Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ sieci TT - jakie różnicówki?

ratownik-86 23 Mar 2011 19:45 2594 1
 • #1 23 Mar 2011 19:45
  ratownik-86
  Poziom 8  

  Witam
  Zajmuje się instalacjami elektrycznymi ale nie urywam że jestem osobą początkującą w tej dziedzinie, w związku z tym mam kilka pytań dotyczących projektu domu, w którym mam zrobić elektrykę.

  1. Typ uziemienia systemu należy wykonać w układzie TT. Czy ma to jakiś wpływ na rodzaj wyłączników różnicowo-prądowych? Chodzi o to ze w projekcie każdy obwód zabezpieczony jest różnicówką z członem nadprądowym. Moim zdaniem jest to bardzo nie ekonomicznie i zastosowałbym jedna różnicówkę na kilka obwodów. Wiem ze w układzie TN-C-S nie jest to normalne. Jak sprawa wygląda w TT?

  2. Czy instalacja może zostać wykonana przewodem OMY (linka)?

  3. Przyłącze nie jest wprowadzone do szafki złączowo kablowej. Czy jako wykonawca mam go tylko wprowadzić do tej szafki czy też wpiąć?

  4. Czy żyrandole należy uziemiać? Z tym wiąze się inne pytanie - skoro do żyrandoli przeznaczony jest wył świecznikowy to czy trzeba go zasilać przewodem 4-żyłowym

  Z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi

 • #2 23 Mar 2011 20:00
  retrofood
  Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

  Temat chwilowo zamykam. Poczytaj trochę forum, bo pytania świadczą o tym, że nie zaglądałeś nigdzie. Jak już poznasz część odpowiedzi na swoje pytania, to napisz do mnie, lub któregoś z mod-ów na PW podając linka, to temat otworzy, celem wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME