Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik mechatronik i elektronik Rybnik.

23 Mar 2011 19:57 3701 8
  • Poziom 21  
    Witam.
    Jestem w III klasie gimnazjum i za niedługo trzeba wybierać szkołę ponadgimnazjalną. Więc chciałem się poradzić. Myślę, że na forum są osoby z Rybnika, ale nie tylko, które były/są na kierunku technik mechatronik lub elektronik i mogłyby coś poradzić na ten temat. Wiem, że na forum jest dużo takich tematów, ale mnie zależy głównie na informacjach na temat Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku. Jeśli są na forum jakieś osoby, które uczęszczają lub uczęszczały do tej szkoły, chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tych szkołach, m.in jakie są warsztaty i jak często ( w niektórych szkołach jest podobno praktycznie sama teoria a tylko niewiele praktyki), jacy są nauczyciele. Proszę również o porady w stylu "czy jest ciężko", wiem, że dla jednego jest trudne lutowanie a dla innego obliczenia z maty. Ale jakie są wasze opinie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Wiem, mnie też mówili, że trudno jest ale jeśli będą lekcje o teorii elektroniki to będzie dobrze. Do tej pory miałem same dwójki z fizyki ale jak zaczęło się prawo omha, elektrostatyka, elementy elektroniczne itp. to w ciągu kilku tygodni zdobyłem 6 i trzy 5.
  • Poziom 21  
    To, że chcę iść na elektronikę albo mechatronikę już jest pewne od kilku dobrych lat elektronika to moje ulubione zajęcie cały wolny czas poświęcam na nią a jeśli będę miał hobby w szkole to już idealnie a jeszcze później może i praca w tym kierunku to już marzenie. Tylko niewiem czy wybrać mechatronika czy elektronika. Elektronika w zsme ma taki plus że mają bardzo dobrze wyposażone warsztaty podobno mają nawet stacje na podczerwień. W tyglu niewiem jak jest z zajęciami praktycznymi ale po mechatronice można iść prawie do każdej pracy.
  • Poziom 21  
    Planuję złożyć podanie najpierw do zst na mechatronika a drugie do zsme na elektronika. Orientujesz się czy w takich technikach uczą elektroniki od podstaw czy trzeba już na początku mieć jakąś większą wiedzę? Jak już pisałem wiem co nieco o elektronice tj podstawowe prawa. Ale nie potrafię np. zaprojektować własnego urządzenia. Nie znam wszystkich zastosowań różnych praw. Jestem bardziej zaawansowany co do praktyki. Gdy dostanę schemat zbuduję i uruchomię bez problemów każde urządzenie, to samo z naprawami bardzo często naprawiam komórki, komputery i nawet telewizory się zdarzają z bardzo dobrymi skutkami.
  • Poziom 14  
    xMarSx napisał:
    Mechatronika to podobno jeden z trudniejszych kierunków w tej szkole, ale na pewno bardzo ciekawy (tak przynajmniej gadali nauczyciele), ale myślę ,że jak się będziesz uczył to dasz radę.

Jestem od tego roku na profilu technik mechatronik. Cały pierwszy rok mam samą elektrotechnikę, średnio sobie z nią radzę. Moc obliczeń, podobnych do fizycznych. Natomiast praktyki będę miał bodajże od 3 klasy. Jeżeli chcesz iść na mechatronika szykuj się na przynajmniej rok żmudnej teorii. Wszystko od kompletnego zera.

W mojej szkole było bardzo mało chętnych na mechatronika 58~/60 miejsc, przyjmowali od 36pkt! egzaminy + za oceny, byle tylko zapełnić, a teraz się plują że mają bardzo słabe klasy. Ja miałem 112pkt.

Trochę się zawiodłem na tym profilu, miałem jeszcze do wyboru samochodówkę (technik pojazdów samochodowych) która była przepełniona przy rekrutacji.