy "otoczenia" na alarm ?[/quote]
 • Poziom 9  
  witam potrzebuję pilnie instrukcji obłsugi do tego tego alarmu Centrala Alarmowa GSM CERBER ponieważ mam problemy z uruchomieniem powiadamiania gsm i dodatkowo nie wiem jak podączyć do tego syganlizator bezprzewodowy syrenę zewnętrzną z flashem (stroboskop) LB-W03 bede bardzo wdzięny za link lub poesłanie na p.w. a także na objaśnienie na forum
 • Poziom 9  
  Hejka.
  Odgrzeję temat.

  Pytanko, Jakie czujki (skąd wziąć, gdzie kupić) wybrać jako te "lepsze" cyfrowe?
  Oczywiście bezprzewodowe, tak aby pracowały z tą centralką?
 • Poziom 9  
  cevinek napisał:
  Hejka.
  Odgrzeję temat.

  Pytanko, Jakie czujki (skąd wziąć, gdzie kupić) wybrać jako te "lepsze" cyfrowe?
  Oczywiście bezprzewodowe, tak aby pracowały z tą centralką?

  Podpinam się.
  Chciałbym zakupić ten zestaw jednak podejrzewam, iż czujka z tego zestawu może nie dać rady. Czy możecie polecić jakąś bezprzewodową czujkę, którą mógłbym zastąpić tą z zestawu? Alarm ma być zainstalowany w małym sklepie. Jedna czujka powinna wystarczyć, będzie zwrócona w kierunku witryny.

  Dzięki!