Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Toshiba C650-1C0 po wymianie matrycy luźna obudowa

mateo1b 23 Mar 2011 19:33 2407 6
 • #1
  mateo1b
  Level 13  
  Witam
  Dwa tygodnie temu pękła mi matryca, dzwoniłem do toshiby i zasugerowali by wymienić matrycę na własną rękę ponieważ jeżeli ją oddam do serwisy Toshiby to stracę gwarancję i zapłacę około 500zł.
  Wczoraj zakupiłem na Allegro oryginalną matrycę Samsung montowaną do tego modelu i dzisiaj przyszła kurierem.
  Wymieniłem pękniętą na nową, wszystko działa bez zarzutów lecz po skręceniu okazało się że matryca lata o jakiś 1cm na samej górze po środku (tam gdzie jest zamontowana kamera).
  Bardzo mnie to denerwuje i nie wiem co mam zrobić, normalnie to bym podłożył tekturę pod obudowę matrycy, ale laptop jest na gwarancji i nie mogę czegoś takiego zrobić. Nic w obudowie nie złamałem i nie wiem w czym leży problem, mój laptop to Toshiba C650-1C0.

  Bardzo proszę o poradę.
 • #2
  michał3411_2007
  Level 29  
  " Witam
  Dwa tygodnie temu pękła mi matryca, dzwoniłem do toshiby i zasugerowali by wymienić matrycę na własną rękę ponieważ jeżeli ją oddam do serwisy Toshiby to stracę gwarancję i zapłacę około 500zł. "

  Nawet jeśli koledze rozbiła się matryca to kolega nie mógł stracić gwarancję , lepiej zbyć klienta , serwis mógł odrzucić naprawę gwarancyjną i zażądać pełnopłatnej naprawy .

  " Bardzo mnie to denerwuje i nie wiem co mam zrobić, normalnie to bym podłożył tekturę pod obudowę matrycy, ale laptop jest na gwarancji i nie mogę czegoś takiego zrobić. Nic w obudowie nie złamałem i nie wiem w czym leży problem, mój laptop to Toshiba C650-1C0. "

  Jeżeli kolega sam naprawia komputer , to już nie ma gwarancji . Chyba że jakiś cud że mu na to pozwolono , wcale bym się nie zdziwił gdy po zadzwonieniu na infolinię powiedziano panu że już gwarancji nie ma .
 • #3
  tronic1
  IT specialist
  Przykręciłeś matrycę do metalowej ramki ?
 • #4
  mateo1b
  Level 13  
  oczywiście że tak, wszystko skręciłem lecz mimo wszystko lata obudowa w tym jednym miejscu, matrycę zamontowałem oryginalną i niema żadnych śladów wymiany więc gwarancji nie stracę, zgadza się zadzwoniłem na infolinię i powiedzieli mi że gwarancji już nie mam ponieważ jest to uszkodzenie mechaniczne.
 • #5
  tronic1
  IT specialist
  Po przykręceniu matrycy i założeniu plastykowej ramki nie powinno byż żadnego luzu. Rozumiem że masz luz w górnej części ?
 • #6
  mateo1b
  Level 13  
  tak, i niejestem pewien czy ta matryca nie jest cieńsza

  Dodano po 46 [minuty]:

  rozkręciłem ponownie laptopa i wszystko jest jak trzeba, może po prostu tak ma ten model i wcześniej tego nie zauważyłem.
  w każdym razie to nie jest najważniejsze, byle że matryca działa bez zarzutu i zapłaciłem za nią 291zł z przesyłką, a nie 500zł jak mówili na infolinii.
 • #7
  ciurap
  Level 11  
  Dla potomnych, ten model ma tak mocowana matryce. pod kamera ramka jest luzna.