Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płatność kartą - a ściąganie środków

karol9004 23 Mar 2011 18:49 2055 5
  • #1 23 Mar 2011 18:49
    karol9004
    Poziom 2  

To jest jedno z niewielu for które mi przyszły do głowy które mogą pomóc rozwiązać problem czytałem temat odnośnie problemu z nienaliczeniem kwoty za benzynę pisaliście że obciążenie rachunku może potrwać do 30 dni, mój problem wygląda następująco: wszedłem dzisiaj na konto(bank PKO bp S.A) (SUPERKONTO STUDENT Z DSD) i zauważyłem coś co wydało mi się dziwne

Cytat:
    Tytuł: 010065928
    7403601********6780213
    Miasto: Poznan
    Adres: Zabka Z0219
    Data i czas operacji: 2010-09-16
    Numer referencyjny: 7403601********6780213
    Oryginalna kwota operacji: 9,36 PLN

data wrześniowa i zobaczyłem datę zaksięgowania
    Cytat:
    2011-03-20

czyli przeliczyłem tak ok 6 miesięcy co mogę z Tym zrobić możliwe że taka transakcja była wykonana we wrześniu. obciążenie tą kwotą w dniu 20 marca zrobiło mi niedozwolony debet za który opłata jest jakieś 10 zł ... w środkach nie rozliczonych nie miałem przez ten okres żadnej informacji że operacja wisi w powietrzu prosiłbym o podanie jakiegoś ptk z regulaminu albo chociaż odpowiedź czy może tak być i jeżeli nie to gdzie mogę złożyć reklamacje. dzwoniłem na infolinię banku przełączali 3 razy nikt nie pomógł byłem w banku powiedziała że mogę złożyć reklamacje ale na to że nie dokonywałem takiej transakcji

proszę o pomoc z góry dziękuję [/quote]

0 5
  • #2 23 Mar 2011 23:20
    ajanek9
    Poziom 28  

A jest to możliwe, że byłeś i płaciłeś kartą w tym dniu i w takim sklepie ?
    , bo jeśli tak to chyba szkoda szukać paragrafu na te kilka groszy, możesz złożyć reklamację i prawie na pewno dostaniesz odpowiedź, która chyba cię nie usatysfakcjonuje.

0
  • #3 23 Mar 2011 23:35
    Mariopi
    Poziom 34  

Moje wyrazy współczucia dla kolegi w kwestii PKO (BP S.A.). Chyba, że szanowny kolega uważa, że jest to jedyny najlepszy bank w PL i inne farmazony. Mam ku temu powody by tak powiedzieć - pożegnałem się z nimi 15 lat temu, za dziadostwo i ewidentne złodziejstwo. Będąc ostatnio w oddziale PKO w sprawie formalnej (pośrednio związanej z moją osobą) nie żałuję wyboru :)

0
  • #4 24 Mar 2011 00:19
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Mar 2011 09:15
    lord_blaha
    Poziom 33  

Jerzykowski napisał:
    Najlepiej to nie mieć w życiu styczności z żadnymi bankami. Wszyscy oni to jedna wielka lichwiarska klika.

Tak, to zapłać Kolego gotówką przez Internet...

Co do pytania autora- przeczytaj umowę karty/ konta- o ile nie będzie nic o takim przypadku- pismo do banku i reklamacja. Kwota nie jest duża, pewnie oddadzą...

0
  • #6 07 Kwi 2011 22:21
    karol9004
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedź sytuacja powtórzyła się jeżeli ktoś by miał podobną sytuację to niech pisze reklamacje powołując się na rozmowę telefoniczną (którą może wykonać) wzór reklamacji

Cytat:
    W dniu 20-03-2011 i 1-04-2011 moje konto o numerze rachunku 74 ************************* zostało obciążone operacjami z dnia 2010-09-16 (Numer referencyjny: 7403*************) oraz 2010-09-21 (Numer referencyjny: 7403*****************) na łączną kwotę **,** PLN.
    W celu wyjaśnienia skonsultowałem się z kartolinią gdzie otrzymałem informacje, że transakcja dokonana kartą płatniczą blokuje środki na koncie od razu, a zaksięgowana zostaje do 7 dni
    od zablokowania środków na koncie.
    Powołując się na tą rozmowę telefoniczną, oraz regulamin rachunku oszczędnościowo
    – rozliczeniowego, usług bankowości elektronicznej oraz karty debetowej w PKO BP (DZIAŁ III Rozdział 4 § 58 podpunkt 1 "...Wszystkie operacje obciążają rachunek z datą ich dokonania..." uważam, iż obciążenie mojego rachunku po 6 miesiącach jest bezpodstawne.
    W związku z powyższym żądam anulowania w/w. operacji, oraz podjęcia działań , które uniemożliwią powtórzenia się podobnej sytuacji.
    Dokument został sporządzony w dwóch identycznych kopiach jedna została złożona w banku,
    a druga jest potwierdzeniem złożenia dla składającego.

dodatkowo dowiedziałem się w banku że jeżeli teoretycznie wydał bym płacąc kartą 10 000 zł środki blokowane są od razu-po 7 dniach jeżeli nie ma księgowania odblokowują środki na koncie jeżeli po odblokowaniu środków zablokujemy kartę płatniczą to terminal w którym dokonywaliśmy opłaty nie ściągnie pieniędzy z konta w późniejszym terminie

0
  Szukaj w 5mln produktów